Co zwiększa wydajność mózgu? Quiz z idiomami

Nasze mózgi są aktywniejsze niż kiedykolwiek. Internet, media społecznościowe i masowy napływ informacji zaburzają naszą koncentrację - konsekwencją tego są nowe angażujące metody nauczania. Jedną z nich jest kombinacja gier internetowych z nauką - interaktywna nauka. 

Zalety interaktywnego nauczania

Znajomość języków obcych zwiększa pojemność mózgu (według szwedzkich badań MRI). Z tym związana jest lepsza pamięć i koncentracja w podeszłym wieku. Analizy językowe Uniwersytetu Kalifornijskiego sugerują naukę języków poprzez interakcję człowieka z komputerem. Taka metoda jest efektywniejsza niż tradycyjne analizy struktur językowych, takie jak odmiany czasowników, nauka budowy zdania itp.

Poza zwiększonym zaangażowaniem uczniów, interaktywna nauka wyostrza zdolność krytycznego myślenia, które jest fundamentalne podczas rozwoju analitycznego rozumowania. Dzięki tej metodzie nauka matematyki, języków obcych, muzyki i wielu innych przedmiotów jest po prostu łatwiejsza!

Quiz z idiomami

To, że mówisz w jakimś języku nie zawsze oznacza, że go rozumiesz. Związki frazeologiczne są najtrudniejsze do opanowania podczas nauki języków obcych ze względu na ich niezrozumiałą semantyczną budowę. Ten fakt oraz liczne korzyści nauki przez zabawę stały się inspiracją dla międzynarodowego zespołu ShopAlike do stworzenia interaktywnego pokoju z quizem językowym.

Na czym to polega?

14-językowy zespół ShopAlike został poproszony o wymienienie idiomów związanych z meblami. Badający szybko zdali sobie sprawę, że wiele wyrażeń powtarza się w różnych krajach, dlatego  klasyfikacja idiomów w stworzonym quizie odnosi się do ich lingwistycznego pochodzenia, np. związek frazeologiczny “ściany mają uszy” pochodzi z Francji, nawiązuje do Katarzyny Medycejskiej, która zbudowała w ścianach paryskiego Luwru tunele do podsłuchiwania swoich opozycjonistów. Od tego czasu wyrażenie to stało się popularne we Francji i z czasem zostało przyjęte również w innych krajach, takich jak Brazylia, Polska czy Niemcy.

Rozwiąż quiz: www.shopalike.pl/quiz-z-idiomami  i naucz się czegoś nowego w interaktywny sposób!

 

Źródła:

shopalike.pl,  gse.harvard.edu, nlp.stanford.edu, study.com