Opis działalności:
Centrum Przywództwa Collegium Wratislaviense – jeden z czołowych ośrodków przywództwa w Polsce. Collegium rozumiemy jako wspólnotę aktywnych osób, które chcą się doskonalić, także jako przestrzeń do spotkań różnych środowisk: edukacyjnego, naukowego, społecznego, biznesowego. Wratislaviense oznacza dla nas nawiązanie do najlepszych wrocławskich i europejskich tradycji kulturalnych i edukacyjnych, to także wrocławska otwartość na ludzi i umiejętność dostrzegania ich potencjału. Natomiast Solutions Bay – Zatoka Możliwości, stanowi wyraz wiary w to, że najlepiej rozwijamy się poprzez poszerzanie horyzontów oraz poszukiwanie nowych, lepszych alternatyw w sposobach myślenia i działania.
Collegium Wratislaviense od 2010 roku realizuje autorskie programy rozwojowe w obszarze tutoringu, mentoringu, innowacji i przywództwa, które regularnie uzyskują wysokie noty od absolwentów, których liczba przekroczyła już 800 osób. Swoim działaniem obejmuje teren całej Polski, nasze działania realizowaliśmy dotychczas m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Toruniu, Bydgoszczy, Łodzi, Częstochowie, Katowicach, Zielonej Górze, Krośnie.
E-mail:
biuro@cpcw.pl
Cele:
Misją Centrum Przywództwa Collegium Wratislaviense jest wspieranie integralnego rozwoju potencjału liderów oraz organizacji.
Doradzamy w:
w obszarze:
- tutoringu,
- mentoringu,
- innowacji,
- przywództwa,
- zarządzania zmianą,
- zarządzania projektami,
- zarządzania procesami,
- komunikacji,
- budowaniu zespołu.
Organizowane kursy:
Program Rozwoju Liderów - opiera się na połączeniu trzech fundamentów:
1. certyfikowanej metodologii przywództwa Johna Maxwella, światowego autorytetu w dziedzinie rozwoju liderów,
2. narzędziach myślowych Teorii Ograniczeń, która uznawana jest za metodę zarządzania XXI wieku,
3. sile mentoringu jako sprawdzonej metodzie rozwoju zespołów.
Szczególną rolę w procesie zajmują narzędzia i podejście Johna Maxwella, który opierając się na bogatej praktyce i wynikach badań wyróżnił 21 kompetencji cechujących skutecznych liderów oraz pięć poziomów rozwoju przywódców organizacji.
Skuteczne przywództwo jest wyjątkowym połączeniem tzw. kompetencji miękkich (komunikacji z innymi, rozwiązywania trudnych sytuacji, motywowania, dobrego wpływu) oraz kompetencji twardych (zarządzanie ludźmi i procesami, tworzenie wizji, formułowanie celów). Program Integralnego Przywództwa łączy te dwa obszary, co pozwala wejść liderom na wyższy poziom rozwoju i przez to znacząco rozwinąć firmy, którymi kierują.
Program Rozwoju Liderów stanowi 6 dniowy cykl, ale istnieje możliwość uczestnictwa tylko w wybranych modułach.
Nasza kadra:
Liderzy Centrum Przywództwa: Piotr Czekierda, Tomasz Krakowczyk i Tomasz Kurek.
Na rozwój innych osób poświęcili ponad 10 000 godzin. W certyfikowanych programach Collegium wzięło udział ponad 800 osób z terenu całej Polski, trenerzy Centrum zbudowali także ponad 70 strategii innowacji i rozwoju dla wiodących organizacji
z sektorów biznesu, administracji i sektora pozarządowego.
Kompetencje zespołu pracowników i współpracowników Collegium oraz Solutions Bay potwierdzają dyplomy i certyfikaty takich instytucji jak: Uniwersytet Oksfordzki, Uniwersytet Stanfordzki, IESE Business School, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Bank Światowy, Komisja Europejska.
Tomasz Krakowczyk
posiada ponad 8-letnie w zarządzaniu zespołami projektowymi. Od 4 lat zajmuje się wdrażaniem strategicznych zmian
w organizacjach biznesowych
i społecznych.
Tomasz Krakowczyk - jest absolwentem programu rozwoju liderów realizowanego w USA przez The John Maxwell Team, gdzie uzyskał Certified John Maxwell Team Coach, Teacher and Trainer.
Doświadczeniem, które ciągle zdobywa, dzieli się ze swoimi klientami pracując jako doradca, trener i wykładowca z zakresu zarządzania projektami, zarządzania strategicznego i przywództwa.
Pracował dla polskich firm, przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym, organizacji pozarządowych oraz dla jednej z największych agencji rządowych.
Zwolennik budowania „zwinnych” organizacji.
Tomasz Kurek - przedsiębiorca, praktyk i trener biznesu, posiadający ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania organizacjami i zespołami projektowymi. Doradzał przy opracowaniu kilkudziesięciu projektów inwestycyjnych wprowadzających do oferty firm nowe produkty i usługi.
Specjalizuje się w opracowywaniu i realizacji długofalowych strategii rozwoju z wykorzystaniem narzędzi myślowych Teorii Ograniczeń oraz w ich realizacji w oparciu o zarządzanie projektami (metodyka PCM oraz łańcucha krytycznego).
Swoją wiedzą i doświadczeniem wspierał polskie i zagraniczne przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz instytucje państwowe, Wiceprezes Agencji Rozwoju Innowacji SA.
Zwolennik ciągłego i dobrze zaplanowanego doskonalenia organizacji w oparciu o zestaw narzędzi dobranych indywidualnie do jej sytuacji i potrzeb.
Piotr Czekierda - od 15 lat zajmuje się rozwijaniem liderów, którzy z powodzeniem działają w sektorze biznesu, nauki, organizacji społecznych i polityki.
Jako przedsiębiorca i trener łączy gruntowne przygotowanie teoretyczne z doświadczeniem praktycznym: ma opinię innowatora i człowieka z wizją, lidera potrafiącego zjednoczyć ludzi wokół inspirującego celu.
Na co dzień kieruje Collegium Wratislaviense - ogólnopolskim, wiodącym ośrodkiem edukacji spersonalizowanej, jest także twórcą marki Meli Melum - prestiżowego polskiego cydru.
Z wykształcenia jest politologiem, studiował również filozofię i biznes, jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego oraz IESE Business School w Barcelonie.