Czy Cyberbezpieczeństwo to studia przyszłości? Jakie możliwości czekają na absolwentów kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne ze specjalnością Cyberbezpieczeństwo?
Uczymy się przez całe życie
Dziś coraz bardziej zaczynamy doceniać, jak wielką rolę ma nie tylko stricte samo wykształcenie, kursy specjalistyczne, ukierunkowane na daną dziedzinę, czyli kompetencje „twarde“, ale także umiejętności określane, jako tak zwane „miękkie“. Co kryje się pod tym pojęciem oraz dlaczego warto je w sobie rozwijać? Czy rzeczywiście są to tak zwane „umiejętności przyszłości“, cenne dla każdego z nas, zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej? Jak rozwijać tego typu kwalifikacje? Sprawdźmy!
Obserwujemy obecnie wzmożone zainteresowanie dodatkowymi formami kształcenia. Nacisk, który pracodawcy zaczęli kłaść na life-long learning – uczenie się przez całe życie, przyniósł owoce w postaci poszukiwań nowych ścieżek rozwoju, prowadzonych przez pracowników. Poniżej przedstawiamy kompendium na temat studiów podyplomowych. Ta uznana, skuteczna forma edukacji specjalistycznej przeżywa ostatnio renesans – warto stać się jego uczestnikiem!
Papierowe karteczki, czyli fiszki to jedna ze skutecznych metod uczenia nowych słówek. Dlatego pewnie najczęściej kojarzą się z nauką języków obcych i wzbogacaniem słownictwa. Można je wykorzystać nie tylko do szlifowania angielskiego czy niemieckiego, ale także do zapamiętywania materiału z dowolnego przedmiotu.
Każde przedsiębiorstwo, które chce pracować efektywnie i odnosić zyski, musi być odpowiednio zarządzane. Ważną częścią tego procesu jest umiejętne zarządzanie zasobami ludzkimi, które dziś, w obliczu rynków, na których warunki zaczynają dyktować pracownicy, jest szczególnie trudne i ważne.
Utrzymanie ruchu stanowi zestaw działań mających na celu zwiększenie efektywności procesów produkcyjnych w zakładzie przemysłowym. W ramach tych działań przewiduje się eliminację marnotrawstwa materiałów, pracy i czasu. Służby Utrzymania Ruchu odpowiedzialne są za właściwą eksploatację i konserwację maszyn. Dodatkowo ich działania skupiają się na koordynowaniu procesów produkcyjnych i zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników. Podstawową korzyścią powołania Służb Utrzymania Ruchu jest uzyskanie zwiększonej efektywności produkcji.
Żyjemy dziś średnio 10-15 lat dłużej, a fazy życia zmieniają się. Według CBOSU dziś granicę młodości wyznaczamy na 37 roku życia, a osiągnięcie pełnej dojrzałości - około czterdziestki. Jak przekonuje dr Krzysztof Timicki, z Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej, pomimo tego, że czasu jest więcej by przejść do fazy uważanej powszechnie za dojrzałość, brak pewności co do przyszłości i zabezpieczenia życia znajduje swoje odbicie w stylu życia młodych ludzi.
Masz wyobraźnię przestrzenną, zdolności techniczne i zmysł estetyczny? Chciałbyś mieć wpływ na to, jak będzie wyglądała otaczająca Cię przestrzeń? Zastanawiasz się nad wyborem ciekawego i przyszłościowego kierunku studiów? Idealną propozycją dla Ciebie wydaje się być architektura krajobrazu.
Ile czasu zajmuje opanowanie nowego języka od pierwszej lekcji aż do poziomu komunikatywnego? Trudno o jednoznaczną odpowiedź na takie pytanie – w końcu zdolność zdobywania wiedzy i poznawania nowych porcji materiału zależy od indywidualnych predyspozycji. Skuteczna nauka nie musi oznaczać jednak żmudnego wkuwania – kluczem do sukcesu jest właściwie opracowany materiał, regularność i głód wiedzy. Czy krótkie lekcje również mogą okazać się efektywne?
Niemcy są krajem, który zamieszkuje ponad 80 milionów osób. Inaczej niż Polska, dzielą się na tzw. landy. Kraje związkowe Niemiec mają charakter państw o ograniczonej suwerenności. Obecnie wyróżnia się 16 krajów związkowych, z których trzy stanowią oddzielnie wydzielone miasta: Berlin, Brema i Hamburg.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- następna ›
- ostatnia »