Uczymy się przez całe życie

26 sie. 2021
szkolenia utrzymania ruchu

Utrzymanie ruchu stanowi zestaw działań mających na celu zwiększenie efektywności procesów produkcyjnych w zakładzie przemysłowym. W ramach tych działań przewiduje się eliminację marnotrawstwa materiałów, pracy i czasu. Służby Utrzymania Ruchu odpowiedzialne są za właściwą eksploatację i konserwację maszyn. Dodatkowo ich działania skupiają się na koordynowaniu procesów produkcyjnych i zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników. Podstawową korzyścią powołania Służb Utrzymania Ruchu jest uzyskanie zwiększonej efektywności produkcji.

31 maj 2021

Żyjemy dziś średnio 10-15 lat dłużej, a fazy życia zmieniają się. Według CBOSU dziś granicę młodości wyznaczamy na 37 roku życia, a osiągnięcie pełnej dojrzałości - około czterdziestki. Jak przekonuje dr Krzysztof Timicki, z Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej, pomimo tego, że czasu jest więcej by przejść do fazy uważanej powszechnie za dojrzałość, brak pewności co do przyszłości i zabezpieczenia życia znajduje swoje odbicie w stylu życia młodych ludzi.

10 st. 2021
Architektura krajobrazu

Masz wyobraźnię przestrzenną, zdolności techniczne i zmysł estetyczny? Chciałbyś mieć wpływ na to, jak będzie wyglądała otaczająca Cię przestrzeń? Zastanawiasz się nad wyborem ciekawego i przyszłościowego kierunku studiów? Idealną propozycją dla Ciebie wydaje się być architektura krajobrazu.

10 st. 2021

Ile czasu zajmuje opanowanie nowego języka od pierwszej lekcji aż do poziomu komunikatywnego? Trudno o jednoznaczną odpowiedź na takie pytanie – w końcu zdolność zdobywania wiedzy i poznawania nowych porcji materiału zależy od indywidualnych predyspozycji. Skuteczna nauka nie musi oznaczać jednak żmudnego wkuwania – kluczem do sukcesu jest właściwie opracowany materiał, regularność i głód wiedzy. Czy krótkie lekcje również mogą okazać się efektywne?

21 gru. 2020

Niemcy są krajem, który zamieszkuje ponad 80 milionów osób. Inaczej niż Polska, dzielą się na tzw. landy. Kraje związkowe Niemiec mają charakter państw o ograniczonej suwerenności. Obecnie wyróżnia się 16 krajów związkowych, z których trzy stanowią oddzielnie wydzielone miasta: Berlin, Brema i Hamburg.

10 paź. 2020
praca organizatora eventów

Z czym przeciętnemu zjadaczowi chleba kojarzy się praca organizatora eventów? Dla jednych to ogromne sceny, olśniewające efekty specjalne, gwiazdy rocka, piękne kobiety i pełne niespodzianek afterparty. Dla innych pierwszym skojarzeniem będzie świat wyższych sfer, mariaż polityki i biznesu, eleganckie garnitury, uściski dłoni prezesów oraz ministrów. I oczywiście afterparty. A jak jest w rzeczywistości?

28 mrz. 2020

Dziś z nowoczesnymi technologiami mamy do czynienia każdego dnia. Ich dominacja jest tak silna, że wielu wręcz ogarnia lęk na myśl o tym, że mogłyby przestać istnieć. Bez wątpienia, nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie. Zmieniają nie tylko sposób pracy i rozrywki, ale również sposób myślenia. Często mówi się o nich przez pryzmat niekończących się zastosowań i nieograniczonych możliwości. Badania Barna Group ujawniają trzy trendy, które współcześnie na nowo definiują erę informacji. Sprawozdanie prezentuje opinie 1005 mieszkańców Stanów Zjednoczonych, powyżej 18 roku życia.

09 mrz. 2020
jak stworzyc prezentacje multimedialna

Prezentacja multimedialna to bardzo ważny element każdego wystąpienia. Jeśli zostanie odpowiednio przygotowana, nie tylko zaciekawi i zaangażuje odbiorców, ale też będzie stanowiła nieocenione wsparcie dla prezentującego. To właśnie dzięki grafikom, zdjęciom oraz innym treściom umieszczonym na slajdach, można zwrócić uwagę nawet tych, którzy myślami są daleko od sali konferencyjnej. Ciekawa prezentacja to nieocenione wsparcie. Jakie są najważniejsze zasady tworzenia dobrej prezentacji? Jak zrobić prezentację, która pozwoli zbudować odpowiednią relację z publicznością? Podpowiadamy.

12 lt. 2020
szybka nauka i zapamiętywanie

Osoby, które na pozór niczym się nie wyróżniają nie są skazane na przeciętność. Przeciwnie. Bardzo wielu ludzi osiągnęło spektakularne sukcesy zmieniając wyłącznie swoje nastawienie i nawyki dotyczące uczenia się. Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych taktyk, których wykorzystanie pozwala uczyć się szybciej, zapamiętywać na dłużej i cieszyć się samym procesem nauki.

09 lp. 2019

Kwalifikacje zawodowe i kompetencje nie są pojęciami tożsamymi. Czym się różnią? A czym są predyspozycje zawodowe? Gdy poszukujemy pracy często w ogłoszeniach czy też na rozmowach kwalifikacyjnych pojawiają się pojęcia takie jak kwalifikacje zawodowe, kompetencje i predyspozycje zawodowe.