Uczymy się przez całe życie

22 li. 2023
Jak skutecznie motywować pracowników

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, jednym z kluczowych wyzwań dla liderów jest skuteczne motywowanie pracowników.

28 wrz. 2023
Kurs angielskiego online - który wybrać?

Nauka języka angielskiego przez dziesięciolecia była uważana za klucz do globalnych możliwości, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. W epoce globalizacji i technologii, kiedy świat staje się coraz bardziej połączony, umiejętność posługiwania się tym międzynarodowym językiem jest nieoceniona. W ostatnich latach, dzięki postępowi technologicznemu, tradycyjne metody nauki języka ewoluowały, dając początek kursom angielskiego online. Te nowoczesne platformy umożliwiają naukę w zaciszu własnego domu. Jednocześnie oferują szeroką gamę materiałów i metod dostosowanych do indywidualnych potrzeb uczących się.

21 lp. 2023
Proces rozliczania dotacji unijnych – kluczowe kroki i wymagane dokumenty

Chociaż pozytywne rozpatrzenie wniosku o dotację unijną przez instytucję zarządzającą danym konkursem jest już pewnym osiągnięciem, aby mówić o pełnym sukcesie, należy jeszcze zadbać o prawidłowe rozliczenie przyznanego dofinansowania. Moment faktycznego udzielenia środków finansowych jest bowiem odroczony w czasie, a ostateczne przyznanie dotacji zależy od tego, czy beneficjent należycie wywiąże się z wymagań podpisanej umowy o dofinansowanie. Jest to niezwykle ważny etap procedury aplikacyjnej – niewypełnienie warunków umowy może prowadzić do konieczności zwrotu części lub nawet całości dofinansowania. Warto więc podejść do tego zadania profesjonalnie i z najwyższą starannością. Sprawdź, jak rozliczyć dotacje unijne, nie narażając się na niepożądane problemy!

20 cz. 2023

Praca jako agent celny to odpowiedzialne zajęcie, które wymaga rozbudowanej wiedzy teoretycznej i konkretnych umiejętności praktycznych. Do zawodu możesz się przygotować, kończąc stosowne szkolenie lub uzyskując dyplom uczelni wyższej. Co lepiej wybrać, jeśli chcesz pracować jako agent celny – kurs czy studia kierunkowe? Podpowiadamy!

08 cz. 2023
chrapanie

 

Czy wiesz, jak to jest, gdy twój partner, zamiast cieszyć się spokojnym snem, buczy noc za nocą? Chrapanie może być frustrujące zarówno dla osoby chrapiącej, jak i dla jej bliskich. Nie tylko prowadzi do zaburzeń snu i zmęczenia, ale może również zagrażać relacjom. Ale nie martw się! Jeśli szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się tego nieprzyjemnego problemu, to artykuł jest dla Ciebie!

30 gru. 2022
Cyberbezpieczeństwo

Czy Cyberbezpieczeństwo to studia przyszłości? Jakie możliwości czekają na absolwentów kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne ze specjalnością Cyberbezpieczeństwo?

01 gru. 2022

Dziś coraz bardziej zaczynamy doceniać, jak wielką rolę ma nie tylko stricte samo wykształcenie, kursy specjalistyczne, ukierunkowane na daną dziedzinę, czyli kompetencje „twarde“, ale także umiejętności określane, jako tak zwane „miękkie“. Co kryje się pod tym pojęciem oraz dlaczego warto je w sobie rozwijać? Czy rzeczywiście są to tak zwane „umiejętności przyszłości“, cenne dla każdego z nas, zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej? Jak rozwijać tego typu kwalifikacje? Sprawdźmy!

28 lp. 2022
studia podyplomowe

Obserwujemy obecnie wzmożone zainteresowanie dodatkowymi formami kształcenia. Nacisk, który pracodawcy zaczęli kłaść na life-long learning – uczenie się przez całe życie, przyniósł owoce w postaci poszukiwań nowych ścieżek rozwoju, prowadzonych przez pracowników. Poniżej przedstawiamy kompendium na temat studiów podyplomowych. Ta uznana, skuteczna forma edukacji specjalistycznej przeżywa ostatnio renesans – warto stać się jego uczestnikiem!

08 cz. 2022
Papierowe karteczki, czyli fiszki

Papierowe karteczki, czyli fiszki to jedna ze skutecznych metod uczenia nowych słówek. Dlatego pewnie najczęściej kojarzą się z nauką języków obcych i wzbogacaniem słownictwa. Można je wykorzystać nie tylko do szlifowania angielskiego czy niemieckiego, ale także do zapamiętywania materiału z dowolnego przedmiotu.

19 li. 2021
Skuteczne zarządzanie pracownikami

Każde przedsiębiorstwo, które chce pracować efektywnie i odnosić zyski, musi być odpowiednio zarządzane. Ważną częścią tego procesu jest umiejętne zarządzanie zasobami ludzkimi, które dziś, w obliczu rynków, na których warunki zaczynają dyktować pracownicy, jest szczególnie trudne i ważne.