Uczymy się przez całe życie

28 lp. 2022
studia podyplomowe

Obserwujemy obecnie wzmożone zainteresowanie dodatkowymi formami kształcenia. Nacisk, który pracodawcy zaczęli kłaść na life-long learning – uczenie się przez całe życie, przyniósł owoce w postaci poszukiwań nowych ścieżek rozwoju, prowadzonych przez pracowników. Poniżej przedstawiamy kompendium na temat studiów podyplomowych. Ta uznana, skuteczna forma edukacji specjalistycznej przeżywa ostatnio renesans – warto stać się jego uczestnikiem!

08 cz. 2022
Papierowe karteczki, czyli fiszki

Papierowe karteczki, czyli fiszki to jedna ze skutecznych metod uczenia nowych słówek. Dlatego pewnie najczęściej kojarzą się z nauką języków obcych i wzbogacaniem słownictwa. Można je wykorzystać nie tylko do szlifowania angielskiego czy niemieckiego, ale także do zapamiętywania materiału z dowolnego przedmiotu.

19 li. 2021
Skuteczne zarządzanie pracownikami

Każde przedsiębiorstwo, które chce pracować efektywnie i odnosić zyski, musi być odpowiednio zarządzane. Ważną częścią tego procesu jest umiejętne zarządzanie zasobami ludzkimi, które dziś, w obliczu rynków, na których warunki zaczynają dyktować pracownicy, jest szczególnie trudne i ważne.

26 sie. 2021
szkolenia utrzymania ruchu

Utrzymanie ruchu stanowi zestaw działań mających na celu zwiększenie efektywności procesów produkcyjnych w zakładzie przemysłowym. W ramach tych działań przewiduje się eliminację marnotrawstwa materiałów, pracy i czasu. Służby Utrzymania Ruchu odpowiedzialne są za właściwą eksploatację i konserwację maszyn. Dodatkowo ich działania skupiają się na koordynowaniu procesów produkcyjnych i zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników. Podstawową korzyścią powołania Służb Utrzymania Ruchu jest uzyskanie zwiększonej efektywności produkcji.

31 maj 2021

Żyjemy dziś średnio 10-15 lat dłużej, a fazy życia zmieniają się. Według CBOSU dziś granicę młodości wyznaczamy na 37 roku życia, a osiągnięcie pełnej dojrzałości - około czterdziestki. Jak przekonuje dr Krzysztof Timicki, z Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej, pomimo tego, że czasu jest więcej by przejść do fazy uważanej powszechnie za dojrzałość, brak pewności co do przyszłości i zabezpieczenia życia znajduje swoje odbicie w stylu życia młodych ludzi.

10 st. 2021
Architektura krajobrazu

Masz wyobraźnię przestrzenną, zdolności techniczne i zmysł estetyczny? Chciałbyś mieć wpływ na to, jak będzie wyglądała otaczająca Cię przestrzeń? Zastanawiasz się nad wyborem ciekawego i przyszłościowego kierunku studiów? Idealną propozycją dla Ciebie wydaje się być architektura krajobrazu.

10 st. 2021

Ile czasu zajmuje opanowanie nowego języka od pierwszej lekcji aż do poziomu komunikatywnego? Trudno o jednoznaczną odpowiedź na takie pytanie – w końcu zdolność zdobywania wiedzy i poznawania nowych porcji materiału zależy od indywidualnych predyspozycji. Skuteczna nauka nie musi oznaczać jednak żmudnego wkuwania – kluczem do sukcesu jest właściwie opracowany materiał, regularność i głód wiedzy. Czy krótkie lekcje również mogą okazać się efektywne?

21 gru. 2020

Niemcy są krajem, który zamieszkuje ponad 80 milionów osób. Inaczej niż Polska, dzielą się na tzw. landy. Kraje związkowe Niemiec mają charakter państw o ograniczonej suwerenności. Obecnie wyróżnia się 16 krajów związkowych, z których trzy stanowią oddzielnie wydzielone miasta: Berlin, Brema i Hamburg.

10 paź. 2020
praca organizatora eventów

Z czym przeciętnemu zjadaczowi chleba kojarzy się praca organizatora eventów? Dla jednych to ogromne sceny, olśniewające efekty specjalne, gwiazdy rocka, piękne kobiety i pełne niespodzianek afterparty. Dla innych pierwszym skojarzeniem będzie świat wyższych sfer, mariaż polityki i biznesu, eleganckie garnitury, uściski dłoni prezesów oraz ministrów. I oczywiście afterparty. A jak jest w rzeczywistości?

28 mrz. 2020

Dziś z nowoczesnymi technologiami mamy do czynienia każdego dnia. Ich dominacja jest tak silna, że wielu wręcz ogarnia lęk na myśl o tym, że mogłyby przestać istnieć. Bez wątpienia, nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie. Zmieniają nie tylko sposób pracy i rozrywki, ale również sposób myślenia. Często mówi się o nich przez pryzmat niekończących się zastosowań i nieograniczonych możliwości. Badania Barna Group ujawniają trzy trendy, które współcześnie na nowo definiują erę informacji. Sprawozdanie prezentuje opinie 1005 mieszkańców Stanów Zjednoczonych, powyżej 18 roku życia.