Nowoczesna edukacja

W każdej dziedzinie życia doświadczamy zmian. Podobnie jest z edukacją. Zmienia się nie tylko program, ale także metody i techniki nauczania. Nowoczesna edukacja dąży do wzbogacenia procesu nauczania o multimedialne rozwiązania poprzez wprowadzenie nowoczesnych technologii.

Pedagogika e-learning

Jednym z rozwiązań nowoczesnej edukacji, z całą pewnością jest pedagogika e-learning. Pozwala ona zdobywać wiedzę i umiejętności praktycznie bez wychodzenia z domu. Wystarczą e-learning kursy bądź szkolenia. Poprzez Internet można studiować, zdobywać kwalifikacje zawodowe, poszerzać horyzonty. Pedagogika e-learning to doby sposób na to, by pogodzić edukację z pracą i życiem rodzinnym. Z roku na rok wzrasta więc liczba osób, które mogą zyskać lepsze kwalifikacje, a e learning studia stają się coraz bardziej popularne.

Cyfrowa szkoła

Komputer w każdej klasie, elektroniczne podręczniki i tablety zamiast plecaków- takie są m.in. założenia Rządowego Programu cyfryzacji szkół. Te innowacje pedagogiczne mają na celu zwiększenie kompetencji zarówno uczniów jak i nauczycieli w zakresie korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych. To obecnie jedna z największych publicznych kampanii na polu edukacji wprowadzających istotne zmiany w infrastrukturze technologii kształcenia.

Zmiany w szkołach

Pokolenie cyfrowych tubylców uczy się nowych rzeczy zupełnie inaczej niż cyfrowi imigranci. Bardziej niż tekst przemawia do nich dźwięk i obraz. Dlatego też tak ważne jest wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań na lekcjach. Interaktywne tablice, smartphony, tablety i zajęcia prowadzone na platformach e-learningowych pozwalają uczyć  się szybciej i ciekawiej, a nowoczesna edukacja właśnie ku temu zmierza.