Polisolokata czyli produkt finansowy udzielany przez ubezpieczalnie. Jest to połączenie lokaty oraz polisy. Udzielany był przez większość dużych ubezpieczalni w Polsce. Jego popularność w 2021 roku jest niska. Wynika to z spraw, które są prowadzone przeciw ubezpieczalnią związanych z zajęciem środków klientów, którzy założyli i wpłacili na konto polisolokaty środki pieniężne. W artykule opisujemy czym są polisolokaty i jak jakie należy mieć podejście do nich oraz innych produktów finansowych.
Najważniejsze informacje o polisolokatach
Warto wiedzieć, że wiele polisolokat jest oferowanych do dzisiaj. Kiedy chcemy zdecydować się na otworzenie polisolokaty i wpłacenie tam środków powinniśmy szczegółowo zweryfikować umowę. By zweryfikować umowę polecamy kontakt z prawnikiem. Doświadczony prawnik przedstawi nam zagrożenia oraz zalety jakie wiążą się z otworzeniem polisolokaty w danym towarzystwie ubezpieczeniowym.
Pierwszym punktem na, który należy zwrócić szczególną uwagę to warunki zakończenia polisolokaty przed czasem. Mamy tu na myśli wysokość opłaty likwidacyjnej. Dodatkowa trudność stanowi zmiana nazewnictwa przez ubezpieczalnie, przykładowo opłata likwidacyjna może być zastąpiona frazą: szczególne przypadki zakończenia umowy.
Produkty finansowe a edukacja
Bez względu na jaki produkt finansowy się zdecydujemy wymagana jest wcześniejsza edukacja. Zacznijmy od książek o tematyce finansowej. Poznajmy poszczególne produkty finansowe oraz ich wady i zalet. Skupmy się na dokładnym przestudiowaniu historii produktów finansowych i jak się zmieniały w czasie, dzięki temu będziemy mogli wyciągnąć wnioski jakie ryzyko łączy się z nadym produktem. Takie podejście uchroni nas od popełnienia błędów początkujących oraz uchroni nas od niewłaściwej inwestycji lub utraty gotówki.
Warto również skonsultować się z doradcą finansowym. Jest to osoba, która pomaga osobą posiadającym określony kapitał zainwestować pieniądze w sposób spełniający obrane kryteria. Jest to jedna z najbezpieczniejszych form inwestycji.
Czy warto wpłacić środki na polisolokate?
Wysokość środków, które chcemy wpłacić zależy od kalkulacji ryzyka oraz wysokości wolnych środków w naszym portfelu. By zdecydować o kwocie, która przeznaczamy na inwestycje w polisolokate powinniśmy zrobić prostą analizę finansową. Ma ona na celu określenie dokładnej kwoty oraz porównanie polisokat z innymi być może bardziej korzystnymi produktami finansowymi. Jeśli zdecydujemy się na otworzenie polisolokaty wybierzmy sprawdzoną firmę ubezpieczeniową, która jest na runku minimum kilka lat.
Naszym zdaniem warto w dalszym ciągu w 2021 roku interesować się polisolokatami, ponieważ mimo wszystko są one mniej ryzykowne niż np. inwestycja w kryptowaluty. Musimy mieć na względzie, że w dobie pandemii nie istnieją lokaty o wysokim oprocentowania jak to było jeszcze kilka lat temu. Czytajmy dokładnie dokumenty pod którymi udzielamy podpisów a powinniśmy nie mieć w przyszłości problemów z ubezpieczalniami czy bankami.
Komentuj przez Facebooka