Nauka angielskiego – tylko w szkole Speak Up!

nauka angielskiegp Speak UP

O tym, że znajomość języka angielskiego w życiu prywatnym jak i zawodowym jest potrzebna wie każdy. Pozostaje jednak pytanie jak uczyć się języka angielskiego skutecznie? Odpowiedzią są zajęcia w szkole Speak Up oparte na innowacyjnej metodzie nauki, która każdemu pozwala osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Hegemonia angielskiego potwierdzona badaniami

Niezmiennie, od wielu lat język angielski zajmuje czołowe miejsce we wszystkich rankingach najważniejszych języków obcych świata i trudno powiedzieć czy jakikolwiek inny język jest w stanie zdegradować go z tej pozycji.

Zgodnie z wynikami badań, przeprowadzonymi przez Ulricha Ammona z Uniwersytetu w Dusseldorfie aż 527 mln ludzi na świecie uważa angielski za swój język ojczysty, zajmując tym samym trzecie miejsce w klasyfikacji, zaraz po chińskim i hindi-urdu. Gdyby z kolei porównać ilość osób, które aktualnie uczą się danego języka obcego to okazuje się, że angielski bije inne języki obce na głowę. Okazuje się, że angielskiego uczy się 1,5 mld osób (dla porównania francuskiego 82 mln, a chińskiego 30 mln). Dodatkowo angielski jest pierwszym i głównym językiem, którym posługują się obywatele aż 101 państw (dla porównania arabskim - obywatele 60 państw oraz francuskim 51 państw).

Język angielski przydatny we wszelkich aspektach życia

Znajomość języka angielskiego dziś to umiejętność elementarna, doceniana na równi z czytaniem i pisaniem. O ile kilkanaście lat wstecz wystarczający był poziom komunikatywny, o tyle dziś coraz większy nacisk kładzie się na wyrabiania umiejętności językowych na wyższym poziomie.

Angielskim jesteśmy otoczeni właściwie na co dzień. Nowoczesne technologie, marki, produkty i zjawiska nazywane z języka angielskiego sprawiają, że często by zrozumieć jakąś sytuacje, okoliczność, nazwę produktu, reklamę telewizyjną czy grać w gry komputerowe musimy orientować się przynajmniej w podstawowym słownictwie.

Znając angielski możemy liczyć na swobodę porozumiewania się na lotnisku, w hotelu i restauracji zagranicznej. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o zwiedzanie zabytków. Przewodniki, foldery, i opisy, jeśli nie są dostępne w naszym rodzimym języku to w angielskim już na pewno.

To także lepsze możliwości na naukę. Wystarczy sobie odpowiedzieć na pytanie ile wartościowych informacji, które nie są dostępne w języku polskim zawierają kursy anglojęzyczne. Falami znad Oceanu przypływają do nas nowe trendy, a my możemy je śledzić w każdej branży, jeśli tylko znamy język.

Nie mówiąc już o tym jak wyglądają dziś oferty pracy. Kontakty z partnerami biznesowym i klientami z zagranicy wymagają nie tyle podstawowej, ile biegłej znajomości języka angielskiego. Praktycznie w każdym zawodzie znajomość angielskiego daje realne szanse na zatrudnienie i lepsze zarobki.

Nauka angielskiego w szkole Speak Up

Angielski jest ważny. To wiemy, ale jak się go uczyć? Jak w gąszczu ofert znaleźć skrojoną właśnie na miarę swoich potrzeb i oczekiwań? Zdecydowanie warto postawić na szkołę Speak Up i to z wielu powodów.

  1. Dopasowanie do indywidualnych potrzeb kursanta. Każdy z nas jest inny i ma inne oczekiwania, a szkoła Speak Up wyróżnia się elastycznym podejściem: innymi słowy dopasowuje się do tego, czego naprawdę oczekuje kursant. Dzięki temu już na samym początku podejmujemy działania, by osiągnąć konkretne rezultaty i zdobyć określone umiejętności.
  2. Kompleksowe podejście do nauki. W szkole wykorzystywany jest cały wachlarz metod i sposobów nauki angielskiego zaczynając od zajęć w niewielkich grupach, tworzonych z doświadczonymi lektorami, konwersacji w klubie dyskusyjnym oraz z lektorem, przez materiały multimedialne, po naukę prawidłowej wymowy, gramatyki, pisania i czytania.
  3. Certyfikaty i referencje. Po ukończeniu kursu słuchacz otrzymuje konkretne zaświadczenia potwierdzające kwalifikacje, które są przydatne na rynku pracy. Szkoła przygotowuje również swoich uczniów do międzynarodowych egzaminów jak: FCE, CAE czy University of Cambridge ESOL.
  4. Gwarancja satysfakcji. Speak Up nie obiecuje, Speak Up gwarantuje, że każdy kto uczestniczy w zajęciach, pozna angielski przydatny w różnych sytuacjach w życiu codziennym, w pracy, w podróży, konwersacjach towarzyskich, w czasie biznesowych spotkań.
  5. Międzynarodowe standardy. Szkoła Speak Up oferuje warunki nauki zgodne z międzynarodowymi standardami. Poziomy biegłości są adekwatne do tych, które opracowała Rada Europy. Kursant na każdym etapie nauki może ocenić swój poziom biegłości i uzupełnić ewentualne braki.
  6. Nadzór metodyczny nad procesem nauki. Sprawuje go metodyk, który również dba o to, by utrzymać w szkole najwyższe standardy. Z jego pomocy mogą skorzystać wszyscy słuchacze w ramach konsultacji w godzinach pracy szkoły.
  7. Sieć kilkudziesięciu placówek w całym kraju. Dzięki licznym oddziałom z oferty zajęć szkoły można skorzystać praktycznie w całej Polsce, a także za granicą. Planowane jest otwarcie kolejnych szkół poza terenem Polski.

 

Nauka angielskiego to dziś klucz do sukcesu na rynku pracy praktycznie w każdej branży, perspektywa lepszych zarobków i wyższych stanowisk. To także większe szanse na zdobycie nowych umiejętności, komfort psychiczny w czasie podróży zagranicznych. Chcąc więc skorzystać z wszelkich zalet, jakie niesie ze sobą znajomość angielskiego warto zapisać się na zajęcia prowadzone w szkole Speak Up. Unikatowa metoda, na jakiej opiera się proces nauki, duża różnorodność stosowanych metod i najwyższe standardy sprawiają, że szkoła Speak Up jest zdecydowanie godną polecenia jako ta, która umożliwia ciągłe podnoszenie poziomu kwalifikacji językowych.