Czemu warto studiować w Wielkiej Brytanii?

studia w anglii

Podjecie decyzji o rozpoczęciu studiów w Wielkiej Brytanii wiąże się z wieloma korzyściami. Tamtejsze uniwersytety nie tylko stanowią gwarancję wysokiego poziomu nauczania oraz prestiżu, ale też zapewniają dobry start na rynku pracy. Studiowanie w Anglii pozostaje również niezwykłym doświadczeniem samym w sobie. Umożliwia nawiązanie kontaktu z ciekawymi ludźmi oraz zwiedzenie różnych interesujących miejsc.

Prestiżowe szkoły wyższe w Anglii

Wielka Brytania jest jednym z największych europejskich skupisk uczelni wyższych. Należą do nich najważniejsze uniwersytety na całym świecie, takie jak Oxford, Cambridge czy Imperial College London. W Anglii znajdują się prestiżowe szkoły ekonomiczne, medyczne czy biznesowe, a także elitarne ośrodki rozwoju dla pasjonatów sportu oraz różnych dziedzin sztuki. Szeroki wybór uczelni daje kandydatom ogromne możliwości rozwoju własnych zainteresowań. Praktycznie każdy brytyjski uniwersytet oferuje ponadstandardowy zakres kierunków. Studenci mogą uczęszczać na zajęcia optymalnie dostosowane do specyfiki wybranej branży. Kampusy wyposażone są bardzo nowocześnie, a wykłady prowadzą doświadczeni oraz doskonale przygotowani do pracy specjaliści.

Staże i praktyki

Studia w UK są bardzo atrakcyjne z uwagi na fakt, że Wyspy Brytyjskie gwarantują bezpośredni kontakt z zagranicznym rynkiem europejskim. Swoje siedziby mają w Anglii topowe europejskie przedsiębiorstwa z wielu branż - począwszy od rozrywkowej, a skończywszy na finansowej. W UK znajdują się także oddziały wielu czołowych firm światowych, w których obecność międzynarodowej kadry pracowniczej jest czym zupełnie normalnym. Dla przyszłych kandydatów na różne stanowiska kluczową kwestią pozostaje możliwość odbycia cennych praktyk oraz staży. Uniwersytety w Anglii chętnie udzielają zagranicznym studentom pomocy w zdobywaniu kontaktów, które w przyszłości mogą się okazać bardzo wartościowe. Absolwenci brytyjskich uczelni posiadają nie tylko prestiżowy dyplom, ale również imponujące CV.

Miejsce na foto1

Nie tylko nauka

Poza ogromnymi możliwościami edukacji i rozwoju zawodowego, studia w UK przyciągają ludzi także z innych względów. Wielka Brytania słynie z prestiżowych instytucji, teatrów, kin, muzeów oraz innych atrakcji. Studiowanie w Anglii może być wspaniałą okazją do lepszego poznania tamtejszej kultury. W kraju tym odbywają się liczne wydarzenia związane z literaturą, muzyką, sztukami wizualnymi czy modą. Studenci najważniejszych uczelni mogą liczyć na różne darmowe wejściówki oraz zniżki.

Kreatywny styl nauczania

Styl nauczania oferowany przez uniwersytety w Anglii znacząco różni się od tego, który spotkać można w Polsce. Studenci ukierunkowywani są bowiem na rozwój cech najbardziej pożądanych przez pracodawców na całym świecie. Dotyczy to m.in. umiejętności pracy w zespole, myślenia kreatywnego czy przejmowania roli leadera. Studia w UK są jednocześnie idealną okazją do kształcenia zdolności językowych. Absolwenci posiadający multikulturowe doświadczenie są szczególnie doceniani przez światowych pracodawców. Ze względu na możliwość dołączenia do międzynarodowej społeczności, brytyjskie kampusy nierzadko stają się okazją do nabycia nawet kilku języków. Spędzając czas z zagranicznymi studentami i wykładowcami można nie tylko wiele się nauczyć, ale też ciekawie spędzić czas. Zdobyte w ten sposób kompetencje są niezwykle pożądane na rynku firm o statusie międzynarodowym.

Rekrutacja na studia w Anglii

Warto pamiętać, że rekrutacja na studia w UK wymaga odpowiedniego przygotowania. Należy przede wszystkim pamiętać o spełnieniu niezbędnych formalności. Rekrutacja na studia w Anglii wiąże się z koniecznością napisania listu motywacyjnego personal statement oraz wypełnienia wielu dokumentów. Kluczowe znaczenie mają także terminy rekrutacji na studia w Wielkiej Brytanii. Aby ich nie przegapić, warto skorzystać z usług https://studiawanglii.pl/. Oferta obejmuje kompleksową pomoc przy przygotowaniach praktycznych, poszukiwaniach akademika czy staraniach o udzielenie pożyczki studenckiej w UK. W ten sposób można poznać wszystkie terminy rekrutacji na studia w Wielkiej Brytanii.