Komu potrzebny jest dziś język szwedzki?

czy szwedzki jest potrzebny

Od dawna wiadomo, że najszybszą drogą do zdobycia dobrze płatnej pracy jest znajomość języków. Do tej pory prym wiódł język angielski, którego dziś uczą się już dzieci w przedszkolu. Jak więc wybić się dziś na rynku pracy? Jaki inny język może stanowić klucz do sukcesu? Jak szybko nauczyć się nowego języka i zapewnić sobie stabilną pozycję w firmie?

Klucz do nowej pracy

Rozglądając się wśród ofert pracy, łatwo jest zauważyć, jak wielka ilość pracodawców wymaga znajomości dwóch lub więcej języków europejskich. Oprócz oczywistej znajomości języka angielskiego, należy znać dodatkowo co najmniej jeszcze jeden język, najlepiej jednak gdyby wybór drugiego języka, którego chcemy się nauczyć, nie był wyborem oczywistym (niemiecki, francuski czy hiszpański). Coraz więcej pracodawców szuka do swoich firm osób, które mogą poszczycić się choćby podstawową znajomością języków skandynawskich, bałkańskich czy słowiańskich. Nauka nowego języka może stanowić ważny element przetargowy w chwili redukcji etatów lub przy zatrudnianiu nowego pracownika, nie ma więc sensu odkładać jej rozpoczęcia na później.

Szybka i wygodna nauka

Biorąc pod uwagę czas, jaki jest niezbędny do opanowania języka w stopniu komunikatywnym, warto zabrać się za naukę jak najszybciej, tak, aby już za kilka miesięcy być w stanie porozmawiać z potencjalnym kontrahentem. Jeśli nie mamy wśród znajomych nikogo, kto mógłby nas nauczyć języka, musimy samodzielnie poszukać nauczyciela lub szkoły, która by mogła pomóc nam zrozumieć choćby podstawy języka szwedzkiego, a zwłaszcza opanować wymowę, która zdecydowanie różni się od polskiej. Wśród wielu możliwości, ostatnio na rynku szkół językowych pojawiły się lekcje prowadzone wyłącznie online. Jest genialne rozwiązanie dla osób pracujących zawodowo, które nie mają czasu na dojazd do szkoły w określonej porze.

Jedną z niewielu szkół, które w swej ofercie mają naukę języka szwedzkiego online, jest Empik. Po więcej informacji warto zajrzeć na: http://www.empikschoolonline.com/szwedzki. Oprócz samej renomy szkoły, Empik ma do zaoferowania również możliwość nauki od godziny 8:00 rano do 23:00 wieczorem, bez potrzeby dojeżdżania do szkoły. Dodatkowo każdy student ma zapewniony dostęp do wirtualnej tablicy, ćwiczeń dostępnych 24 godziny na dobę oraz materiałów do samodzielnej nauki. Istnieje także możliwość podjęcia nauki w trybie indywidualnym, dopasowanym idealnie do potrzeb każdego studenta.