Szkolenia SEP w Lublinie i Poznaniu coraz popularniejsze. Skąd bierze się ten trend?

Lublin i Poznań to jedne z tych miast, w których szczególnie brakuje wykwalifikowanych fachowców z dziedziny szeroko pojętej energetyki. Firmy potrzebują ich na już, oferując bardzo dobre warunki zatrudnienia i stabilną pracę. Sytuacja stopniowo się poprawia, co jest efektem rosnącego zainteresowania szkoleniami SEP w Lublinie i Poznaniu. Co motywuje do zapisania się na taki kurs? Jakie korzyści można z tego odnieść? Przyjrzeliśmy się temu zagadnieniu, a wnioskami dzielimy się w naszym artykule.

Co daje ukończenie szkolenia SEP?

Zacznijmy może od wyjaśnienia, czym takie szkolenie właściwie jest. Mówimy tutaj o kursie, który przygotowuje do zdania egzaminu SEP na różne grupy specjalistycznych uprawnień, czyli:

  • Energetycznych (grupa G1)
  • Cieplnych (grupa G2)
  • Gazowych (grupa G3)

Osoba posiadająca uprawnienia SEP w poszczególnych grupach (lub we wszystkich – tacy specjaliści też się zdarzają), może w pełni legalnie wykonywać nawet bardzo zaawansowane roboty instalacyjne, konserwacyjne czy naprawcze. Może więc podjąć pracę w firmie elektrycznej, elektrociepłowni, gazowni, firmie hydraulicznej etc.

Uprawnienia SEP są dziś bardzo pożądaną kwalifikacją, ponieważ minęły czasy, gdy pracodawcy nie zwracali większej uwagi na to, czy pracownik może legalnie wykonywać określone prace. Dziś przedsiębiorstwa bardzo dbają o swój wizerunek, stąd chcą zatrudniać wyłącznie wykwalifikowaną kadrę, a już szczególnie na odpowiedzialnych stanowiskach.

Posiadanie uprawnień SEP daje zatem praktycznie gwarancję znalezienia atrakcyjnej pracy w branży energetycznej, która ma się znakomicie i to się jeszcze przez wiele lat nie zmieni. Wszystko dzięki temu, że rośnie globalne zużycie energii elektrycznej, cieplnej i gazowej, a Polskę do tego czeka jeszcze zaawansowana transformacja energetyczna – fachowcy w tej dziedzinie będą więc stale potrzebni i znakomicie wynagradzani. To najlepiej wyjaśnia, skąd bierze się tak duże zainteresowanie szkoleniami SEP w Lublinie i Poznaniu.

Które kursy SEP w Lublinie i Poznaniu cieszą się największą popularnością?

Tutaj nie ma żadnego zaskoczenia: najwięcej osób zapisuje się na te kursy, które najlepiej przygotowują do egzaminu SEP. Świadczą o tym wyniki zdawalności. Kurs prowadzony „po łebkach” jest złym wyborem, ponieważ nie daje wielkich szans na uzyskanie pozytywnego wyniku podczas kwalifikacji. Tym samym kursant traci tylko czas i pieniądze.

Szczególnie dobrą opinią wśród uczestników cieszą się szkolenia SEP w Lublinie i Poznaniu organizowane przez Krajowe Centrum Kształcenia. Są one oferowane w całej Polsce, a wyróżnia je to, że prowadzą je doświadczeni, wykwalifikowani szkoleniowcy, będący nie tylko teoretykami, ale także praktykami zawodów energetycznych.

Szkolenia SEP organizowane przez Krajowe Centrum Kształcenia składają się z dwóch części: wykładowej oraz warsztatowej z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych. Dzięki temu uczestnicy nie narzekają na nudę, a także mogą lepiej poznać najważniejsze aspekty pracy energetyka, gazownika czy ciepłownika, z którymi będą mieć do czynienia już w trakcie wykonywania konkretnych prac.

Bardzo dużym atutem wspomnianego szkolenia SEP jest to, że trwa ono tylko 4 godziny. Jest to możliwe dzięki skondensowaniu wiedzy i przekazywaniu uczestnikom tylko najważniejszych informacji, przydatnych zarówno podczas egzaminu SEP, jak i w codziennej pracy.

Krótki czas szkolenia ma tę zaletę, że osoby zainteresowane odbyciem kursu SEP w Lublinie czy w Poznaniu nie muszą rezerwować sobie całego dnia – jest to o tyle ważne, że wśród kursantów mamy sporo ludzi dojeżdżających z okolicznych miejscowości. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż na kurs SEP bardzo często wysyłani są czynni pracownicy – z perspektywy pracodawcy korzystne jest to, że nie musi tracić podwładnego na np. 2 dni.

Czy można uzyskać komplet uprawnień w ramach jednego szkolenia SEP?

Tak, o ile wybrany kurs przewiduje taką możliwość. Tutaj ponownie odwołamy się do oferty Krajowego Centrum Kształcenia ( https://ekck.pl ). Decydując się na to szkolenie SEP w Lublinie czy Poznaniu można podejść do egzaminu na wszystkie grupy kwalifikacji, a więc G1, G2 i G3.

Jest to duża oszczędność czasu i pieniędzy (płaci się jak za jeden kurs), a przede wszystkim świetny sposób na to, aby jednorazowo znacznie podnieść swoją atrakcyjność na rynku pracy. Specjaliści mający uprawnienia SEP energetyczne, gazowe i cieplne są bardzo poszukiwani przez pracodawców i świetnie wynagradzani. Warto więc rozważyć taką opcję.

Szkolenia SEP w Lublinie i Poznaniu są zatem wręcz oczywistym wyborem dla osób, które wiążą swoją zawodową przyszłość z branżą energetyczną lub chcą się przebranżowić i zdobyć bardzo atrakcyjny zawód. Co istotne, w takich kursach chętnie biorą udział również osoby planujące emigrację zarobkową – warto podkreślić, że uprawnienia SEP zdobyte w Polsce są honorowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a także w Szwajcarii oraz w krajach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego.