Korzystanie z technologii informacyjnych - ebook

ebook do sciagniecia edulider

„Jak sobie radzić ze zmianą w cyfrowym świecie” (bezpłatny ebook poradnik dla zapracowanych) daje możliwość przyjrzenia się dokładnie zagadnieniom związanym z nowymi wyzwaniami, stresem czy izolacją społeczną, dając okazję do zrozumienia okoliczności, które nimi kierują. To nie jest typowy podręcznik, skupia się bowiem naprzedstawieniu i wyjaśnieniu mechanizmów rządzących konkretnymi zachowaniami i relacjami.

Przejrzysty podział tematów w ebooku umożliwia szybkie znalezienie interesujących zagadnień uporządkowanych w 5 rozdziałach opisujących i wyjaśniających różne sytuacje. Moim zdaniem poradnik mogłabym polecić dzisiejszym dwudziesto, trzydziesto i czterdziestolatkom, a także osobom starszym.

Niniejszy ebook w dość usystematyzowany sposób zestawia argumenty "za" i "przeciw" korzystaniu z nowoczesnych technologii. Możliwości, jakie z nich płyną, a także wszechobecność zastosowania w codziennym życiu, są tak ogromne, że pomimo oczywistych zagrożeń, nie sposób nawet podejmować próby ich choćby podważania czy ograniczania.

Podążając za radą autorek tego darmowego ebooka do ściągnięcia online ważne jest, by mieć pełną świadomość tego niewątpliwie fantastycznego narzędzia pracy, nauki, rozrywki itp. jakim jest Internet, który daje nam ogromne możliwości, ale i nierzadko też coś nam zabiera. Perspektywa poznania wielu ludzi w szybkim czasie i z wielu zakątków świata fascynuje, ale powinniśmy uzmysłowić sobie, że tak szybko jak zawieramy takie znajomości – tak szybko możemy je utracić.

Bez wypracowanych umiejętności wyboru, kontroli swojego zachowania, działania celowego i jasno sprecyzowanych kierunków poszukiwań, istnieje ryzyko, że to nie my będziemy korzystać z technologii, ale technologia zawładnie nami.

Anna. Recenzent ebooka.