praca i kariera

09 maj 2024

W dzisiejszym świecie, gdzie konkurencja na rynku pracy staje się coraz bardziej zacięta, posiadanie mentora może być kluczowym czynnikiem przyspieszającym rozwój zawodowy. Mentorstwo nie tylko pomaga jednostkom zdobyć cenne umiejętności i wiedzę, ale także wspiera ich w osiąganiu sukcesów i przekraczaniu zawodowych barier. W niniejszym artykule przyjrzymy się roli mentorstwa w rozwoju zawodowym oraz jak budować pozytywne relacje mentor-mentee.

05 kw. 2024

Wprowadzenie sztucznej inteligencji (SI) do biznesu to nie tylko krok w stronę innowacji, ale również wyzwanie dla przedsiębiorstw. SI zmienia sposób, w jaki firmy działają, konkurują i odnoszą sukces. Jednak, aby wykorzystać potencjał SI w pełni, firmy muszą być przygotowane na wyzwania, jakie niesie ze sobą ta technologia, oraz stosować odpowiednie strategie, aby sobie z nimi radzić.

17 mrz. 2024

Współczesne środowisko biznesowe stawia przed pracownikami wiele wyzwań i możliwości rozwoju. Dążenie do stałego doskonalenia się w miejscu pracy jest kluczowym elementem budowania sukcesu zawodowego i osobistego spełnienia. W tym artykule przyjrzymy się konkretnym krokom, które można podjąć, aby skutecznie dążyć do rozwoju w pracy.

19 mrz. 2020

Praca zdalna wydaje się być rajem dla zatrudnionych, po pozwala pracować kiedy się chce i gdzie się chce. Któż nie chciałby w piękne, słoneczne popołudnie pracować na tarasie swojego własnego domu popijając świeżo zaparzoną kawę? Czy jednak aby na pewno e-praca ma same zalety? Jak sprawa wygląda z perspektywy pracodawcy, a jak z punktu widzenia pracownika? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym rozważymy najważniejsze wady i zalety pracy zdalnej.

05 st. 2020

Z manipulacją mamy do czynienia każdego dnia. Wiele osób nie potrafi sobie z nią radzić. Zwłaszcza jest to trudne w miejscu pracy, w związku ze strachem przed zwolnieniem. Zmanipulowani możemy zostać zarówno przez pracodawców jaki i wyższą kadrę kierowniczą czy współpracowników. Z jakimi technikami manipulacji możemy się spotkać w miejscu pracy?

02 sie. 2018

Żeby znaleźć dobrą pracę trzeba mieć doświadczenie, a żeby zdobyć doświadczenie trzeba zacząć pracować – to swoisty paradoks, który doprowadza do frustracji wielu młodych absolwentów szkół. Pytanie, jak znaleźć wyjście w tej trudnej sytuacji? Spokojnie. Jest wiele sposobów na to, by wzbogacić swoje CV i zdobyć satysfakcjonującą pracę bez doświadczenia lub z bardzo niewielkim. Jak? O tym poniżej.

29 lp. 2018

Dla wielu osób, które decydują się na pracę w charakterze opiekunki osób starszych w Anglii, największą przeszkodą jest bariera językowa. W  tym artykule przedstawiamy kilka popularnych przeszkód, które utrudniają komunikację w języku angielskim oraz radzimy jak się z nimi uporać.

03 lp. 2018

Pomoc w rozwoju i prowadzeniu biznesu, a także w prowadzeniu przedsiębiorstwa oraz zarządzaniu kadrą pracowniczą zyskuje coraz większą popularność. Każdy przedsiębiorca chce bowiem jak najlepiej radzić sobie na rynku. Chcesz, by Twoja praca polegała właśnie na szkoleniu biznesmenów, by mogli skutecznie i zadowalająco zwiększać swoją sprzedaż? Rekrutuj się do szkoły trenerów biznesu i zdobądź atrakcyjny zawód.

27 maj 2018

Okres tuż po maturze to czas, kiedy trzeba podjąć wiele ważnych decyzji związanych ze swoją dalszą edukacją. W praktyce każdy z trybów studiowania ma swoje wady i zalety. W tym artykule przyjrzymy się bliżej najważniejszym kwestiom związanym ze studiowaniem, by odpowiedzieć na postawione w tytule pytanie. 

03 maj 2018

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Dla wielu licealistów i studentów to najlepszy moment na zastanowienie się, jak spożytkować ten wolny czas. Część z nich postawi na relaks i zagraniczne wycieczki. Drugą grupę stanowić będą ci, którzy chcą wykorzystać wakacje do zdobycia doświadczenia zawodowego. Od lat popularnością wśród młodych ludzi cieszą się wyjazdy do pracy nad morze, ale ze względu na sporo zalet, coraz więcej z nich decyduje się też na dorabianie w zakładach produkcyjnych.