Język turecki – gdzie możemy go używać biznesowo?

Język turecki w biznesie – gdzie go używać?

Język turecki jest mową urzędową Turcji i językiem powszechnie używanym w tym kraju. Z racji tego, że Turcja leży nad Morzem Śródziemnym, w krajach ościennych i innych państwach śródziemnomorskich można spotkać ludzi władających tym językiem.

Szacuje się, że na całym świecie turecczyzną posługują się nawet 83 miliony ludzi. W większości to mieszkańcy Turcji. Mowę Turków można jednak usłyszeć także poza ich ojczyzną. Najpowszechniejsza jest na północy wyspy Cypr – w państwie o nazwie Turecka Republika Cypru Północnego, które jest tylko częściowo uznawane na arenie międzynarodowej.

Pozostałe kraje leżą głównie na Półwyspie Bałkańskim – to Grecja, Albania, Bułgaria, Kosowo i Macedonia Północna. Językiem tureckim mówią także Turcy mieszkający w Iraku i mniejszość turecka w Niemczech.

Kurs języka tureckiego w Łodzi i on-line

Jeśli prowadzisz biznes i chcesz nawiązać współpracę z firmą, w której turecki słychać na co dzień, przemyśl naukę nowego języka. Pamiętaj, że czym innym jest opanowanie podstawowych zwrotów z rozmówek dla turystów wybierających się do Turcji i/lub okolicznych krajów, a czym innym – porozumiewanie się w środowisku międzynarodowym biznesową turecczyzną. Sprawdzony język turecki kurs pozwoli Ci nauczyć się niezbędnego słownictwa i konstrukcji gramatycznych.

W trakcie nauki warto łączyć język używany na co dzień i w biznesie, którego znajomość pozwoli Ci w przyszłości prowadzić zakulisowe rozmowy i oficjalne negocjacje. Umiejętność posługiwania się językiem tureckim dobrze uzupełnić o znajomość historii i kultury tego kraju. Takie połączenie pozwoli Ci szybko odnaleźć się w atmosferze panującej w trakcie rozmów biznesowych czy targów w Turcji.

Chcesz nawiązać współpracę z turecką firmą? Kiedy, jeśli nie teraz! Koniecznie zapisz się na kurs języka tureckiego. Znane łódzkie Centrum Języków Orientalnych Al-andalus organizuje kursy tureckiego on-line i stacjonarne w swojej siedzibie przy ul. Piotrkowskiej 27 w Łodzi.