Szkolenia biznesowe

szkolenia biznesowe

Jednym z elementów łańcucha przyczynowo-skutkowego we właściwym prowadzeniu i funkcjonowaniu biznesu okazują się być szkolenia. Właściciele dużych jak również małych firm coraz chętniej decydują się na doskonalenie i rozwój swojej kadry, co w efekcie przekłada się na efektywność realizowania celów stawianych przez klientów. Dostrzegając zapotrzebowanie, a przy tym ogólną modę na szkolenia biznesowe na rynku prężnie rozwijają się firmy szkoleniowe, które dzięki współpracy z najlepszymi trenerami, profesjonalnie podchodzą do tematu i kwestii biznesowych. Jedną z nich jest działająca od 5 lat krakowska firma Skillsup, posiadająca w swojej ofercie szkolenia biznesowe skierowane do konkretnych branży.

Skillsup w liczbach

Firma szkoleniowa Skillsup posiada 5-letnie doświadczenie, a od 4 lat przeprowadza szkolenia na terenie całej Polski. Posiada 2 zaprzyjaźnione ośrodki wypoczynkowe, które stanowią bazę szkoleniową, dzięki czemu organizowane szkolenia mogą mieć również formę szkoleniową. Obecnie specjaliści przeszkolili już ponad 500 instytucji oraz klientów indywidualnych. W ofercie Skillsup można znaleźć szkolenia z ponad 25 branż zawodowych, a nad całością merytoryczną czuwa 120 trenerów współpracujących z firmą Skillsup.

Specyfika szkoleń firmy Skillsup

Specjaliści Skillsup opracowali swoją autorską metodę szkoleniową indywidualnie dopasowaną do wymagań każdego klienta. W początkowej fazie ekspert przeprowadza szczegółową analizę potrzeb, która daje mu względny obraz sytuacji i pozwala na rozpoczęcie projektowania planu, który następnie będzie wdrażany. Przy pomocy odpowiednich metod przechodzi się do realizacji projektu, a po odpowiednim czasie d jego zakończenia wykonuje się ewaluacje efektu działań. Skillsup odznacza się kompleksowością proponowanych usług, ponieważ realizacja całości projektu szkoleniowego spoczywa na specjalistach firmy, a klient zamawiający szkolenie nie musi niczym się przejmować.

Jak wyglądają szkolenia biznesowe Skillsup?

Skillsup oferuje swoim klientom szkolenia biznesowe dedykowane do 9 konkretnych branży. Do ich przeprowadzania zapraszani SA najlepsi fachowcy, którzy mają świadomość odpowiedzialność swoich działań. Są to osoby o ogromnym doświadczeniu nie tylko w biznesie, ale również w komunikacji społecznej. Szkolenia biznesowe Skillsup oferowane są w następujących branżach:

  • Rozwiązanie sprzedażowe i obsługa klienta – idealnie dopasowane do firm walczących o target, których zyski generuje sprzedaż, kwestie szkoleniowe dopasowane są po wcześniejszej analizie rynku sprzedażowego, na jakim działa podmiot. Poruszane zagadnienia to m.in.: techniki sprzedaży, skuteczna sztuka prezentacji handlowej, psychologia sprzedaży, negocjacje w biznesie, zarządzanie zespołem sprzedażowym, e-commerce, obsługa z klientem strategicznym, obsługa klienta przez telefon i wiele innych (skillsup.pl).
  • Zarządzanie i przywództwo – skierowane dla menagerów firm i osób zarządzających poszczególnymi działami, aby ich zarządzanie było sprawne i efektywne. Szkolenia poruszają zagadnienia z obszarów tj.: zarządzanie personelem, coaching, trening umiejętności menegerskich, ocena i motywacja pracowników, leadership, komunikacja w zarządzaniu, zarządzanie zmianą itp.
  • Efektywność osobista – mające na celu podniesienie samooceny pracowników oraz ich wszechstronny rozwój tak, aby konsekwentnie i z sukcesem dążyli do realizacji zamierzonych przez siebie celów. Kursanci przygotowywani są z autoprezentacji, komunikacji interpersonalne, zarządzaniem czasem, perswazji, zarządzaniem stresem i emocjami, asertywności, itp.
  • Marketing i PR – podnosi umiejętności planowania działań marketingowych, specjaliści dzielą się swoją wiedzą w oparciu o najnowsze trendy w marketingu, brandingu, reklamie oraz PR. Zagadnienia szkoleń oscylują w obszarze strategii marketingowych, zarządzaniu marką, budowaniu wizerunku, social mediach, sprawnym e-marketingu, itp.
  • Human Resources – skierowane dla pracowników działów personalnych firm oraz kadry zarządzającej. To szkolenia o tematyce m.in.: system ocen pracowniczych, proces skutecznej rekrutacji i selekcji pracowników,  zarządzanie projektami szkoleniowo-doradczymi, ocena efektywności szkoleń,  kultura organizacyjna itp.
  • Logistyka – stworzone z myślą o planistach, specjalistach oraz kierownikach odpowiedzialnych za sprawy logistyczne na każdym etapie tego procesu. Przykładowe zagadnienia to: transport i spedycja na rynku krajowym i międzynarodowym, metody wyboru i oceny dostawców, zarządzanie łańcuchem dostaw, planowanie logistyczne, organizacja i optymalizacja gospodarki magazynowej, redukcja koszów zakupów,  inwentaryzacja itp.
  • Finanse – skierowane do osób i działów zajmujących się w firmie finansami np. księgowość. Poruszają one zagadnienia typu: analiza ekonomiczno-finansowa i wskaźnikowa, kalkulacje finansowe zmienna wartość pieniądza w czasie, zarządzanie ryzykiem, ceny transferowe, zarządzanie kosztami, zarządzanie finansami i płynnością finansową, ocena efektywności projektów inwestycyjnych, itp.
  • Produkcja – przeznaczone dla osób czuwających nad pracą zespołu produkcyjnego, tak by praca załogi była efektywna i przynosiła zamierzone cele. Szkolenie dotyka obszarów tj.:  Lean Manufacturing,  doskonalenie przepływu produkcji, zarządzanie magazynem i łańcuchem dostaw,  Six Sigma, narzędzia i metody rozwiązywania problemów produkcyjnych i jakościowych, kierowanie zespołem produkcyjnym,  komunikacja interpersonalna dla brygadzistów i mistrzów.
  • Prawo – dobierane pod kontem specyfiki prowadzonej przez firmę działalności. Trenerzy – specjaliści w dziedzinie prawa w sposób prosty i przystępny dla każdego pracownika tłumaczą i interpretują specyfikę polskiego prawa. W ofercie tego szkolenia znajduje się bardzo szeroki wachlarz zagadnień dotyczących prawa cywilnego, pracy itp. (dokładna lista na stronie skillsup.pl).

Każda firma czy instytucja, aby generowała zamierzone zyski powinna być uzbrojona nie tylko w dobry biznesplan czy kapitał, ale przede wszystkim w odpowiednio wykwalifikowaną kadrę. Zaangażowanie pracowników na odpowiednim poziomie w realizacje celu to ogromny sukces, dlatego inwestycja w ich edukacje to z pewnością dobrze ulokowane pieniądze.

 

 

Szkolenia biznesowe