Pełne wyposażenie szkół

wyposażenie szkół

Zadaniem dyrektora szkoły jest zapewnienie dzieciom pełnego wyposażenia, dzięki którym będą mogli uczyć się wygodnie i bezpiecznie. Co koniecznie musi się znaleźć w sali lekcyjnej i poza nią? Jak dostosować wyposażenie do potrzeb danej szkoły?

 

Niezbędne wyposażenie szkół – meble przedszkolne
W kwestii mebli szkolnych sprawa wydaje się prosta. Niezbędne są oczywiście stoły, a przy nich krzesła, aby dzieci mogły wygodnie siedzieć i notować informacje przekazywane przez nauczycieli. Jednak wybór odpowiedniego umeblowania wcale nie jest tak prosty. Trzeba bowiem pamiętać o kilku niezwykle istotnych kwestiach, zwłaszcza jeżeli chodzi o zakup krzeseł. Należy zwracać uwagę na:

  • dostosowanie mebli do wieku uczniów – zupełnie inne, przede wszystkim o wiele niższe meble potrzebne są w szkole podstawowej, a inne w szkole ponadpodstawowej.
  • zróżnicowanie wysokości krzeseł i ławek – w każdej szkole wzrost uczniów jest mocno zróżnicowany, stąd w salach powinny znajdować się krzesła i ławki o różnych wysokościach.
  • dopasowanie krzeseł do ławek – najlepszym rozwiązaniem jest zakup krzeseł i ławek w jednym zestawie.

Ciekawym pomysłem jest wybór mebli z regulowaną wysokością. Wyposażenie szkół w uniwersalne meble jest bardzo wygodne, gdyż pozwala korzystać z tych samych sal lekcyjnych zarówno najstarszym, jak i najmłodszym klasom.

Niezbędne materiały dydaktyczne


Uczniów, którzy w domu całymi godzinami wpatrują się w telewizory i komputery, bardzo trudno jest zaciekawić, czytając im tekst z książki, czy też prowadząc 45-minutowe wykłady polegające na recytacji z pamięci. Dlatego bardzo potrzebne są rozmaite pomoce dydaktyczne. Nadal nie warto rezygnować całkowicie z tablicy i kredy lub pisaka, jednak trzeba również zadbać o nowocześniejszy sprzęt. Najważniejsze urządzenia, których nie powinno dziś zabraknąć w żadnej szkole, to:

  • projektory
  • komputery
  • słuchawki

Projektory i komputery pozwalają lepiej dotrzeć do młodzieży, która jest dziś doskonale obeznana z nowoczesną technologią. Natomiast słuchawki wydają się niezbędne podczas lekcji języków obcych, ponieważ pozwalają szybciej nauczyć się rozumienia mowy.

Profesjonalne wyposażenie szkół
Zakup wszelkich niezbędnych mebli i materiałów dydaktycznych jest kosztowny oraz czasochłonny. Dobrze byłoby zatem znaleźć sklep, zapewniający pełne wyposażenie szkół (www.edusklep.pl). Ofertę taką posiada Edusklep. Warto zapoznać się ze stroną internetową sklepu, na której zaprezentowane są produkty dostępne w sprzedaży. Możliwość dokonania zakupu online dodatkowo przyspiesza proces wyposażania szkoły.