Korzyści płynące z kursów maturalnych

przygotowanie do matury

Każdy, kto planuje aplikować na studia wie, jak ważny jest wysoki wynik z matury. Co roku kilkanaście lub kilkadziesiąt procent zdających nie zdało matury lub nie dostało się na wymarzone studia. Na poprawę matury jest 5 lat. Poprawiać można nawet pojedynczy przedmiot. Plusem dobrego zdania matury jest to, że jest ona ważna bezterminowo oraz pozwala studiować na wszystkich uczelniach w Polsce i Unii Europejskiej. Co zatem zrobić, aby zdać maturę na wysokim poziomie i nie musieć poprawiać jej wyniku?

Samodzielne przygotowanie w domu
Przygotowania do egzaminu maturalnego najlepiej rozpocząć już we wrześniu i kontynuować ja systematycznie, aż do kwietnia. Na rynku dostępnych jest wiele repetytoriów i zbiorów arkuszy maturalnych, które będą pomocne w uzupełnieniu wiedzy oraz przetrenowaniu zadań maturalnych. Jednak samodzielna nauka nie jest dla każdego. Wymaga poświęcenia dużo czasu i wysiłku. Ponadto nie każde zagadnienie da się łatwo zrozumieć.

Kursy maturalne
W zasadzie wszystkim osobom, którym zależy na dobrym wyniku z matury można polecić uczestnictwo w kursach maturalnych. Kursy maturalne obejmują powtórzenie teorii, uzupełnienie wiedzy i przećwiczenie wszystkich typów zadań maturalnych. Istnieją również wersje kursów maturalnych składające się przykładowo wyłącznie z trenowania zadań maturalnych. W zależności od Twoich indywidualnych potrzeb możesz wybrać zajęcia skrojone dla Ciebie.

Największą zaletą kursów maturalnych poza ich systematycznością jest przećwiczenie każdego typu zadań maturalnych. Dzięki temu w ciągu kilku miesięcy jesteś w stanie osiągnąć biegłość w rozwiązywaniu zadań maturalnych. Kursy mają formułę jednego lub dwóch spotkań w tygodniu. W sumie możemy liczyć na około 80 do 100 godzin lekcyjnych z nauczycielem. To wystarczająco dużo, aby powiedzieć na zajęciach o wszystkim, z czym możesz spotkać się na maturze.

Na rynku pojawiają się też oferty feryjnych kursów maturalnych. Na takim kursie zazwyczaj mamy dziesięć spotkań po 4 godziny, co sumarycznie daje 40 lub więcej godzin pracy z nauczycielem. Spotkania feryjne są dobre dla tych uczniów, którzy mają już ugruntowaną wiedzę i oczekują tylko przećwiczenia zadań maturalnych.

Nauka w domu czy kursy maturalne?
Maturzyści powinni w tym momencie zadać sobie pytanie czy warto zapisać się kurs przygotowawczy do egzaminu maturalnego, czy może lepiej uczyć się samodzielnie w domu? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jeśli jesteś dobrym uczniem, niepotrzebującym pomocy nauczyciela, który z łatwością rozumie treści przeczytane w podręczniku, a przy tym jesteś osobą systematyczną i dobrze zorganizowaną, to możesz przygotowywać się do egzaminu samodzielnie w domu. Natomiast jeżeli wiesz, że przy niektórych zagadnieniach potrzebujesz nauczyciela w zrozumieniu materiały albo wiesz, że masz dużo zajęć i w ciągu dnia trudno znaleźć Ci czas na samodzielną naukę, to warto zapisać się na kursy.

Na kursie maturalnym w stosunkowo łatwy sposób powtórzysz oraz usystematyzujesz wiedzę. Wspólnie z nauczycielem rozwiążesz dziesiątki arkuszy maturalnych i dzięki temu poznasz wszystkie typy zdań maturalnych. Ponadto dobre zapoznanie się z arkuszami maturalnymi minimalizuje ryzyko pojawienia się stresu na maturze, ponieważ nic Cię nie zaskoczy. Bez problemu będziesz wiedział, jak sformułować odpowiedź, aby uzyskać maksymalną ilość punktów. Jednocześnie warto pamiętać, że na kursie nie tylko przyswajasz wiedzę, ale również masz okazję do poznania nowych koleżanek i kolegów o podobnych zainteresowaniach. Istnieje szansa, że to właśnie z nimi będziesz studiować.

Przygotowanie do matury w Warszawie
Jeśli mieszkasz w Warszawie lub okolicach, to pomocne będą dla Ciebie kursy maturalne w placówce edukacyjnej Smart Matura. Zajęcia w Smarcie prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli, egzaminatorów i wykładowców akademickich. Na stronie internetowej www.smartmatura.pl możesz sprawdzić aktualne terminy zajęć oraz dostępne promocje.

Nie mieszkam w Warszawie, co robić?
Jeśli dojazd do Warszawy w po południu lub w weekendy nie jest dla Ciebie sensownym rozwiązaniem, to możesz poszukać firm oferujących kursy maturalne w Twoim mieście. Najczęściej firmy w Twojej okolicy znajdziesz wpisując w wyszukiwarce internetowej Kursy maturalne Warszawa, wpisując swoją nazwę miejscowości. Powodzenia!