Hiszpański język przyszłości – gdzie najlepiej uczyć się języka?

kurs hiszpańskiego

Kiedyś łacina, a dziś angielski, chiński i…. hiszpański! Tak jest, to jeden z czterech najbardziej przydatnych dziś języków świata. Warto go znać, a gdzie najlepiej poznać? W Hiszpanii, oczywiście!

HISZPAŃSKI W HISZPANII, NA ŚWIECIE I W INTERNECIE

Dziś posługuje się nim pół miliarda ludzi, a to oznacza, że za 20-40 lat już 10% ludzi na naszej planecie będzie mówiło po Hiszpańsku. Hiszpański to nie tylko Hiszpania, ale też Ameryka Południowa i Środkowa. To też jeden z najpopularniejszych języków w Internecie. Jego znaczenie na świecie wciąż rośnie. Jeśli zatem zastanawiasz się nad wyborem nauki drugiego (po angielskim, oczywiście) język, wybierz hiszpański.

GDZIE SIĘ UCZYĆ?

W Hiszpanii, oczywiście. Słońce, gorący temperament Hiszpanów i... pyszne tapas! Zanim jednak wyruszymy w podróż, musimy określić jak wiele brakuje nam do swobodnego porozumienia z mieszkańcami kraju.

To może Madryt? Cóż, w stolicy poznasz historię, zwiedzisz parę budynków, ale prawdziwe życie toczy się poza stolicą. Na południu, na granicy kontynentów znajduje się region zwany Andaluzją.

Andaluzja to taka „pigułka” Hiszpanii. To ojczyzna flamenco i korridy. Jeśli wybierasz się więc do Hiszpanii, by uczyć się nie tylko języka, ale poznać kraj i jego historię – wybierz właśnie to miejsce. W Andaluzji jest wszystko, czego potrzebujesz. To ojczyzna korridy i flamenco. Mało tego, tutaj właśnie rozsmakujesz się w winie sherry! Będziesz mógł też popływać w morzu i pochodzić po górach. A jeśli zapragniesz zobaczyć bujną roślinność, odwiedź rezerwaty biosfery (Park Narodowy Doñana) i Sierra Nevada w Granadzi.

HISZPAŃSKI RAJ VS NAUKA JĘZYKA

No dobrze, jakim cudem w tym pięknym zakątku skupić się na poznaniu języka? Sposób jest prosty – zapisz się na kurs hiszpańskiego w Hiszpanii: www.hiszpanskiwandaluzji.pl. Do wyboru są różnego rodzaju formy nauki. Kursy wakacyjne, które są świetnym rozwiązaniem dla studentów. Trwają 2-3 tygodnie. Na początku adaptujemy się w nowym środowisku, przełamujemy bariery językowe, w drugim tygodniu powoli zaczynamy używać języka, zaś w ostatnim – swobodnie z korzystamy z nowych umiejętności. Możesz też wybrać kurs łączony z praktykami zawodowymi. Najpierw nauka, potem praktyki i staże. W Hiszpanii nauczysz się też języka specjalistycznego, np. na kursach języka biznesowego.

NAJLEPSI NAUCZYCIELE TO HISZPANIE

Niezależnie od tego, czy wyjedziesz do Hiszpanii na szybki wakacyjny kurs czy na półroczny staż, staraj się wykorzystać ten czas i poznać ludzi wokół siebie – to oni najlepiej nauczą Cię języka. Rozmawiaj z mieszkańcami! W ten sposób poznasz jakie struktury gramatyczne są najczęściej używane, jakie skróty czy powiedzenia są popularne, a które występują tylko w podręcznikach. Podczas luźnych rozmów w knajpach, na plaży czy w miejscu pracy, szybko rozwiniesz swoje umiejętności językowe wyniesione z kursu. A przy okazji (a może przede wszystkim) będziesz świetnie się bawić!

 

Powodzenia!