myOXperience to konkurs adresowany do uczniów szkół średnich, którzy pragną studiować na najlepszych angielskich uczelniach. Jego celem jest nie tylko spełnienie marzeń i wyłonienie laureatów, którzy odwiedzą uniwersytet Stephena Hawkinga, J.R.R. Tolkiena i Oscara Wilda. myOXperience chce przełamać stereotyp i edukować, że nie trzeba być bogatym, by zdobywać wiedzę na Oxfordzie.
edukacja za granicą
Być może zdarzyło się kiedyś, że spotkaliście się z pojęciem immersji językowej. Samo wrażenie brzmi dość poważnie i specjalistycznie, a co tak naprawdę oznacza? Immersja językowa, czyli całkowite zanurzenie się w języku obcym, to metoda nauki poprzez otaczanie się językiem ze wszystkich możliwych stron. Czy ten sposób nauki jest naprawdę skuteczny i jak to naprawdę działa?
Londyn – miasto, które nigdy nie śpi, największe miasto Wielkiej Brytanii i największe centrum finansowe świata. Londyn to także częsty kierunek obierany przez polskich studentów rozpoczynających swoją brytyjską przygodę. Co takiego jest w tym mieście, co sprawia, że dla tylu osób jest spełnieniem marzeń? Czy naprawdę warto jest studiować w Londynie?
Kiedyś łacina, a dziś angielski, chiński i…. hiszpański! Tak jest, to jeden z czterech najbardziej przydatnych dziś języków świata. Warto go znać, a gdzie najlepiej poznać? W Hiszpanii, oczywiście!
Liczba Europejczyków, którzy rozpoczynają naukę języka chińskiego stale rośnie. Niektóre firmy ostrzegają jednak przed tym, aby ich wysiłki nie poszły na marne. Trudność w opanowaniu języka i zaściankowość europejskiego biznesu sprawia, że lepszym wyjściem wydaje się być nauka języków europejskich - nawet jeśli według ekspertów Chiny są obecnie numerem jeden w biznesowej,,emigracji”.
W ramach programu ,,Uczenie się przez całe życie”, którego celem jest rozwój różnych form uczenia się i wspieranie współpracy zagranicznej między systemami edukacji i szkoleń realizowany jest program ,,Comenius”. W ramach programu nauczyciele mają szansę wyjazdu na bezpłatne szkolenia mające na celu podniesienie kwalifikacji językowych.
Dyplomem ukończenia studiów wyższych może się pochwalić bardzo wiele osób w naszym kraju. W ostatnich latach zdecydowanie rośnie liczba chętnych na studia zagraniczne. To nie tylko prestiż, ale i szansa na wyróżnienie się na rynku pracy. Gdzie warto wyjechać na studia?
W dniach 17-18 stycznia 2013 roku w Gmachu Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się konferencja poświęcona kwestii internacjonalizacji polskiego szkolnictwa wyższego oraz mobilności studentów i pracowników naukowych. Obecnie w Polsce studiuje 24 253 obcokrajowców, wdrażane są również programy studiów prowadzone w językach obcych, a ich ilość z roku na rok rośnie.
Większość osób, przynajmniej raz w życiu spotkała się z terminem „wyjazd na Erasmusa”. W Polsce dany program zyskuje sobie z każdym rokiem, coraz większe grono uczestników. Jeśli jesteś ciekawy świata, lubisz poznawać nowych ludzi i nie straszne ci zmiany, lektura poniższego tekstu, może okazać się wstępem do niesamowitej, erasmusowej przygody tak jak studia w Europie.
Czasy, kiedy ukończenie studiów ekonomicznych dawało gwarancję na zdobycie zatrudnienia, odeszły w zapomnienie. W obliczu ogromnej konkurencji na rynku pracy, absolwenci szkoł wyższych co raz częściej decydują się na kontynuowanie nauki i zdobywanie kwalifikacji międzynarodowych.
Tym samym warto zapoznać się z ofertą międzynarodowych kwalifikacji zawodowych, których zdobycie gwarantuje dołączenie do prestiżowego grona praktyków biznesu i absolwentów studiów podyplomowych. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze szkolenia z zakresu finansów, audytu i marketingu.