Rozlicz PIT online. Pomoże Ci w tym program PIT 2017!

program-do-wypełniania-pitów

Nadszedł czas na coroczne rozliczanie PIT. Dla wielu z nas, zarabiających i płacących podatki nie jest to łatwą sprawą. Trudności pojawiają się czasami nawet na etapie wyboru odpowiedniego do rozliczenia swoich dochodów formularza PIT. Należy przecież pamiętać, że są sytuację , w których nie możemy ograniczyć się do wypełnienia i wysłania jednego formularza, np. PIT 36. A do tego dochodzą jeszcze właściwe załączniki. No i ból głowy gotowy !

 

Rozlicz PIT, łatwo powiedzieć!
A zatem którą deklarację powinienem wypełnić? Nie mam czasu na wizytę w urzędzie skarbowym ani na wertowanie wszystkich obowiązujących przepisów podatkowych. Co zrobić?

Z pomocą przyjdzie niejeden portal podatkowy, który oprócz bazy aktualnej wiedzy podatkowej oferuje bezpłatny programy PIT 2017, który wykona szybko i bezstresowo rozliczenie PIT 2017 online, właściwie wyręczając w tym zadaniu podatnika.Jednym z takich programów jest PITax.pl . Jest dziecinnie prosty w obsłudze ale za to niezwykle sprytny i co bardzo ważne w dzisiejszych czasach -zapewniający bezpieczeństwo Twoich danych.Rozlicz PIT online. Zacznij od przygotowania wszystkich PITów, które otrzymałeś od pracodawcy. Powinien Ci je dostarczyć najpóźniej do końca lutego tego roku. Znajdują się w nich informacje o wysokości przychodów, dochodów oraz odprowadzonych zaliczkach na poczet Twojego podatku dochodowego. Rozliczenie PIT 2017 online z PITax.pl rozpoczynamy od wyboru opcji rozliczenia, czy rozliczmy nasz PIT online indywidualnie, czy rozliczenie PIT online ma dotyczyć małżeństwa a może osoby, która samotnie wychowje dziecko lub dzieci.

Program PIT2017 na www.pitax.pl ma zainstalowany kreator , który prowadzi podatnika niemal jak zbłąkane dziecko. Musisz odpowiedzieć na kilka bardzo łatwych pytań, umożliwiających zaproponowanie przez program ulg, które Ci przysługiwały w roku podatkowym 2016. Dostaniesz również możliwość wysłania do właściwego urzędu skarbowego PIT online lub wydrukowania go i dostarczenia papierowej wersji PIT. Pitax.pl Łatwe podatki dysponuje bazą aktualnie obowiązujących formularzy PIT wraz z załącznikami.

Skupimy się teraz na PIT 36, który jest dedykowany przedsiębiorcom i służy do rozliczenia dochodów opodatkowanych według procentowej stawki podatku a także wszystkim podatnikom którzy uzyskali dochód za granicą. Na PIT 36 online rozliczymy również dochody małoletnich dzieci a także te pochodzące z działów specjalnych w produkcji rolniczej, które są opodatkowane na ogólnych zasadach a nie ryczałtem.

Uwaga! Jeśli jesteś nianią i jesteś zatrudniona na podstawie umowy uaktywniającej - rozlicz PIT 36 online z PITax.pl Łatwe podatki.

Uzyskanie któregokolwiek z wyżej wymienionych dochodów obliguje nas do wypełnienia PIT 36.

Na tym samym formularzu możemy dodatkowo wpisać i rozliczyć dochody z tytułu umowy o pracę, o dzieło, otrzymywaną emeryturę czy rentę a także dochody uzyskane z praw autorskich.

PIT 2016 program pomoże w wyborze odpowiednich załączników
Rozliczenie PIT online przez portal podatkowy bardzo ułatwi nam sprawę związaną z obniżeniem wysokości należnego fiskusowi podatku poprzez zastosowanie przysługujących nam ulg. A często nie mieliśmy o istnieniu wielu z nich zielonego pojęcia. Najwięcej korzyści przynosi ulga prorodzinna. Całkiem ładną kwotę można odliczyć korzystając z ulgi internetowej - to aż 760 zł.

Pomniejszenie podatku można także uzyskać dzięki: darowiźnie przekazanej na działalność Organizacji Pożytku Publicznego , dzięki uldze na cele rehabilitacyjne, na nowe technologie, na działania charytatywno - opiekuńcze Kościoła oraz uldze mało znanej - z tytułu oddania krwi.

Do wykazania wymienionych wyżej ulg potrzebny nam będzie załącznik do PIT 36 - PIT/0.

Z kolei, jeśli przysługuje nam ulga mieszkaniowa lub odsetkowa oraz ulga z tytułu poniesionych wydatków w ramach praw nabytych , program PIT 2017 wybierze dla nas załącznik PIT/D.

Od tego roku przedsiębiorcy, czyli osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych lub płacących podatek liniowy , mają prawo do odliczania (w deklaracjach rozliczających dochody za 2016 rok) ulgi na cele badawczo - rozwojowe, tak zwaną ulgę BR. W ramach tej ulgi mamy prawo odliczenia udokumentowanych i związanych ściśle z działalnością badawczo - rozwojową wydatków/kosztów obejmujących wynagrodzenie pracowników, koszty związane z wydaniem opinii lub przeprowadzeniem ekspertyz. Możemy również uwzględnić w tym zakup aparatury badawczej.Podatnicy korzystający z ulgi BR muszą pamiętać o tym, że jest to ulga obowiązująca od tego roku i muszą wypełnić aktualnie obowiązujący PIT 36 i załączniki.

Nie trzeba obawiać się pomyłki, jeśli rozliczenie PIT 2016 online powierzycie PITax.pl Łatwe Podatki

Rozliczenie PIT online jest szczególnie polecane osobom, które cenią swój czas!
Na Rozliczenie PIT 2016 online potrzebujesz zdecydowanie mniej czasu niż na wypełnianie formularzy PIT, sumowanie kwot, obliczanie podatku i osobiste złożenie deklaracji zeznania w urzędzie.