zarządzanie informacją

03 kw. 2020

Każdego dnia zalewani jesteśmy falą różnorodnych informacji. W zaskakującym tempie rośnie ilość internetowych zasobów informacyjnych. Stwarza to konieczność ustalenia i wprowadzenia w życie racjonalnych kryteriów, które z morza informacji pozwolą wybrać te najcenniejsze, a odrzucić te, które wprowadzają w błąd, są zbyt stronnicze lub zwyczajnie błędne. W jaki sposób moższesz weryfikować przydatność informacji w Internecie?

03 lt. 2017

Nadszedł czas na coroczne rozliczanie PIT. Dla wielu z nas, zarabiających i płacących podatki nie jest to łatwą sprawą. Trudności pojawiają się czasami nawet na etapie wyboru odpowiedniego do rozliczenia swoich dochodów formularza PIT. Należy przecież pamiętać, że są sytuację , w których nie możemy ograniczyć się do wypełnienia i wysłania jednego formularza, np. PIT 36. A do tego dochodzą jeszcze właściwe załączniki. No i ból głowy gotowy !

11 li. 2013

Wiele osób czuje się przytłoczonych ilością przychodzącej poczty elektronicznej , na którą trzeba odpowiedzieć. Mailowy chaos znacznie utrudnia efektywną pracę i jest często powodem stresu. Istnieją jednak sposoby, które pozwalają skutecznie zarządzać skrzynką mailową  i dzięki temu zaoszczędzić trochę czasu.

01 lt. 2013

Social media są obecnie bardzo powszechnie używane jako jedno z narzędzi marketingowych w firmie. Jeśli polityka social media prowadzona jest rozsądnie firma staje się bardziej rozpoznawalna w sieci, buduje swój pozytywny wizerunek, nawiązuje kontakty z potencjalnymi klientami i skuteczniej się z nimi komunikuje. Jak prowadzić politykę social media w firmie?

31 gru. 2012

Jak poinformowała wiceminister nauki prof. Maria Elżbieta Orłowska w najbliższym czasie dostęp do publikacji naukowych, finansowanych ze środków publicznych ma zostać poszerzony i znacznie ułatwiony. Według założeń od przyszłego roku dostęp do cennych materiałów ma mieć każdy zainteresowany, nie jak dotychczas tylko osoby związane ze środowiskiem naukowym.

12 gru. 2012

Znajomość programów komputerowych w dzisiejszym świecie to konieczność, zwłaszcza, dla tych, którzy będą musieli w swojej pracy wypełniać zadania i obowiązki pracownika biurowego. W bardzo wielu ogłoszeniach o pracę taka znajomości aplikacji komputerowych (często  wymienianych z nazwy) jest warunkiem koniecznym otrzymania posady na danym stanowisku. Jakie programy komputerowe warto znać, aby lepiej odnaleźć się na rynku pracy?

21 li. 2012

W dzisiejszym świecie informacja traktowana jest jako towar, który można z korzyścią sprzedać. W związku z zapotrzebowaniem na różnego typu informacje pojawił się zawód researchera. W branży HR resercher jako osoba wyszukująca i selekcjonująca informacje o kandydatach do pracy w danej firmie, odgrywa niezwykle istotną rolę w procesie rekrutacyjnym. Wyszukiwanie danych na temat kandydatów do pracy jest jednak tylko jednym z zajęć jakie codziennie wykonuje osoba zwana brokerem informacji.

09 sie. 2012

Co nam dało wejście do Unii Europejskiej, czyli branża szkoleniowa trendy i rozwój.

W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej stanęły przed nią nowe możliwości, dotyczące szkoleń różnych grup pracowników. W głównej mierze szkolenia takie refundowane są z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków, jakie przeznacza Unia na takie cele.

20 lp. 2012

W większości firm pracownik biurowy to najogólniej rzecz biorąc osoba, która zajmuje się kompleksowym prowadzeniem biura. To, co osoba, zatrudniona na tym stanowisku wykonuje jest zależne od charakteru działalności, jaki prowadzi zatrudniająca ją firma. Jednak niektóre zadania i obowiązki pracownika biurowego są takie same niezależnie od tego, w jakiej branży pracuje.

06 wrz. 2011

Według najnowszych badań, większość firm w Stanach Zjednoczonych blokuje swoim pracownikom dostęp do Internetu. A ściślej rzecz ujmując