Studia we Włoszech z Eduworld

Studia we Włoszech z Eduworld

Piękne Włochy są jedną z najpopularniejszych na świecie destynacji turystycznych. Każdego roku dziesiątki milionów osób z całego świata odwiedza zabytkowe miasta, zdobywa ośnieżone szczyty górskie i chodzi po pięknych plażach w tym kraju. Jeśli myślisz o studiach za granicą, a przy okazji należysz do pasjonatów Italii, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, nawet jeśli nie znasz języka włoskiego.

We Włoszech jest kilkaset kierunków studiów prowadzonych w pełni w języku angielskim. Każdego roku tysiące zagranicznych studentów rozpoczynają tam edukację. Również wśród Polaków z roku na rok rośnie zainteresowanie Italią.

Zastanawiasz się jakie są uniwersytety i kierunki studiów we Włoszech oraz jak dostać się na studia w tym kraju? Przeczytaj ten artykuł do końca - znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytania.

 

Co przemawia za studiami we Włoszech?

 1. Wysoki poziom nauczania - włoskie uczelnie mogą pochwalić się świetnym poziomem edukacji, w szczególności w takich dziedzinach jak kierunki humanistyczne, biznesowe, architektura, nauki społeczne i medycyna.
 2. Obszerna oferta akademicka - w tym kraju możesz studiować najróżniejsze kierunki, wiele z nich to ciekawe połączenia kilku dziedzin.
 3. Życie we Włoszech - kolejnym argumentem jest mentalność Włochów, ich spontaniczność, energiczność, miłość do życia. Pamiętaj, to zaraźliwe! ;)
 4. Przystępny koszt studiów i życia - edukacja we Włoszech jest stosunkowo tania. Koszt studiów waha się od 400€ do 4400€ za rok, natomiast utrzymanie się to kwota rzędu 700-1100€ miesięcznie.
 5. Możliwość kontynuacji edukacji w innym kraju. Jeśli ukończysz stopień licencjacki we Włoszech, to naukę na stopniu magisterskim możesz kontynuować w innym europejskim kraju (i w wielu poza Europą).

 

 

Uniwersytety we Włoszech

Wiele włoskich uczelni należy do światowej czołówki!

 • Sapienza University of Rome jest oceniana jako najlepsza na świecie dla kierunków z kategorii „Classics”.
 • Politecnico di Milano, to uczelnia, której architektura jest dziesiątą najlepszą w światowych rankingach.
 • Bocconi University to piąty na świecie uniwersytet dla kierunków biznesowych.
 • University of Bologna, ten najstarszy uniwersytet świata oferuje wiele kierunków w pełni w języku angielskim na bardzo wysokim poziomie.
 • Free University of Bozen-Bolzano, to uniwersytet oferujący kilkanaście programów po angielsku, położony u podnóży najwyższych gór Europy - Alp.
 • University of Milano, University of Bologna oraz rzymska Sapienza, to uczelnie znajdujące się w rankingu top 100 dla uniwersytetów z najwyższym poziomem nauczania medycyny.

 

Pragniesz kontynuować edukację na najwyższym poziomie w pięknym, bogatym kulturowo państwie? Wybierz Włochy!

Kierunki studiów we Włoszech

Włochy w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność. Większość osób bez problemy znajdzie tam swój wymarzony kierunek studiów.

Oto przykładowe kierunki studiów, które możesz studiować we Włoszech:

 • International politics, law and economics (IPLE)
 • Medicine and Surgery
 • Economics, Politics and Social Sciences
 • International Relations and Global AffairsGlobal Health Management
 • Computer, Communications and Electronic Engineering
 • CEILS - Comparative, European and International Legal Studies
 • Italian Medieval and Renaissance Studies

 

Czy trudno się dostać na studia we Włoszech?

Studia we Włoszech zainteresowały Cię i zastanawiasz się jak dostać się na nie? Przebieg aplikacji zdecydowanie różni się od tego, który jest w Polsce. W naszym kraju liczą się przede wszystkim wyniki z matur. We Włoszech kryteria przyjęcia studentów są inne. O tym, czy dostaniesz się na wymarzone studia mogą zadecydować następujące elementy: wynik z egzaminów wstępnych, średnia ocen, CV, list motywacyjny, referencje, rozmowa kwalifikacyjna.

Dodatkowo, należy przejść formalne procesy, które we Włoszech dla wielu osób są skomplikowane - należy m.in. uzyskać specjalny dokument z ambasady.

 

Aplikacja z Eduworld

Jeśli chcesz postawić na skuteczność oraz pewność przy aplikacji, to koniecznie musisz poznać lepiej polską firmę Eduworld, która nie tylko zadba o to, aby Twoja aplikacja była dokładnie przygotowana, ale także pomoże Ci w przejściu wszystkich formalności i wesprze w organizacji wyjazdu.