Prozdrowotne eventy firmowe

Firma/Instytucja: 
Care Solutions

Imprezy w firmach nie muszą mieć zawsze tej samej formuły, znanej każdemu pracownikowi, opierającej się na tych samych atrakcjach, przewidywalnych i mało ciekawych. Warto jest gonić zachodnie trendy, promować zdrowie i dobre samopoczucie. Dawać pracownikowi namacalną korzyść, tak aby czuł się doceniony i dowartościowany.

Kiedy i gdzie

Zdrowe eventy zazwyczaj mają miejsce bezpośrednio w firmach, po godzinach pracy lub w ich trakcie, w zależności od okazji i możliwości danego pracodawcy. W zależności również od możliwości lokalowych, firma samodzielnie dobiera przestrzeń do eventu. Może nią być sala konferencyjna, korytarz lub teren otaczający budynek – plener. Odbywają się one zarówno bez specjalnej okazji, czyli np. dzień Care&Beauty lub z okazji dnia kobiet, mikołajek, dnia korporacji itp. Czas trwania takiego eventu zależy od ilości przewidzianych atrakcji a to zazwyczaj bezpośrednio wiąże się budżetem na daną imprezę. Można rozplanować event np na 6 godzin, w trakcie, których cześć atrakcji będzie odbywała się jednocześnie, jak również podzielić go na 3 dni po 10 godzin. W trakcie eventu każdy pracownik może skorzystać z jednego lub więcej szkolnia/warsztatu/pokazu.

Dla każdego, dla wszystkich

Najważniejsze jest, aby dopasować atrakcje do okazji, wieku i profilu uczestników a także aby  dać możliwość każdemu pracownikowi, wybrania czegoś dla siebie. W tym celu warto urozmaicać eventy. Przykładem może być Dzień Zdrowia organizowany wg planu:

  1. Wykład z ergonomii pracy siedzącej połączony z częścią warsztatową
  2. Szkolenie „Sport to zdrowie”
  3. Warsztaty „Zdrowy kręgosłup”
  4. Badania indywidualne wad postawy
  5. Indywidualne konsultacje z wizażu
  6. Wykład + konsultacje dietetyczne
  7. Pokaz ćwiczeń cross-fit

W tym planie zawarte są zarówno zajęcia, z których mogą korzystać mężczyźni jak i kobiety zainteresowanie swoim zdrowiem, psychiką i dietą ale także coś specjalnego dla kobiet jak i dla mężczyzn. Zazwyczaj firmy dają swobodę pracownikom w zapisach na daną atrakcję. W zależności od liczby osób w firmie, warto zaznaczyć np. że każdy może skorzystać tylko z jednego lub dwóch wykładów/konsultacji.  

Moda na zdrowie

Ze względu na wzrastające zainteresowanie tematem zdrowia, pracownicy bardzo chętnie uczęszczają na zajęcia i wykłady, których tematem jest ergonomia pracy, prawidłowe żywienia, profilaktyka chorób czy trening. Jeszcze chętniej korzystają z indywidualnych porad ze specjalistami, z którymi na co dzień nie mają kontaktu, brakuje im czasu na ich szukanie lub nie chcą przeznaczać na nie własnych środków finansowych. W środowisku pań zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się konsultacje dotyczące urody czyli moda i wizaż, panowie zainteresowani są głównie tematem sportu i zdrowia. Na tego typu evencie każdy znajduje coś dla siebie a zadaniem organizatorów jest aby pracownicy byli maksymalnie zadowoleni. Dajmy naszym pracownikom, to czego naprawdę potrzebują!

Więcej informacji o ofercie eventów zdrowotnych dla firm, masaży biurowych i szkoleń dla pracowników znajdą Państwo na stronach Care Solutions http://expressmassage.pl

Galeria: 
Rodzaj szkolenia/usługi: 
Edukacyjne
Kategoria wiekowa odbiorców: 
26-35