Jak się ubrać na spotkania biznesowe?

 

W zależności od tego, jaki zawód wykonujesz, powinieneś dopasować do niego swój strój. Jeśli jesteś przedstawicielem tzw. luźnego zawodu, eksperci SMART-HR radzą, abyś zdecydował się na strój typu business casual.

Business casual czyli co to za styl?

Styl business casual to w tej chwili jeden z najmodniejszych trendów. Charakteryzuje się jednocześnie swobodą i elegancją. Jego głównym założeniem jest to, żeby osoba, która się na niego zdecyduje, czuła się w swoim ubraniu komfortowo, a jednocześnie wyglądała reprezentacyjnie. Należy bowiem pamiętać, że strój jest nie tylko wizytówką pracownika, ale też wizytówką firmy, w której pracuje. Ma to duże znaczenie szczególnie podczas spotkań biznesowych, gdzie kontrahenci i klienci oceniają firmę na podstawie wizerunku jej pracowników.

Żeby dobrze wyglądać w stroju typu business casual, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, których muszą przestrzegać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Business casual – możliwości dla mężczyzn

Główna zasada, o której powinni pamiętać panowie wybierający styl business casual, mówi o całkowitej rezygnacji z krawatu. To bowiem oznaka elegancji, a w stylu business casual nadmiar elegancji nie jest mile widziany. Za to pole do popisu pozostawia wybór koszuli – dopuszczalna jest szeroka gama kolorystyczna (jednak bez wzorów) albo dyskretny deseń. Na wybraną koszulę wystarczy założyć ciemną marynarkę i gotowe. Alternatywą dla wspomnianego zestawu jest elegancka koszulka polo i dobrej jakości sweter. Jeśli chodzi o spodnie, to zarówno sztruksy, jak i jeansy nie wchodzą w rachubę. Należy zawsze wybierać ciemne spodnie zaprasowane w kant. Do tego typu spodni najkorzystniej prezentują się dwa typy obuwia: mokasyny i półbuty (w kolorze czarnym lub brązowym).

Business casual - możliwości dla kobiet

W przypadku kobiet styl business casual daje dużo większą swobodę. Eleganckie kostiumy i żakiety można schować głęboko do szafy, ponieważ ich miejsce zajmą bluzki koszulowe oraz eleganckie sweterki, które można dowolnie zestawiać ze spódnicami i spodniami wykonanymi z dobrej jakości materiałów. Warto na chwilę zatrzymać się przy temacie spodni, zwracając uwagę na to, że zawsze powinny mieć klasyczny krój i stonowane kolory. Jeśli chodzi o spódnice, to można „zaszaleć” zarówno w przypadku kroju, jak i koloru – dozwolone są bowiem nie tylko wyraziste barwy, ale też różnego rodzaju wzory (spódnica jednak nie może odkrywać kolan). Dopuszczalne są również sukienki z odkrytymi ramionami, jednak zawsze należy nosić je w zestawieniu z elegancką marynarką. Wybierają dodatki do stroju, trzeba pamiętać o tym, żeby były delikatne. Najlepiej sprawdza się srebrna biżuteria. Buty muszą być eleganckie i wygodne, dlatego wybór powinien paść na półbuty lub czółenka na małym obcasie. 

Strój business casual łączy w sobie skromność i wygodę. Choć nie wymaga noszenia krawata czy eleganckich garsonek to jednak jego swoboda też nie jest nieograniczona. Dżinsy w połączeniu z adidasami nie są w stylu business casual, lecz tylko casual.

Źródło: Smart-HR smart-jobcoaching.blogspot.com/

Kategoria edukacja: 

Additional uncaught exception thrown while handling exception.

Original

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.126' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1511569261 [:db_condition_placeholder_0] => 698 ) in statistics_exit() (line 73 of /home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module).

Additional

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 INSERT command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.126' for table 'watchdog': INSERT INTO {watchdog} (uid, type, message, variables, severity, link, location, referer, hostname, timestamp) VALUES (:db_insert_placeholder_0, :db_insert_placeholder_1, :db_insert_placeholder_2, :db_insert_placeholder_3, :db_insert_placeholder_4, :db_insert_placeholder_5, :db_insert_placeholder_6, :db_insert_placeholder_7, :db_insert_placeholder_8, :db_insert_placeholder_9); Array ( [:db_insert_placeholder_0] => 0 [:db_insert_placeholder_1] => php [:db_insert_placeholder_2] => %type: !message in %function (line %line of %file). [:db_insert_placeholder_3] => a:6:{s:5:"%type";s:12:"PDOException";s:8:"!message";s:432:"SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.126' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1511569261 [:db_condition_placeholder_0] => 698 ) ";s:9:"%function";s:17:"statistics_exit()";s:5:"%file";s:55:"/home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module";s:5:"%line";i:73;s:14:"severity_level";i:3;} [:db_insert_placeholder_4] => 3 [:db_insert_placeholder_5] => [:db_insert_placeholder_6] => http://edulider.pl/rozwoj/kreatywnosc/jak-sie-ubrac-na-spotkania-biznesowe [:db_insert_placeholder_7] => [:db_insert_placeholder_8] => 54.80.227.189 [:db_insert_placeholder_9] => 1511569261 ) in dblog_watchdog() (line 154 of /home/edulider/www/modules/dblog/dblog.module).