Jak skutecznie radzić sobie ze stresem

Współczesny model społeczeństwa wymusza na nas duże tempo życia, wiele godzin spędzonych w pracy, stres i ogóle zatracenie w ciągłej pogoni. Jak nie praca, to obowiązki rodzinne, jak nie obowiązki to praca i tak w kółko. A dodatkowo ciągle na coś czekamy, zupełnie zapominając o radościach dnia codziennego. Czekamy na koniec pracy, na koniec dnia, na weekend, na urlop, aż w końcu orientujemy się, że minął cały rok. Tego typu działania wzmagają w nas stałe napięcie a napięcie generuje stres, ogólne niezadowolenie i przemęczenie.

Fizjologia stresu

Kiedy bodziec zewnętrzy tzw. Stresor zostaje zidentyfikowany przez nasz mózg jako potencjalnie niebezpieczny automatycznie, poprzez wysłanie sygnału do nadnerczy wydzielona zostaje adrenalina i noradrenalina. Zwiększa się koncentracja, czujność, a ciało przygotowuje się powoli do wysiłku. Wzmaga się oddech i przyspiesza tętno, podnosi się ciśnienie krwi. Zwalnia układ trawienia i układ odpornościowy. Jednym słowem, w naszym organizmie zachodzi szereg zmian, które mają za zadanie przygotować nasz organizm do wzmożonej czujności i ewentualnej ucieczki lub ataku.

Adidasy czy Prozak

Jest wiele metod i możliwości radzenia sobie ze stresem. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać aby:

- regularnie ćwiczyć

- zadbać o odpoczynek

- zadbać o sen

- zdrowo się odżywiać

- myśleć pozytywnie

- ograniczyć używki

O wszystkie z tych czynności, możemy zadbać sami, bez niczyjej pomocy, musimy tylko zdać sobie sprawę z korzyści i zacząć działać! Poznanie problemu i pogodzenie się z nim jest pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu.

Z pomocą specjalisty

Poprzez naukę metod relaksacji, ćwiczeń uważności, koncentracji, pozytywnego myślenia i biofeedbacku możemy w łatwy i przyjemny sposób zdobyć umiejętności pozbywania się stresu w spontanicznych sytuacjach, mających miejsce na co dzień. W tym celu, przygotowywane są szkolenia, które uczą, jak zahamować stresor i nie dopuścić do szeregu negatywnych reakcji w naszym organizmie. Uczą jak zmienić sposób myślenia z negatywnego na pozytywny, czym są pułapki myślowe i przyczyny ich powstawania. Szkolenia trwają zazwyczaj ok 2 godzin i obok części wykładowej, odbywa się również cześć praktyczna i dyskusja, prowadzi je psycholog - trener. Wszyscy pracownicy zaangażowani są w warsztaty, dzięki czemu przekazywana wiedza staje się bardziej zrozumiała. Pracodawcy dbający o swoją kadrę, dają swoim pracownikom możliwość korzystania z tego typu warsztatów w trakcie pracy. Zdają sobie oni sprawę, że nabywanie podobnych umiejętności bezpośrednio przedkłada się na relacje i atmosferę w pracy. Często szkolenia te odbywają się w cyklach w ramach np. dni zdrowia, wówczas obok zajęć z psychologiem możemy skorzystać z pomocy dietetyka, trenera personalnego, fizjoterapeuty czy też kosmetologa. Wszystko zależne jest od możliwości firmy.

 

Kategoria rozwój: 

Additional uncaught exception thrown while handling exception.

Original

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.118.62' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1511488756 [:db_condition_placeholder_0] => 819 ) in statistics_exit() (line 73 of /home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module).

Additional

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 INSERT command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.118.62' for table 'watchdog': INSERT INTO {watchdog} (uid, type, message, variables, severity, link, location, referer, hostname, timestamp) VALUES (:db_insert_placeholder_0, :db_insert_placeholder_1, :db_insert_placeholder_2, :db_insert_placeholder_3, :db_insert_placeholder_4, :db_insert_placeholder_5, :db_insert_placeholder_6, :db_insert_placeholder_7, :db_insert_placeholder_8, :db_insert_placeholder_9); Array ( [:db_insert_placeholder_0] => 0 [:db_insert_placeholder_1] => php [:db_insert_placeholder_2] => %type: !message in %function (line %line of %file). [:db_insert_placeholder_3] => a:6:{s:5:"%type";s:12:"PDOException";s:8:"!message";s:432:"SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.118.62' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1511488756 [:db_condition_placeholder_0] => 819 ) ";s:9:"%function";s:17:"statistics_exit()";s:5:"%file";s:55:"/home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module";s:5:"%line";i:73;s:14:"severity_level";i:3;} [:db_insert_placeholder_4] => 3 [:db_insert_placeholder_5] => [:db_insert_placeholder_6] => http://edulider.pl/rozwoj/szkolenia/jak-skutecznie-radzic-sobie-ze-stresem [:db_insert_placeholder_7] => [:db_insert_placeholder_8] => 54.198.108.19 [:db_insert_placeholder_9] => 1511488756 ) in dblog_watchdog() (line 154 of /home/edulider/www/modules/dblog/dblog.module).