Co robić żeby się nie nudzić w pracy?

Robić to, co się kocha i do tego dostawać za to pieniądze? To chyba marzenie każdego, jednak o wiele gorzej jest zrealizować takie marzenie. Większość ludzi pracuje, aby się utrzymać, a wykonywane zadania nie przynoszą im żadnej przyjemności, satysfakcji albo chociażby spełnienia zawodowego.

Zdarza się również, że jedynym obowiązkiem pracownika jest jego obecność w miejscu pracy. Szczególnie, gdy pracuje się np. w sklepie położonym na uboczu, gdy przez cały dzień nie przychodzi ani jeden klient, żeby cokolwiek kupić, albo chociaż obejrzeć oferowany towar. Zrezygnowani staraniem się o pracę marzeń - pozostaje wtedy nam pytanie: co robić, żeby się nie nudzić w pracy?

Korzystanie z Internetu sposoben na nudę?

Najszybciej nasuwającą się odpowiedzą jest Internet. Można znaleźć tam oczywiście rozrywkę dla każdego. Od wyszukiwania informacji o świecie i interesujących nas zagadnień, poprzez gry, filmy aż po rozmowy ze znajomymi. Jednak czy patrzenie codziennie po 8 godzin w komputerowy monitor jest dobry sposobem, gdy nie wiemy, co robić, żeby nie nudzić się w pracy? Na pewno przez jakiś czas jest to dobre rozwiązanie, ponieważ często na pewne sprawy nie mamy czasu, bo w domu zawsze jest jakiś obowiązek do wypełnienia. Jednakże początkowa fascynacja całodobowym dostępem do Internetu po pewnym czasie nuży. Taka rozrywka jest też bardzo szkodliwa dla oczu.

A może czytanie w pracy?

Jeżeli rzeczywiście wykonuje się pracę w rodzaju takiej, jaka została wspomniana na wstępie i pracodawca nie ma nic przeciwko, jeśli po wykonaniu wszystkich swoich obowiązków sami organizujemy swój czas w pracy to warto wówczas zastanowić się, czy nie nadrobić zaległości w literaturze czy prasie, gdyż to również w natłoku domowych obowiązków zostaje zawsze zepchnięte na drugi plan. Jednakże pracodawca niekiedy może mieć obiekcie, czy takie zajęcie nie odciągnie pracownika od jego podstawowych zadań w pracy. Wówczas trzeba przekonać pracodawcę o wartościowości swojej pracy, że wszystkie obowiązki wykonywane są jak należy. Wtedy nie powinien mieć nic przeciwko. Pracodawca zgodzi się również na czytanie książek, jeśli będą one ściśle związane z branżą, w której się pracuje. Czytanie takich książek przyczynia się do poszerzania wiedzy specjalistycznej związanej z wykonywaną pracą i może spowodować szybki awans na stanowisko, na którym będzie się miało więcej ciekawych i zajmujących obowiązków. Alternatywą dla czytania książki jest nauka języków obcych lub w ogóle przyswajanie wiedzy z jakiegoś konkretnego tematu. Podnosi to o wiele bardziej posiadane już kwalifikacje zawodowe i stanowić będzie kolejny krok w rozwoju zawodowym. Znając języki obce zawsze można też poszukać lepszej pracy.

nuda w pracy - Internet


A co robić żeby nie nudzić się w pracy, gdy pracodawca jest bardzo restrykcyjny?

Wtedy trzeba wyszukiwać sobie jakieś zajęcia związane typowo z pracą, nawet jeśli się już wszystko wykonało, można dwa razy sprzątać całe pomieszczenie lub tylko swoje miejsce pracy. Jeszcze raz przejrzeć wszystkie dokumenty, a także inne obowiązki, które wyznacza pracodawca. Wiadomo, że nie jest to szczyt marzeń żadnego z pracowników, jednakże zawsze trzeba dostosowywać się do poleceń pracodawcy.

Dlatego postawione na początku pytanie – co robić, żeby nie nudzić się w pracy, najlepsza odpowiedź powinna brzmieć tak – w czasie wyczekiwania kiedy minie te osiem godzin, stawiać na poszerzanie swoich umiejętności, pozwoli na uniknięcie nudnej, nieprzyjemnej pracy, a pomoże w znalezieniu lepszej oraz niesamowicie poszerzy posiadane horyzonty, nie tylko zawodowe.

Additional uncaught exception thrown while handling exception.

Original

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.134' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1513005993 [:db_condition_placeholder_0] => 127 ) in statistics_exit() (line 73 of /home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module).

Additional

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 INSERT command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.134' for table 'watchdog': INSERT INTO {watchdog} (uid, type, message, variables, severity, link, location, referer, hostname, timestamp) VALUES (:db_insert_placeholder_0, :db_insert_placeholder_1, :db_insert_placeholder_2, :db_insert_placeholder_3, :db_insert_placeholder_4, :db_insert_placeholder_5, :db_insert_placeholder_6, :db_insert_placeholder_7, :db_insert_placeholder_8, :db_insert_placeholder_9); Array ( [:db_insert_placeholder_0] => 0 [:db_insert_placeholder_1] => php [:db_insert_placeholder_2] => %type: !message in %function (line %line of %file). [:db_insert_placeholder_3] => a:6:{s:5:"%type";s:12:"PDOException";s:8:"!message";s:432:"SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.134' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1513005993 [:db_condition_placeholder_0] => 127 ) ";s:9:"%function";s:17:"statistics_exit()";s:5:"%file";s:55:"/home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module";s:5:"%line";i:73;s:14:"severity_level";i:3;} [:db_insert_placeholder_4] => 3 [:db_insert_placeholder_5] => [:db_insert_placeholder_6] => http://edulider.pl/biznes/co-robic-zeby-sie-nie-nudzic-w-pracy [:db_insert_placeholder_7] => [:db_insert_placeholder_8] => 54.82.112.193 [:db_insert_placeholder_9] => 1513005993 ) in dblog_watchdog() (line 154 of /home/edulider/www/modules/dblog/dblog.module).