,,Co Ludzie Powiedzą” czyli wyjątkowa szkoła dla wyjątkowych uczniów

nowoczesne-nauczanie-jezyka-angielskiego

Taką z pewnością jest mieszcząca się w Lublinie szkoła języka angielskiego i kultury brytyjskiej ,,Co Ludzie Powiedzą”. Założona przez Arkadiusza Mikruta szkoła swoim kreatywnym podejściem do procesu nauki bije na głowę inne tego typu placówki, oferujące kursy języka angielskiego. Dlaczego warto się zapisać na zajęcia w tej szkole? Poniżej podajemy najważniejsze powody. Lepsza praca, swobodne podróżowanie, korzystanie z dobrodziejstw światowej kultury – to wszystko mamy na wyciągnięcie ręki jeśli biegle władamy językiem angielskim. Co jednak zrobić kiedy brakuje nam motywacji do spędzania wielu godzin z nosem w podręcznikach do nauki? Odpowiedź jest prosta – zapisać się do takiej szkoły, która oferuje coś więcej niż tylko standardowy proces nauki. Taką z pewnością jest mieszcząca się w Lublinie szkoła języka angielskiego i kultury brytyjskiej ,,Co Ludzie Powiedzą”. Założona przez Arkadiusza Mikruta szkoła swoim kreatywnym podejściem do procesu nauki bije na głowę inne tego typu placówki, oferujące kursy języka angielskiego. Dlaczego warto się zapisać na zajęcia w tej szkole? Poniżej podajemy najważniejsze powody.

Kreatywność na miarę XXI wieku

Jeszcze do niedawna na stacjonarnych kursach językowych ćwiczono przede wszystkim wymowę, ortografię oraz słownictwo w języku obcym, wykorzystując do tego podręczniki i zeszyty ćwiczeń. Ostatnio coraz częściej jednak kładzie się nacisk na konwersację, którą wielu nauczycieli języka angielskiego w szkole zaniedbało.

Coraz więcej szkół oferuje naukę z native speakerami. Nie może być inaczej w szkole języka angielskiego i kultury brytyjskiej ,,Co Ludzie Powiedzą”. Szkoła ta wychodzi poza tradycyjne ramy i oferuje swoim kursantom zupełnie nową jakość usług na polskim rynku. Jak na nowoczesną szkołę językową przystało, priorytetem jest nie tylko konwersacja, ale również nowoczesne metody nauki, przykładowo blended learning, czy inne rozwojowe formy jak warsztaty z tłumaczenia symultanicznego w prawdziwych kabinach konferencyjnych, w trakcie których każdy może pretendować do miana: ,,Master of Interpreting”.,,Co Ludzie Powiedzą” jako jedyna szkoła w Lublinie posiada również swoje konto na Soundcloud, gdzie zamieszczane są utwory wyłącznie brytyjskich artystów.

Atmosfera, którą się czuje

zajecia-w-terenie

Zajęcia w plenerze, kubek gorącej kawy na dzień dobry, mnóstwo ciekawych osób, z którymi bez końca można porozmawiać o wszystkim i to po angielsku? Tego na zajęciach doświadczają uczestnicy kursów języka angielskiego - prowadzonych w szkole ,,Co Ludzie Powiedzą”. Pozytywne podejście do uczniów i ogromna kreatywność sprawiają, że każdy czuje się doceniony i zmotywowany. Przedświąteczny wypad na kręgle? Tak, tylko w szkole ,,Co ludzie powiedzą”.

Dumni kujoni

kujon miesiaca

Dobra znajomość języka angielskiego to prawdziwy powód do dumy i dlatego nie należy się jej wstydzić. Wręcz przeciwnie – trzeba się nią chwalić. W szkole ,,Co Ludzie Powiedzą” znaleziono naprawdę interesujący sposób na to, by docenić najbardziej pilnych uczniów i stymulować ich do dalszej pracy. Projekt nosi nazwę ,,Kujon miesiąca” - takie miano zyskuje osoba, która osiągnie najwyższy poziom w przeprowadzanych testach oraz wykaże się największą aktywnością i obecnością na zajęciach. Wyłanianie kujona spośród kursantów odbywa się co miesiąc, a sama realizacja projektu jest humorystycznym sposobem na wykrzesanie z uczniów dodatkowej dawki energii do dalszej pracy.

 

Inicjatywy, które działają jak magnes

Jak wspominaliśmy, lubelska szkoła językowa uczy nie tylko umiejętnego posługiwania się językiem obcym, ale również kultury brytyjskiej - oczywiście wszystkiego w praktyce. Do tej pory udało się przeprowadzić wiele interesujących inicjatyw, w tym m.in.:

  • Big British Breakfast –zapoznanie uczniów i gości spoza szkoły z tradycyjnym angielskim śniadaniem – fasolka, kiełbaska, jajko – same delikatesy.
  • Książka, czy kawa? Weź sobie obie!” akcja prowadzona w wybranych kawiarniach na terenie Lublina, w których odwiedzający mają możliwość poczytania popularnych pozycji książkowych w języku angielskim – tym razem nie tylko rodem z Wysp.
  • MeetUps- spotkania, w trakcie których można porozmawiać po angielsku nie tylko z mieszkańcami miasta, ale również osobami, które czasowo przebywają w Lublinie, np. na wymianie - w ramach programu Erasmus.
  • How British Are You?  - warsztaty z native speakerami, którzy opowiadają o swoich doświadczeniach z Polską i porównują je z życiem w Wielkiej Brytanii.

W ,,Co ludzie powiedzą” liczą się ludzie. W eventach mogą uczestniczyć wszyscy chętni i korzystać z bezpłatnej wiedzy językowej i kulturowej, co jest ewidentnym przejawem otwartości szkoły na innych ludzi.

Nigdy nie jest za późno

W myśl idei ,,Lifelong learning”, człowiek powinien uczyć się przez całe życie. Nigdy nie jest za późno na to, by zdobyć nową wiedzę, a już w szczególności z języków obcych. Z tego powodu, w szkole języka angielskiego i kultury brytyjskiej ,,Co Ludzie Powiedzą” nie ma sztywnych granic wiekowych. Oferta kursów języka angielskiego przeznaczona jest zarówno dla osób dorosłych, jak i młodzieży. W niedalekiej przyszłości oferta zostanie także rozszerzona o grupę dzieci od lat 6.

Warto przejmować się tym, co inni powiedzą

Działająca w Lublinie szkoła ,,Co Ludzie Powiedzą” zrzesza ludzi, którzy chcą uczyć się języka angielskiego i zarazem świetnie się bawić. To nie tylko miejsce, gdzie trzeba się uczyć, ale można także poznać mnóstwo ciekawych ludzi, wymienić opinie, poglądy, pokonać swoją strefę komfortu i otworzyć się na świat.

Nasz umysł codziennie szuka nowych inspiracji. Szkoła językowa ,,Co Ludzie Powiedzą” nadaje zupełnie innego, nowego znaczenia temu, co określa się ,,nauką języka angielskiego” i nie są to czcze przechwałki. O zrealizowanych w ramach zajęć inicjatywach można usłyszeć na takich serwisach jak Facebook, Google+, Pinterest, Instagram. Szkoła zdecydowanie wyróżnia się na tle innych placówek, oferujących naukę języka angielskiego kreatywnym podejściem, które bez wątpienia jest najważniejsze w procesie nauki. W końcu chodzi o to, by w życiu do jak najmniejszej ilości rzeczy zmuszać się, a jak najwięcej robić z ochotą.