Jak komunikować się z menadżerem?

Czy twoja posada wymaga stałego kontaktu z menadżerem?  Czy często znajdujesz się w sytuacji, w której różnica zdań powoduje frustrację i spadek motywacji? Konflikty w miejscu pracy bywają najczęściej rezultatem błędów w komunikacji.  W tym artykule odnajdziesz wskazówki na polepszenie relacji z menadżerem.

Zazwyczaj wiedza i doświadczenie są bardzo istotne w pracy, jednakże nie są to jedyne determinanty zawodowego sukcesu. Powodzenie w pracy bywa zależne od  relacji z innymi, przez co sposób komunikacji bywa kartą przetargową twojego awansu.

Zwróć uwagę na cztery obszary komunikacji z menadżerem:

 

1.       Zaufanie. Jest to fundament poprawnej komunikacji. Jeżeli obiecujesz, że wywiążesz się z polecenia, zrób wszystko, aby dotrzymać słowa. Jeżeli czujesz, że możesz zadaniu nie podołać, nie obiecuj!

2.       Krytyka. Nie obawiaj się krytyki i staraj się popatrzeć na siebie z dystansu. Jeżeli menedżer krytykuje twoje dokonania, pozwól mu się wypowiedzieć, odpowiadając na krytykę z respektem. Jednocześnie pamiętaj, że masz prawo do krytyki, wyrażonej w sposób konstruktywny.

3.       Osobowość, a  czasami zderzenie osobowości. Nawet jeśli nie możesz dojść do porozumienia ze swoim menadżerem, powinieneś respektować jego opinie. Pamiętaj by skoncentrować się na kwestiach związanych z pracą, a własne przemyślenia zostawiać na czas po pracy. Bądź profesjonalistą - nie pozwól osobistym zmartwieniom lub uprzedzeniom, przejąć kontroli nad twoim działaniem i produktywnością.

4.       Komunikacja niewerbalna. Ważne jest nie tylko to, co mówisz, ale jak to wyrażasz. Intensywność wypowiedzi, ton głosu i emocje, nieodłącznie towarzyszą procesowi komunikacji. Dbając o mowę ciała, postaraj się przetransferować burzliwy związek z menadżerem, na bardziej partnerski.

Podsumowując, efektywna komunikacja z szefem nie musi być utrapieniem, a jedynie wyzwaniem. Praca stanowi istotną część naszego dnia, warto zatem zadbać o relacje w tak ważnym miejscu. Ucz się zauważać słowa i język ciała, by usprawnić komunikację z własnym szefem.

Additional uncaught exception thrown while handling exception.

Original

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.153' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1513185212 [:db_condition_placeholder_0] => 90 ) in statistics_exit() (line 73 of /home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module).

Additional

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 INSERT command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.153' for table 'watchdog': INSERT INTO {watchdog} (uid, type, message, variables, severity, link, location, referer, hostname, timestamp) VALUES (:db_insert_placeholder_0, :db_insert_placeholder_1, :db_insert_placeholder_2, :db_insert_placeholder_3, :db_insert_placeholder_4, :db_insert_placeholder_5, :db_insert_placeholder_6, :db_insert_placeholder_7, :db_insert_placeholder_8, :db_insert_placeholder_9); Array ( [:db_insert_placeholder_0] => 0 [:db_insert_placeholder_1] => php [:db_insert_placeholder_2] => %type: !message in %function (line %line of %file). [:db_insert_placeholder_3] => a:6:{s:5:"%type";s:12:"PDOException";s:8:"!message";s:431:"SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.153' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1513185212 [:db_condition_placeholder_0] => 90 ) ";s:9:"%function";s:17:"statistics_exit()";s:5:"%file";s:55:"/home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module";s:5:"%line";i:73;s:14:"severity_level";i:3;} [:db_insert_placeholder_4] => 3 [:db_insert_placeholder_5] => [:db_insert_placeholder_6] => http://edulider.pl/biznes/jak-komunikowac-sie-z-menadzerem [:db_insert_placeholder_7] => [:db_insert_placeholder_8] => 54.221.136.62 [:db_insert_placeholder_9] => 1513185212 ) in dblog_watchdog() (line 154 of /home/edulider/www/modules/dblog/dblog.module).