Współcześnie Internet daje nam szereg bardzo różnych możliwości jeśli chodzi o zarabianie. Do prowadzenia biznesu w sieci bardzo wiele osób podchodzi z przekonaniem, że jest to prosty i szybki sposób na zysk. Czy jest tak istotnie, czego musimy się nauczyć i jakie są najpopularniejsze sposoby zarabiania w sieci – o tym w naszym artykule.
Mity na temat zarabiania w sieci
Jedni wychwalają pod niebiosa, inni ostro krytykują - na temat zarabiania w sieci narosło wiele legend. Co jest prawdą, a co wyssaną z palca historią?
Osoby, które osiągnęły znaczne dochody, dzięki działaniom w Internecie podkreślają, że by odnieść sukces ważne jest uświadomienie sobie, że zarabianie przez Internet nie należy do łatwych. Wielu ludzi ma jednak błędne przekonanie na ten temat. Jakie mity krążą na temat zarabiania w sieci? Przytaczamy kilka najpowszechniejszych.
1. Zarabianie w sieci jest dla każdego.
Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że w pracy przez Internet duże zyski może osiągnąć każdy. Prawda jest jednak inna. Zarabianie przez Internet nie jest aktywnością przeznaczona dla osób, które nie posiadają żadnych zdolności. Jak w przypadku każdej, innej aktywności, by osiągnąć sukces potrzebne są określone umiejętności. Jeśli nie umiemy nic, nic nie wiemy o zarabianiu w sieci to również nic nie osiągniemy. Do tego by móc mówić o prawdziwym zarabianiu w sieci potrzeba czasu, zaangażowania i wypróbowywania swoich sił.
2. Zarabianie w sieci jest bardzo łatwe.
Gdyby było tak istotnie to prawie każdy zapewne wolałby porzucić swoją stacjonarną pracę i utrzymywać rodzinę z pieniędzy zarobionych w sieci. Tak jednak nie jest. Dodatkowo ogromnym minusem tego sposobu zarabiania jest to, że często jest to zarobek nieregularny. W jednym miesiącu można zarobić przykładowo tysiąc złotych, w innym 300, a w jeszcze w innym tylko 10 zł. Z tego powodu rzadko zdarza się tak, by osoba odpowiadająca za utrzymanie rodziny decydowała się na to, by głównym źródłem jej dochodów były pieniądze zarobione w sieci.
3. Praca przez Internet to duże i szybkie zarobki.
Choć trudno się nie zgodzić z tym, że niektórym osobom przez Internet udało się zarobić spore sumy pieniędzy to jednak tezę na temat szybkich zarobków zdecydowanie trzeba obalić. By zacząć zarabiać przez Internet potrzeba dużego zaangażowania w to co się robi, a przede wszystkim determinacji w działaniu, oryginalny pomysł, który spodoba się ludziom i dużo pracy.
4. Przez Internet nie da się zarobić.
Na drugim biegunie znajdują się osoby, które z kolei uważają, że zarabiane w sieci jest mocno przereklamowane .Takie osoby zazwyczaj otwierają oczy ze zdziwienia, gdy słyszą, że komuś udało się w sieci coś zarobić. Mają wizję Internetu, w którym pełno jest pułapek i naciągaczy. Takie przekonanie może wynikać ze złych doświadczeń osób, które rozpoczynają swoją przygodę z zarabianiem w sieci. Przykładowo osoby, które próbowały zarobić poprzez klikanie w reklamy, wypełnianie ankiet czy czytanie maili. Takie sposoby bowiem na dłuższą metę nie gwarantują dużych dochodów.
Sposoby na zarabianie przez Internet
Jeśli zdecydowaliśmy, że chcemy zacząć zarabiać w sieci to na początku kluczową rolę odgrywa wybór sposobu zarobkowania przez Internet. Wprawdzie można zacząć od 2-3 sposobów, by wypróbować, który najbardziej nam odpowiada, ale w rezultacie najlepszym rozwiązaniem jest skupienie się maksymalnie na jednym z nich. Poniżej prezentujemy 5 wybranych.popularnych sposobów na zaranianie w sieci.
1. Zarabianie na prowadzeniu bloga
Jeśli chcemy osiągnąć korzyści finansowe z prowadzenia swojej strony to nastawić się musimy na ciężką, długofalową pracę. Żeby reklamodawcy chcieli opublikować na naszej stronie swoje reklamy to oczywiście najważniejsze znaczenie odgrywa ruch na stronie. Celem serwisów, które nastawione są na wpływy z reklam jest przede wszystkim to, by zyskać jak największą liczbę odsłon. Ze względu na to, że celem portali, które zarabiają na reklamach jest jak najdłuższe zatrzymanie uwagi czytelnika na swojej stronie treści publikowane na tego typu stronach pisane są w chwytliwy sposób. Zazwyczaj ludzi przyciągają bowiem informacje kontrowersyjne, łatwe do przyswojenia. Stworzenie portalu, który będzie przyciągał po prostu wartościową treścią jest niezwykle trudne.
2. Filmiki Youtube
W sieci można zetknąć się z coraz większa liczbą filmów wideo, które mają mnóstwo subskrybentów. Wyraźny staje się trend w kierunku tego, by filmy, które udostępniane są przez amatorów były coraz lepszej jakości, coraz bardziej profesjonalne. Zwiększa się również zakres publikowanych tematów. Coraz więcej z nich to nie tylko lekkie filmiki, ale poradniki z rożnych dziedzin jak moda czy kulinaria. Mimo ogromnej ilości dostępnych filmików wciąż jest w tym temacie potencjał i można zmontować filmik, który zacznie dla nas naprawdę dobrze zarabiać. Tutaj, podobnie jak przy redakcji bloga można zarobić korzystając z programów partnerskich, a jeśli filmik okaże się naprawdę popularny także nawiązać współpracę z reklamodawcami.
3. Programy partnerskie
To innymi słowy internetowa firma przedstawicielska w Internecie. Polega na tym, że oferujemy innym produkty określonej marki i czerpiemy zyski jeśli uda nam się nakłonić kogoś do zrobienia zakupów. Wielu uważa oczywiście, że takie zarabianie należy traktować jako dodatkowe źródłu dochodu. Tutaj przy wyborze programów partnerskich, z których czerpiemy korzyści ważne jest to, że dana osoba kupuje konkretny produkt z naszego polecenia. Część z nich jest jednak bardziej dochodowa, inne mniej, w związku z tym należy tutaj zachować szczególną ostrożność. Aby utrzymać dochody z tzw.. ,,polecania” trzeba, podobnie jak w przypadku zarabiania z reklam utrzymać ruch na odpowiednim poziomie lub posiadać rozbudowaną bazę mailingową.
4. MLM
To tak zwany wielopoziomowy marketingowego, efektywny schemat sprzedaży, który przypomina trochę programy partnerskie, jednak daje większe pole manewru. W systemie tym każda osoba, która staje się jego członkiem w praktyce staje się również źródłem naszych dochodów.
Jak pisze Iwona Nowaczyk Krajewska, by osiągnąć sukces w marketingu sieciowym:
,, musimy się nauczyć konkretnych umiejętności. Trzy podstawowe to:
1. Sprzedaż, czyli rozwijanie bazy klientów, mamy obrót i uzyskujemy bezpośrednio dochód ze sprzedaży
2. Rekrutowanie (sponsorowanie), czyli wprowadzanie nowych przedstawicieli do biznesu, dzięki temu budujemy grupę
3. Coaching, czyli aktywnie pomagamy nowym przedstawicielom stać się fachowcami w sprzedaży produktu oraz rekrutowaniu, uzyskujemy efekt duplikacji i zwiększamy produktywność."
Innymi słowy osoby w systemie zarabiają z jednej strony na sprzedaży określonych produktów otrzymując marżę, ale również przekonując inne osoby, by również handlowały produktami producenta. Z każdej sprzedaży konsultanta, który stał się sprzedawcą z naszego polecenia również będziemy otrzymywać prowizję.
5. Własne usługi
Poza oferowaniem własnych produktów popularną formą zarabiania jest świadczenie różnego typu usług jak tworzenie stron internetowych, projektów graficznych czy zarabianie na tworzeniu różnego rodzaju treści na strony internetowe. W założeniu takiego biznesu z pewnością pomocne jest upowszechnienie swojego portfolio. Nie warto jednak na jego tworzenie poświęcać dużo czasu. Lepiej zacząć od kilku informacji, które pozwolą nam wystartować z własnym biznesem,. Na udoskonalenia przyjdzie jeszcze czas. A tym czasem lepiej nie studzić swojego zapału do pracy. Małgorzata Zimniak, która prowadzi swojego bloga i pracuje jako freelancer, tak pisze na temat osób, które chcą pracować w branży:
,,Wbrew pozorom, freelancer nie musi być przebojowym, wygadanym ekstrawertykiem, czego można by się spodziewać po osobie, która na co dzień musi zajmować się sprzedażą samego siebie (bo tak można określić działania promocyjne freelancera). Poza tym wielu rzeczy uczy sam freelance. Na przykład samodyscypliny, która potrzebna jest po to, żeby zabrać się do pracy w sytuacji, gdy nie stoi nad nami szef. Efektywności czy bardzo potrzebnej freelancerowi umiejętności zarządzania czasem też możemy nauczyć się już działając na własną rękę."
Sposobów zarabiania w sieci jest tak naprawdę wiele. Zarabiać można na prowadzeniu swojego bloga, polecaniu produktów, tworzeniu filmików czy sprzedawaniu swoich własnych umiejętności i na wiele innych sposobów. Każdy z nich może ale nie musi przynieść dochodów. Potrzeba zarówno trochę szczęścia jak i zaangażowania w swoją pracę, dobry pomysł, rozwój, systematyczna praca i gromadzenie doświadczeń.
Komentuj przez Facebooka