Jak kultywować samomotywację?

Czy zawsze zostawiasz sprawy na ostatnią chwilę, gdyż nie masz ochoty zmierzyć się z nimi wcześniej? Jeżeli twoja odpowiedź brzmi tak, to znalazłeś się we właściwym miejscu. Poniżej  znajdziesz 6 sposobów na podniesienie poziomu samomotywacji.

Jeżeli chcesz odnieść sukces w życiu, potrzebujesz wysokiego poziomu samomotywacji. Nie ma znaczenia czy pracujesz dla kogoś, czy prowadzisz własny biznes, samomotywacja jest potrzebna, by podążać do przodu.

         prostych rad, czyli ...

jak kultywować samomotywację?

 

  • Czytaj książki o tematyce motywacyjnej. To najprostsza z rad. Autorzy takich książek to w większości autorytety w dziedzinie szkoleń, coachingu i motywacji, tak więc warto poznać ich punkt widzenia. Tak samo wartościowe okazują się cytaty słynnych ludzi sukcesu, np: cytaty Bruce'a Lee.

 

  • Rób błędy. Wszyscy je popełniamy. Nie pozwól by potknięcia wpłynęły na twoje plany i przekonania. Ludzie sukcesu zrobili wystarczająco dużo błędów, by teraz cieszyć się swoimi osiągnięciami.

 

  • Nie bój się zmian. W dzisiejszych czasach większość ludzi żyje na pełnych obrotach, by podążać za zmianami. Ci, którzy zmianom mówią nie, pozostają w tyle.

 

  • Opuść swoją strefę komfortu. Daj sobie szansę by zrobić coś innego, zaskocz siebie i innych. Czasami warto zmienić reakcję do danej sytuacji by zobaczyć różnicę w zachowaniu innych i pozbyć się hamujących uprzedzeń.

 

  • Zakończ projekt, który zacząłeś jakiś czas temu. Nie zostawiaj spraw niedokończonych. Piętrzące się projekty jedynie uprzykrzają życie i wprowadzają chaos, osłabiając motywację.

 

  • Choś może wydawać się to kontrowersyjne ... postaraj trzymać się z daleka od negatywnie myślących ludzi. Słynne powiedzenie kto z kim przestaje takim się staje jest tu jak najbardziej uzasadnione. Tylko wysoko zmotywowani, optymistycznie patrzący na świat ludzie, podzielą się tobą energią do zmian i działania.

 

  • Przyjrzyj się temu jak wykonujesz zadania i czy robisz je na czas -  znajdź czynniki, które wpływają na twoją motywację do działania i samodyscyplinę lub brak motywacji, a tym samym odkładanie rzeczy na później.

 

Nawyk Samodyscypliny jest ważny! Oglądnij poniższe prezentacje, żeby dowiedzieć się więcej o zwlaczaniu prokrastynacji - odkładaniu rzeczy na później! Czego się obawiamy, jakie są źródła zmniejszonej samodyscypliny?

 

 

Objerzyj praktyczne wskazówki jak zwiększyć motywacje i przestać odkładać rzeczy na póżniej. Czy znasz narzędzie odwrotnej psychologii?

 

 

Czy wiesz czym jest praca w przepływie? czego jeszcze nie wiesz o odkładaniu rzeczy na później? Na podstawie książki ,,Nawyk Samodyscypliny - Neil Fiore.

 

 
 

Additional uncaught exception thrown while handling exception.

Original

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.126' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1511568571 [:db_condition_placeholder_0] => 89 ) in statistics_exit() (line 73 of /home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module).

Additional

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 INSERT command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.126' for table 'watchdog': INSERT INTO {watchdog} (uid, type, message, variables, severity, link, location, referer, hostname, timestamp) VALUES (:db_insert_placeholder_0, :db_insert_placeholder_1, :db_insert_placeholder_2, :db_insert_placeholder_3, :db_insert_placeholder_4, :db_insert_placeholder_5, :db_insert_placeholder_6, :db_insert_placeholder_7, :db_insert_placeholder_8, :db_insert_placeholder_9); Array ( [:db_insert_placeholder_0] => 0 [:db_insert_placeholder_1] => php [:db_insert_placeholder_2] => %type: !message in %function (line %line of %file). [:db_insert_placeholder_3] => a:6:{s:5:"%type";s:12:"PDOException";s:8:"!message";s:431:"SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.126' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1511568571 [:db_condition_placeholder_0] => 89 ) ";s:9:"%function";s:17:"statistics_exit()";s:5:"%file";s:55:"/home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module";s:5:"%line";i:73;s:14:"severity_level";i:3;} [:db_insert_placeholder_4] => 3 [:db_insert_placeholder_5] => [:db_insert_placeholder_6] => http://edulider.pl/biznes/jak-kultywowac-samomotywacje [:db_insert_placeholder_7] => [:db_insert_placeholder_8] => 54.80.227.189 [:db_insert_placeholder_9] => 1511568571 ) in dblog_watchdog() (line 154 of /home/edulider/www/modules/dblog/dblog.module).