Studia zaoczne czyli możliwość połączenia nauki z pracą

studia zaoczne

Organizacja czasu

Studia zaoczne to idealne rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów nie mają możliwości uczęszczać na zajęcia w tygodniu. Zjazdy mogą odbywać się co dwa lub co jeden tydzień w weekendy, w zależności od uczelni i wybranego kierunku studiów. Zamiast spędzać codziennie po kilka godzin na uczelni, możemy odwiedzać ją znacznie rzadziej, uczestnicząc w wykładach i ćwiczeniach przez cały dzień. Takie rozwiązanie to świetna organizacja czasu. Zapoznajemy się z taką samą ilością materiału co studenci dzienni, ale korzystamy z bardziej skondensowanego programu. 

Ekonomiczne rozwiązanie

Studia zaoczne są rozwiązaniem ekonomicznym. Przede wszystkim dają one możliwość pracy w tygodniu. Studenci mogą swobodnie pracować nawet na cały etat, gdyż nie koliduje to z godzinami zajęć. Co więcej, studiując w trybie niestacjonarnym musimy pojawiać się na uczelni tylko raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie, a to stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które zamieszkują w mieście położonym z dala od uczelni. Dodatkową oszczędnością może być również brak konieczności wniesienia opłaty rekrutacyjnej, co jest cechą Wyższej Szkoły Ubezpieczeń w Krakowie. Pracując i jednocześnie studiując, uczymy się samodzielności oraz dobrej organizacji czasu. Pracodawcy doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego wysoko cenią absolwentów studiów zaocznych. 

Cenne znajomości

Studia w trybie niestacjonarnym mogą przynieść więcej korzyści, niż mogłoby się to w pierwszej chwili wydawać. Wielu z obecnych na zajęciach studentów to pracujący już w zawodzie ludzie z dużym doświadczeniem, własną firmą, którzy po prostu potrzebują dokumentu potwierdzającego ukończenie studiów. Kontakt z nimi może się okazać bardzo przydatny w przyszłości. Warto zatem wykorzystywać wszelkie zadania grupowe lub wykonywane ćwiczenia jako okazję do zaprezentowania pozostałym członkom grupy swoich umiejętności i kompetencji. 

Młodzi ludzie marzą o tym, aby jak najszybciej znaleźć pracę swoich marzeń, która gwarantowałaby zadowalające wynagrodzenie. Niestety, obecna sytuacja na rynku sprawia, że uzyskanie zatrudnienia w dobrze prosperującej firmie, gwarantującej wysokie zarobki do łatwych zadań nie należy. Z tej przyczyny warto zadbać o swoje wykształcenie. Przedsiębiorstwa oczekują od swoich pracowników wysokich kompetencji i dużej wiedzy. To jednak nie wszystko. Bardzo istotną kwestią jest również doświadczenie. Aby połączyć naukę z możliwością zdobywania praktyki poprzez pracę, warto zdecydować się na studia zaoczne.

Studia zaoczne dla każdego

Jedną z istotnych zalet studiów zaocznych jest mniejsza liczba studentów przebywających w weekendy na uczelni. Brak tłoku w bufecie czy mniejsza kolejka do dziekanatu to dodatkowy komfort i oszczędność czasu. Brak tłumu i ścisku okazuje się zbawienny również w środkach transportu. Tryb niestacjonarny to doskonałe rozwiązanie dla osób pracujących, młodych rodziców czy osób, które potrzebują jedynie uzyskania odpowiedniego dokumentu, mówiącego o ukończeniu studiów. Często jest on przydatny lub niezbędny w celach zawodowych. 

Rekrutacja na studia może się wydawać skomplikowana zwłaszcza dla osób, które zamierzają studiować po raz pierwszy. Z tej przyczyny Wyższa Szkoła Ubezpieczeń w Krakowie daje do dyspozycji użytkowników specjalny formularz kontaktowy, który działa przez 24 godziny, umożliwiając kandydatom uzyskanie odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania.

Additional uncaught exception thrown while handling exception.

Original

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.118.62' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1511488571 [:db_condition_placeholder_0] => 959 ) in statistics_exit() (line 73 of /home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module).

Additional

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 INSERT command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.118.62' for table 'watchdog': INSERT INTO {watchdog} (uid, type, message, variables, severity, link, location, referer, hostname, timestamp) VALUES (:db_insert_placeholder_0, :db_insert_placeholder_1, :db_insert_placeholder_2, :db_insert_placeholder_3, :db_insert_placeholder_4, :db_insert_placeholder_5, :db_insert_placeholder_6, :db_insert_placeholder_7, :db_insert_placeholder_8, :db_insert_placeholder_9); Array ( [:db_insert_placeholder_0] => 0 [:db_insert_placeholder_1] => php [:db_insert_placeholder_2] => %type: !message in %function (line %line of %file). [:db_insert_placeholder_3] => a:6:{s:5:"%type";s:12:"PDOException";s:8:"!message";s:432:"SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.118.62' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1511488571 [:db_condition_placeholder_0] => 959 ) ";s:9:"%function";s:17:"statistics_exit()";s:5:"%file";s:55:"/home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module";s:5:"%line";i:73;s:14:"severity_level";i:3;} [:db_insert_placeholder_4] => 3 [:db_insert_placeholder_5] => [:db_insert_placeholder_6] => http://edulider.pl/informacja/studia-zaoczne-czyli-mozliwosc-polaczenia-nauki-z-praca [:db_insert_placeholder_7] => [:db_insert_placeholder_8] => 54.198.108.19 [:db_insert_placeholder_9] => 1511488571 ) in dblog_watchdog() (line 154 of /home/edulider/www/modules/dblog/dblog.module).