Szkolenia z prawa pracy - co warto o nich wiedzieć?

Szkolenia z prawa pracy są bardzo popularne i na rynku występuje wiele przedsiębiorstw je oferujących. Jak spośród tego gąszczu informacji wybrać te, które będą najbardziej wartościowe i z  których wyniesiemy najwięcej wiedzy? Niniejszy artykuł pokaże, na co zwracać uwagę.

Zakres materiału

Najważniejszym czynnikiem, charakteryzującym dobre szkolenie z prawa pracy, jest odpowiedni zakres materiału. Być może znasz już podstawy i interesują cię wyłącznie kwestie, które zostały wprowadzone w ostatnich latach. Albo jesteś osobą, która awansowała i teraz doszły jej obowiązki związane z prawem pracy i chcesz się podszkolić od podstaw, aby sprawnie wykonywać swoją pracę. Na szczęście firmy szkoleniowe organizują wiele szkoleń z prawa pracy, zarówno te całościowe jak i specjalistyczne (o wąskim zakresie materiału).

 

Wykładowca

Gdy poszukujemy szkolenia z prawa pracy zawsze zastanówmy się nad osobą, która je będzie przeprowadzać. Zapytajmy organizatora, czy szkoleniowiec pracuje czynnie w danym zawodzie i jak długo szkoli kursantów. Jest to niezwykle ważne, ponieważ szkolenie z prawa pracy powinno być przeprowadzane przez osoby kompetentne, które są obeznane ze wszystkimi nowinkami w kodeksie pracy. Najlepiej też, aby miały z nim do czynienia na co dzień. Także staż szkoleniowy jest niezwykle ważny - nie są to zagadnienia łatwe, a przekazanie tego typu wiedzy laikom wymaga posiadania pewnych określonych cech. Zagadnienia muszą być tak wytłumaczone, aby osoba bez studiów prawniczych dobrze je zrozumiała i potrafiła zastosować w praktyce. Możemy sprawdzić opinie w Internecie o wykładowcy czy też poszukać poprzednich kursantów i zapytać się o praktyczność oraz sposób przekazywania wiedzy przez daną firmę/szkoleniowca.

 

Cena

Jak wiadomo cena odgrywa ważną rolę w doborze odpowiedniego szkolenia prawa pracy. Jeżeli jest ono sfinansowane przez firmę, to pracownik nie musi stawać przed dylematem czy wybrać droższy czy też tańszy kurs. Czasami lepiej jest zapłacić więcej i mieć pewność, że pieniądze wydane na naukę są dobrze zainwestowane. Istnieje też wiele darmowych szkoleń (np. ze środków Unii Europejskiej), które jednak często nie spełniają swojej funkcji pedagogicznej, a służą jedynie danym statystycznym.

 

Termin szkolenia

Niektórym wydaje się to mało ważne, ale koniecznie musisz sprawdzić termin szkolenia. Jeżeli jest on w weekend, to musisz się zastanowić czy poświecisz swój wolny czas na szkolenie z prawa pracy. Być może uda się załatwić z szefostwem tak, że potraktują oni szkolenie w tygodniu jako normalny dzień roboczy. Pracodawca, o ile sam nie zlecił dokształcenie się, powinien docenić starania pracownika w tym zakresie.

Szkolenie z prawa pracy zazwyczaj nie jest długie, jednak konieczne w pracy księgowego czy też pracownika działu HR. Obejmuje ważne zagadnienia związane z normowaniem stosunku pracy pomiędzy pracodawcą a pracownikami. Warto więc zainwestować w swój rozwój w tej dziedzinie.

Additional uncaught exception thrown while handling exception.

Original

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.134' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1513006087 [:db_condition_placeholder_0] => 1030 ) in statistics_exit() (line 73 of /home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module).

Additional

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 INSERT command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.134' for table 'watchdog': INSERT INTO {watchdog} (uid, type, message, variables, severity, link, location, referer, hostname, timestamp) VALUES (:db_insert_placeholder_0, :db_insert_placeholder_1, :db_insert_placeholder_2, :db_insert_placeholder_3, :db_insert_placeholder_4, :db_insert_placeholder_5, :db_insert_placeholder_6, :db_insert_placeholder_7, :db_insert_placeholder_8, :db_insert_placeholder_9); Array ( [:db_insert_placeholder_0] => 0 [:db_insert_placeholder_1] => php [:db_insert_placeholder_2] => %type: !message in %function (line %line of %file). [:db_insert_placeholder_3] => a:6:{s:5:"%type";s:12:"PDOException";s:8:"!message";s:433:"SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.134' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1513006087 [:db_condition_placeholder_0] => 1030 ) ";s:9:"%function";s:17:"statistics_exit()";s:5:"%file";s:55:"/home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module";s:5:"%line";i:73;s:14:"severity_level";i:3;} [:db_insert_placeholder_4] => 3 [:db_insert_placeholder_5] => [:db_insert_placeholder_6] => http://edulider.pl/informacja/szkolenia-z-prawa-pracy-co-warto-o-nich-wiedziec [:db_insert_placeholder_7] => [:db_insert_placeholder_8] => 54.82.112.193 [:db_insert_placeholder_9] => 1513006087 ) in dblog_watchdog() (line 154 of /home/edulider/www/modules/dblog/dblog.module).