Jak zostać zawodowym coachem?

jak zostac coachem

Coach i coaching to w Polsce słowa nadal dość nowe, które w wielu firmach są po prostu jeszcze całkiem nieznane. Coaching, czyli pomoc w samorozwoju innym ludziom, wykorzystywany jest przede wszystkim w dużych międzynarodowych firmach, które w Polsce mają swoje oddziały.

Dawniej pracowników wysyłano na szkolenia, które miały pomóc im pracować nad wybranymi przez pracodawcę umiejętnościami miękkimi lub twardymi. Coaching działa inaczej – to uczestnik kursu decyduje, co jest dla niego ważne i rozwija się w wybranym przez siebie kierunku. To dla niego sposób, by pracować w sposób optymalny, wykorzystując wrodzone umiejętności.

Dla kogo coach i skąd go wziąć?

Przedsiębiorstwa mogą zatrudnić zewnętrzną firmę oferującą coaching i szkolenia dla firm. Takie rozwiązanie na pewno sprawdza się w przypadku małych i średnich firm, dla których zatrudnienie coacha na stałe wiąże się z dużymi kosztami i wydaje się niepotrzebne. Jednak duże firmy i korporacje mogą zatrudnić własnego coacha – który na bieżąco będzie pracować z zatrudnionymi osobami. W ten sposób firma zaoszczędzi na kosztach szkoleń, a coach pozna lepiej specyfikę jednej, konkretnej branży.

Kto może zostać zatrudniony na stanowisko coacha? Każdy, kto prześle CV. Trudno jednak spodziewać się, że osobie bez odpowiedniego szkolenia i doświadczenia ktoś powierzy tak odpowiedzialne stanowisko. W najlepszej sytuacji będzie akredytowany coach, który ukończył jeden lub kilka kursów. Ponieważ firm organizujących takie zajęcia jest coraz więcej, ważne by kurs był certyfikowany przez jedną z najważniejszych organizacji, jak np. International Coach Federation (ICF). Dla pracodawcy to informacja, że szkolenie zostało przygotowane zgodnie z najlepszymi standardami, a osoba, którą przyjmuje, sprosta niełatwej pracy coacha.

Coaching powinien obejmować nie tylko teorię, ale także różne case studies oraz ćwiczenia. Kursant powinien zostać zaznajomiony ponadto z literaturą fachową, co pozwoli mu na osobisty rozwój już po zakończeniu szkolenia. Kursy kierujące się takimi wyznacznikami są organizowane przez HPRGroup.pl – grupy firm, które realizują działania nakierowane na rozwój swoich klientów.

Dobrze przeprowadzone szkolenie oparte na wieloletnim doświadczaniu nie tylko pomoże Ci w zdaniu egzaminu na coacha, ale przede wszystkim przygotuje do pełnienia zawodu oraz zapewni wsparcie w przyszłości. To dobre rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z coachingu i tych, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę.

Additional uncaught exception thrown while handling exception.

Original

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.110' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1511449741 [:db_condition_placeholder_0] => 759 ) in statistics_exit() (line 73 of /home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module).

Additional

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 INSERT command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.110' for table 'watchdog': INSERT INTO {watchdog} (uid, type, message, variables, severity, link, location, referer, hostname, timestamp) VALUES (:db_insert_placeholder_0, :db_insert_placeholder_1, :db_insert_placeholder_2, :db_insert_placeholder_3, :db_insert_placeholder_4, :db_insert_placeholder_5, :db_insert_placeholder_6, :db_insert_placeholder_7, :db_insert_placeholder_8, :db_insert_placeholder_9); Array ( [:db_insert_placeholder_0] => 0 [:db_insert_placeholder_1] => php [:db_insert_placeholder_2] => %type: !message in %function (line %line of %file). [:db_insert_placeholder_3] => a:6:{s:5:"%type";s:12:"PDOException";s:8:"!message";s:432:"SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.110' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1511449741 [:db_condition_placeholder_0] => 759 ) ";s:9:"%function";s:17:"statistics_exit()";s:5:"%file";s:55:"/home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module";s:5:"%line";i:73;s:14:"severity_level";i:3;} [:db_insert_placeholder_4] => 3 [:db_insert_placeholder_5] => [:db_insert_placeholder_6] => http://edulider.pl/informacja/jak-zostac-zawodowym-coachem [:db_insert_placeholder_7] => [:db_insert_placeholder_8] => 54.167.253.186 [:db_insert_placeholder_9] => 1511449741 ) in dblog_watchdog() (line 154 of /home/edulider/www/modules/dblog/dblog.module).