Wokół nas nie brakuje ludzi, którzy chcieliby nam doradzać. Jeśli potrzebujemy rady – wtedy słuchamy jej z uwagą, jeśli nie, to zwyczajnie ją ignorujemy. Szczególnie jeśli mamy na myśli te słyszane tysiące razy od ciotek, wujków i innych „znawców życia”. Poniższe wskazówki nijak jednak mają się do standardowych rad. Można powiedzieć, że są wręcz niepoprawne. Czy jednak można odmówić im praktycznego podejścia? Przekonajcie się sami.
1. Nie przyjmuj porad od nieznajomych z internetu
Porady w tym artykule – podobnie jak i w innych, wydają Ci się rozsądne, ponieważ zdecydował o tym twój własny umysł. Czy ich posłuchasz, czy nie pamiętaj, że to twoja świadoma decyzjai tylko ty ponosisz odpowiedzialność za to co robisz.
2. Zachowaj umiar, ale w rozsądnych granicach
,,Wszystko z umiarem” to klasyczna rada, jednak zawiera w sobie zaprzeczenie. W momencie gdy wszystko robimy z umiarem, nasze życie staje się nijakie. Czasem zachowanie umiaru skutkuje kiepskimi wynikami, co z kolei prowadzi do niezadowolenia i braku motywacji do dalszych działań.
3. Wygląd ma znaczenie.
Postaraj się więc być atrakcyjny. Ludzie nie lubią tego słuchać, ale taka jest prawda. Miły dla oka wygląd otwiera kobietom i mężczyznom wiele drzwi. Wszyscy jesteśmy tego świadomi, ale spychamy tę myśl w podświadomość, ponieważ od razu w naszej głowie odzywa się głos mówiący o tym, że przecież nasz wygląd jest wyznaczony od dnia narodzin. To prawda, ale nikt nie powiedział, że nie możesz zacząć o siebie dbać. Nikt nie zabrania Ci pójść pobiegać i zacząć zdrowo się odżywiać.
4. Nie słuchaj swoich nauczycieli
Nauczyciele, idole- wszyscy z nich są ludźmi tak samo jak Ty. Mogą się mylić i możesz być pewny, że robią to często. Zadbaj o własny rozwój. Jak rozpocząć samoedukację? Czytaj książki i zdobywaj doświadczenie. Rozwijaj się samodzielnie kreując własne, nienarzucone przez społeczeństwo poglądy.
5. Myśl o tym co sądzą inni
,,Nie przejmuj się tym co myślą inni”. Słyszymy to codziennie. Są jednak takie momenty w życiu, w których ta rada jest niepraktyczna. Czasem robimy coś źle i to właśnie opinia innych jest tym, co pozwala nam być lepszym, zauważyć błędy, które umknęły naszym oczom. Oczywiście wszystko sprowadza się do tego, by oddzielić bezsensowną krytykę od wartościowego feedbacku. Bycie świadomym realnej opinii innych to umiejętność, którą można wykorzystać w codziennym życiu.
6. Łatwo rezygnuj
Wielu ludzi nienawidzi swojej pracy, czyta książki które ich nudzą, tkwi w toksycznych związkach, których nie chce przerwać. Czas, żeby z tym skończyć. Z niektórych rzeczy po prostu trzeba zrezygnować, żeby otworzyć się na nowe możliwości, które sprawią nam radość. Jak osiągnąć każdy z wyznaczonych sobie celów? Na początek odpowiedz sobie na pytanie co staje Ci na drodze do ich realizacji. Skończ z tym i zacznij robić rzeczy, które Cię do nich doprowadzą.
7. Przestań myśleć, że jesteś wyjątkowy a świat jest Ci coś winien
Z początku może wydawać się, że to przygnębiająca porada. Jeśli jednak ją zrozumiemy dociera do nas, że postawa, w której świat jest nam dłużny, powoduje ciągłe niezadowolenie.
8. Nie uciekaj przed negatywnymi emocjami
Popkultura kreuje świat na idyllyczne miejsce, w którym zakup ciastek sprawi, że spełnisz się życiowo, oglądanie telewizji zabije nudę, a przyjazd nowym samochodem na imprezę wzbudzi podziw i zazdrość. To świat konsumpcjonizmu, w którym ludzie są uśmiechnięci, twoi bliscy nie umierają, a wszystko jest w jakości HD. Każdy jednak, kto obserwuje swoje życie, a potem życie celebrytów, zaczyna zastanawiać się - czemu nie mogę być wiecznie szczęśliwy? Pozwólmy sobie odczuwać negatywne emocje, nie uciekajmy przed nimi. Ludzką naturą jest równowaga, również ta emocjolna, której brakuje, gdy uciekamy przed negatywnymi emocjami. Aby zachować zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne trzeba umieć je przeżywać, a nawet doceniać.
Podsumowując: jakich rad potrzebujemy najbardziej? Być może żadnych. Trzeba po prostu być sobą. Tylko od nas zależy czy będziemy świadomie kreować to kim jesteśmy i dążyć ku byciu lepszym czy żyć w ignorancji i robić wszystko tak jak dotychczas, nieustannie zastanawiając się, co robimy nie tak.
Komentuj przez Facebooka