Co mam zrobić ze swoim życiem?

Pewna historia, która przydarzyła się jednemu z naszych członków redakcji, w bardzo prosty i symboliczny sposób ukazuje sens życia. Nie wiesz, co masz zrobić z własnym życiem? Oto ciekawa historia i kilka wskazówek.

Na uroczym molu w nadmorskim kurorcie Brighton, można doświadczyć nie tylko szumu i zapachu silnych fal rozbijających się o drewniane bele mola, oraz śpiewu mew, ale też różnorodności postaw związanej z ludźmi chcących odpocząć z dala o zgiełku życia codziennego.

Kto by pomyślał, że po dwóch stronach mola – dosłownie po lewej i prawej stronie można spotkać ludzi, których postawa i sposób bycia pomaga zrozumieć, co tak naprawdę się liczy i do czego zmierzamy w życiu, dajac symboliczną odpowiedź tym, którzy nie wiedzą jeszcze co zrobić ze swoim życiem.

-Czy mogę zrobić ci zdjęcie? – Zapytała mnie nagle starsza pani, w wieku około 65 lat, z aparatem fotograficznym i uśmiechem na pogodnej twarzy. Po krótkiej rozmowie, fala pozytywnej energii sama cisnęła się na resztę mojego dnia. Otóż nowo poznana osoba, która właśnie przybyła na nadmorskie molo, sportowo ubrana i w pełni wyposażona w sprzęt fotograficzny, wyjawiła mi, że właśnie przymierza się do napisania książki, o życiu swojego znajomego z dawnych czasów.  Pożyczywszy sobie wszystkiego dobrego, pożegnaliśmy się, a nowo poznana pani zniknęła z mojego horyzontu żwawo spacerując wzdłuż mola i szukając następnych obiektów do fotografii.

-Tydzień temu utonął tu 24letni chłopak – zaczepiła mnie na ławce inna starsza osoba wyjaśniając, że ona sama ma 74 lat, i ryby są tu niesmaczne i drogie, a do syna też nie pojedzie, bo ją nie stać. I tak nawiązała się miedzy nami rozmowa, a raczej monolog, podczas którego fala negatywizmu mogłaby zalać całą plaże w Brighton. Powoli, ale strategicznie, należało opuścić wygodne miejsce na ławeczce i udać się w dalszy spacer w morskiej bryzie.

 

Co masz zrobić ze swoim życiem?

 

Który z powyższej podanych przykładów jest bliższy twojej postawie do życia? Jak wyobrażasz sobie siebie w starszym wieku? Kim będziesz i co chcesz zrobić ze swoim życiem? Pozytywnie nastawionym, nieustannie rozwijającym się człowiekiem, którego optymizm i osiągnięcia wielu może stawiać sobie za cel. A może tym drugim, pesymistycznym przypadkiem, którego świat kończy się na nim samym i jego smutkach?

To, co robisz teraz, jakie stawiasz sobie cele dla rozwoju, będzie miało wpływ na twoją postawę w przyszłości.  Niezależnie na którym etapie rozwoju jesteś, warto przyjrzeć się swojej ścieżce życia już teraz.  W dobie szybko rozwijających się rynków pracy i wymagań w sposobie edukacji, należy przyjrzeć się swoim osiągnięciom i planom dotyczących kariery. Jedną z możliwości jest edukacja w kierunku jednego z zawodów popularnie określanych jako zawody przyszłości. Idea life long learning powinna ci w tym pomóc. W dzisiejszym świecie uczymy się więcej i dłużej, a proces ten nie powinien zamykać się przed 30stą. Dziś widok pewnego siebie 50 latka w ławie uniwersyteckiej nikogo nie zdziwi, a nawet imponuje.  Uczenie się w dorosłości jest kluczem do lepszego poznania siebie i do skonfrontowania własnej wiedzy i poglądów z innymi.

Klucz do zmiany - Twoje zachowanie

 

Ponadto, nie warto martwić się na zapas. Jeżeli w twoim środowisku są osoby, które wpływają negatywnie na twój poziom samo motywacji, zmień to. Nie od dawna wiadomo, że towarzystwo ludzi o podobnych wartościach pomoże ci osiągać więcej i myśleć lepiej o sobie. To nie tylko ludzie wokół nas, ale także literatura ma wpływ na wyznaczanie celów. Będziesz wiedzieć lepiej, co zrobić z własnym życiem, jeżeli tylko spędzisz czas na czytaniu wartościowej literatury, o życiu ludzi, którzy odnieśli sukces i zachowali pogodę ducha przez długie lata. Nie ma nic złego w kontemplowaniu pogodnego życia, i szukaniu towarzystwa osób, które zarażają pozytywną energią w każdym wieku.

Additional uncaught exception thrown while handling exception.

Original

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.134' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1513005570 [:db_condition_placeholder_0] => 272 ) in statistics_exit() (line 73 of /home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module).

Additional

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 INSERT command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.134' for table 'watchdog': INSERT INTO {watchdog} (uid, type, message, variables, severity, link, location, referer, hostname, timestamp) VALUES (:db_insert_placeholder_0, :db_insert_placeholder_1, :db_insert_placeholder_2, :db_insert_placeholder_3, :db_insert_placeholder_4, :db_insert_placeholder_5, :db_insert_placeholder_6, :db_insert_placeholder_7, :db_insert_placeholder_8, :db_insert_placeholder_9); Array ( [:db_insert_placeholder_0] => 0 [:db_insert_placeholder_1] => php [:db_insert_placeholder_2] => %type: !message in %function (line %line of %file). [:db_insert_placeholder_3] => a:6:{s:5:"%type";s:12:"PDOException";s:8:"!message";s:432:"SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.134' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1513005570 [:db_condition_placeholder_0] => 272 ) ";s:9:"%function";s:17:"statistics_exit()";s:5:"%file";s:55:"/home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module";s:5:"%line";i:73;s:14:"severity_level";i:3;} [:db_insert_placeholder_4] => 3 [:db_insert_placeholder_5] => [:db_insert_placeholder_6] => http://edulider.pl/edukacja/co-mam-zrobic-ze-swoim-zyciem [:db_insert_placeholder_7] => [:db_insert_placeholder_8] => 54.82.112.193 [:db_insert_placeholder_9] => 1513005570 ) in dblog_watchdog() (line 154 of /home/edulider/www/modules/dblog/dblog.module).