3 najlepsze popularnonaukowe kanały telewizyjne

kanały telewizyjne

Od kilkunastu lat telewizja przeżywa prawdziwy rozkwit. Z synonimu pustej rozrywki stała się nie tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale też szansą na rozwój i pogłębienie zainteresowań. Wszystko dzięki telewizyjnym kanałom popularnonaukowym, które oferują programy i magazyny przygotowywane przez ekspertów z takich dziedzin jak zoologia, botanika, historia, muzyka i kinematografia oraz fizyka, chemia i mechanika. Właśnie szukasz nowego dostawcy telewizji? Poniżej prezentujemy trzy kanały, które warto uwzględnić przeglądając oferty.
 

Fokus TV
Fokus TV to kanał telewizyjny, który z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród Polaków. Dostępny nad Wisłą od trzech lat i mimo tak krótkiego stażu może poszczycić się rozbudowaną ramówką. Można ją podzielić na kilka sekcji. Co prawda dominują programy i seriale z szeroko rozumianej nauki, np. „Katastrofy globalne” i „Fabryka przedmiotów”, ale nie brakuje też produkcji dotyczących techniki („Tajniki produkcji”, „Niezwykłe statki”), historii („Historia cywilizacji”, „Polowanie na Hitlera”, „Wehikuł czasu”), biografii („Katastrofa górnicza w Chile”, „Katie – moja piękna twarz”) i przyrody („Huragany”, „Zaklinacze rekinów”). Stacja nie zapomina też o luźniejszych, bardziej lifestylowych magazynach, np. podróżniczych i poradnikowych – „1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć” czy „Para daje radę”. Kanał Focus TV dostępny jest m.in. w ofercie Telewizji Światłowodowej (oferującej też światłowodowy internet w TWŚ: https://telewizjaswiatlowodowa.pl/internet-swiatlowodowy) oraz w telewizji naziemnej.

Discovery Historia
Jaki kanał telewizyjny kojarzy Ci się z produkcjami popularnonaukowymi? Na to pytanie większość bez wahania odpowiada: Discovery. Nie dziwi więc, że Discovery Communications, jedna z największych grup nadawców telewizyjnych zdecydowała się na uzupełnienie tej marki o inne, tematyczne kanały. Spośród jej nowości na uwagę na pewno zasługuje Discovery Historia, stacja skupiająca się, jak sama nazwa wskazuje, na historii. W ramówce pojawiają się programy dotyczące każdych epok – od starożytności, po najnowsze wydarzenia. Do flagowych produkcji należą „Kolaboranci Trzeciej Rzeszy”, „Wrzesień 1939”, „Dziedzictwo starożytnego Egiptu” i „Na krawędzi wojny”.

Da Vinci Learning

Da Vinci Learning to kanał edukacyjny, który powstał z myślą o najmłodszych. Oferta programowa dostosowana jest nie tylko do potrzeb i zainteresowań dzieci, ale także dorosłych – na antenie pojawia się wiele magazynów i produkcji, które maluchy mogą oglądać wraz z rodzicami, m.in. „Surowa nauka” (skupiające się na tematyce tzw. survivalu), „Naukowa chata”, „Tajemnice inżynierii” czy „Naturalna technika”. Oprócz tego emitowane są także edukacyjne seriale animowane, np. „Byli sobie podróżnicy” oraz „Ekspres naukowców” i magazyny dokumentalne z pogranicza nauki i historii.

 

Additional uncaught exception thrown while handling exception.

Original

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.169' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1513298753 [:db_condition_placeholder_0] => 1167 ) in statistics_exit() (line 73 of /home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module).

Additional

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 INSERT command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.169' for table 'watchdog': INSERT INTO {watchdog} (uid, type, message, variables, severity, link, location, referer, hostname, timestamp) VALUES (:db_insert_placeholder_0, :db_insert_placeholder_1, :db_insert_placeholder_2, :db_insert_placeholder_3, :db_insert_placeholder_4, :db_insert_placeholder_5, :db_insert_placeholder_6, :db_insert_placeholder_7, :db_insert_placeholder_8, :db_insert_placeholder_9); Array ( [:db_insert_placeholder_0] => 0 [:db_insert_placeholder_1] => php [:db_insert_placeholder_2] => %type: !message in %function (line %line of %file). [:db_insert_placeholder_3] => a:6:{s:5:"%type";s:12:"PDOException";s:8:"!message";s:433:"SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.169' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1513298753 [:db_condition_placeholder_0] => 1167 ) ";s:9:"%function";s:17:"statistics_exit()";s:5:"%file";s:55:"/home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module";s:5:"%line";i:73;s:14:"severity_level";i:3;} [:db_insert_placeholder_4] => 3 [:db_insert_placeholder_5] => [:db_insert_placeholder_6] => http://edulider.pl/informacja/3-najlepsze-popularnonaukowe-kanaly-telewizyjne [:db_insert_placeholder_7] => [:db_insert_placeholder_8] => 54.82.56.95 [:db_insert_placeholder_9] => 1513298753 ) in dblog_watchdog() (line 154 of /home/edulider/www/modules/dblog/dblog.module).