Rozwój

22 li. 2023
Jak przeżyć stres w pracy Kilka praktycznych sposobów

Życie zawodowe często łączy się z wyzwaniami, które mogą generować stres. Istnieją jednak skuteczne strategie radzenia sobie z tym napięciem.

21 cz. 2023
Jak zorganizować szkolenie online?

W dzisiejszym cyfrowym świecie, szkolenia online stały się nieodłączną częścią procesu edukacyjnego. Dają one możliwość zdobycia wiedzy, rozwijania umiejętności i doskonalenia się w różnych dziedzinach, bez konieczności fizycznego uczestnictwa w tradycyjnych zajęciach. Jeśli masz zamiar zorganizować szkolenie online, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów, które pomogą Ci w skutecznej organizacji i prowadzeniu zajęć.

07 kw. 2023
Jak motywować się do pozytywnych zmian?

Na pytania redakcji Edulider.pl odpowiedziała Marzena Krzewińska, certyfikowany coach NMC, trener oraz doradca personalny z firmy Inspirujący Partner.

24 mrz. 2023
Po co nam związki z innymi?

Na pytania redakcji Edulider.pl odpowiedziała Katarzyna Bogusz-Przybylska, psycholog, artecoach, ekspert ds. rozwoju pracowników i organizacji, właścicielka firmy TIME 4 HR oraz współzałożycielka SensArte - centrum rozwoju przez sztukę.

27 lt. 2023
Kogo dotyczy izolacja społeczna?

Ludzie z natury są istotami społecznymi. Nowoczesny styl życia prowadzić jednak może do pogorszenia jakości interakcji społecznych. Prawie połowa ankietowanych przez brytyjską Fundację Zdrowia 83 Psychicznego uważa, że ludzie stają się coraz bardziej samotni.Wyniki badania wskazują również na rosnące współcześnie poczucie osamotnienia wśród ludzi młodych, co wiązać się może ze zmianami w stylu życia, pracy i komunikacji.

27 st. 2023
praca nowa ścieżka kariery

Dziś nikt nie ma gwarancji stałej pracy. Wiele firm, by dopasować się do potrzeb rynku pracy przeobraża się w większe podmioty albo zmienia strukturę zatrudnienia. Wiele z nich rywalizuje w środowisku międzynarodowym i przenosi swoje fabryki tam, gdzie koszty pracy są niższe. Obok potrzeb rynku, zmianę pracy lub kariery wymusza także zapotrzebowanie na dane kwalifikacje. Pracowników niektórych profesji potrzeba więcej, innych mniej. Powstają nowe zawody, a inne tracą na znaczeniu. Musimy, więc być cały czas w gotowości, by móc dopasować się do wymagań rynku pracy - w przeciwnym razie możemy z niego wypaść.

03 st. 2023
Stres, presja czasu i kultura długich godzin

Duża liczba pracowników do wyboru sprawia, że wzrastają żądania w kierunku kandydatów do pracy. Firmy szukają pracowników wykształconych, ale również doświadczonych. Obok kompetencji twardych, czyli specjalistycznych umiejętności potrzebnych do wykonywania konkretnego zawodu, liczą się również umiejętności społeczne i interpersonalne, przydatne w każdym zawodzie. Najbardziej pożądanym na rynku pracy typem pracownika jest tzw. „plug and work”, czyli w dosłownym tłumaczeniu „włącz i pracuj”. 

12 gru. 2022
Wady i zalety mediów społecznościowych

Portale społecznościowe i social networking to najbardziej dominujący styl komunikacji w historii świata. Wszechogarniający i ważny z punktu widzenia dzielenia się treściami. Łatwość obsługi, szybkość i zasięg powodują, że media te niejako stały się częścią naszego codziennego życia podobnie jak radio, gazeta czy telewizja. Żadne konwencjonalne media nie są w stanie tak sprawnie, szybko i na taką skalę dzielić się informacjami jak narzędzia do tworzenia sieci społecznych takie jak Twitter czy Facebook. 

15 cz. 2022
Studia podyplomowe

Studia podyplomowe są coraz popularniejszą metodą podnoszenia swoich kompetencji i uzupełniania posiadanej wiedzy o nowe umiejętności. To ciekawa forma kształcenia dla kandydatów posiadających kwalifikacje co najmniej pierwszego stopnia. Rosnąca popularność kierunków podyplomowych wynika przede wszystkim z chęci nadążenia za zmieniającym się rynkiem pracy. Jeśli rozważasz kwestię swojej przyszłości i chciałbyś zainwestować w swój rozwój, koniecznie przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat studiów podyplomowych.

16 kw. 2021
multitasking i zdrowie

Niestety istnieje nadal silne przekonanie, że pracownicy nastawieni na wielozadaniowość robią więcej, a zatem są bardziej cenni dla zespołu. Może to sprawiać, że osoby poszukujące zatrudnienia nastawiają się na konieczność wykonywania wielu zadań, projektów jednocześnie, a już zatrudnieni poświęcają swoje zdrowie, aby osiągać dobre wyniki w pracy.