Rozwój

15 cz. 2022
Studia podyplomowe

Studia podyplomowe są coraz popularniejszą metodą podnoszenia swoich kompetencji i uzupełniania posiadanej wiedzy o nowe umiejętności. To ciekawa forma kształcenia dla kandydatów posiadających kwalifikacje co najmniej pierwszego stopnia. Rosnąca popularność kierunków podyplomowych wynika przede wszystkim z chęci nadążenia za zmieniającym się rynkiem pracy. Jeśli rozważasz kwestię swojej przyszłości i chciałbyś zainwestować w swój rozwój, koniecznie przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat studiów podyplomowych.

16 kw. 2021
multitasking i zdrowie

Niestety istnieje nadal silne przekonanie, że pracownicy nastawieni na wielozadaniowość robią więcej, a zatem są bardziej cenni dla zespołu. Może to sprawiać, że osoby poszukujące zatrudnienia nastawiają się na konieczność wykonywania wielu zadań, projektów jednocześnie, a już zatrudnieni poświęcają swoje zdrowie, aby osiągać dobre wyniki w pracy.

03 kw. 2020
segregowanie-informacji

Każdego dnia zalewani jesteśmy falą różnorodnych informacji. W zaskakującym tempie rośnie ilość internetowych zasobów informacyjnych. Stwarza to konieczność ustalenia i wprowadzenia w życie racjonalnych kryteriów, które z morza informacji pozwolą wybrać te najcenniejsze, a odrzucić te, które wprowadzają w błąd, są zbyt stronnicze lub zwyczajnie błędne. W jaki sposób moższesz weryfikować przydatność informacji w Internecie?

01 lt. 2020
potrzeba bycia cały czas na bieżąco

Co kilka minut logujesz się na skrzynkę mailową w poszukiwaniu nowych wiadomości? Kilkanaście razy dziennie sprawdzasz konto na serwisach społecznościowych, bo boisz się, że kiedy jesteś wylogowany coś Cię omija? Obsesyjnie porównujesz się z innymi i zastanawiasz się czy Twoje życie jest równie ciekawe? Uważaj, możesz być FOMO.

25 wrz. 2019
sukces zawodowy

Moda na studiowanie trwa w najlepsze. Presja otoczenia jest tak silna, że mało kto zastanawia się nad alternatywną drogą rozwoju zawodowego. Współczesny rynek pracy jest jednak bardzo brutalny. Dyplom ukończenia studiów wyższych, jako jedna z głównych zalet zapisanych w CV to zdecydowanie za mało.

17 kw. 2018
sposoby na inwestowanie w siebie

Inwestycja w siebie jest zdecydowanie najbardziej dochodowym biznesem w życiu człowieka. To gwarancja przyszłych korzyści zarówno na gruncie osobistym, jak i zawodowym. O tym, jakie kroki warto podjąć, by stać się osobą bardziej kreatywną, przeczytacie w tym artykule. Można robić naprawdę niesamowite rzeczy ze swoim życiem. Trzeba tylko chcieć.

23 st. 2018
realizacja celów

Pierwszy miesiąc nowego roku to zawsze czas wyznaczania nowych celów w różnych dziedzinach życia: zdrowia, finansów, relacji i wielu innych. Początkowy zapał może jednak szybko ostygnąć, a w jego miejsce pojawić się żal i zniechęcenie. Jeśli chcesz tego uniknąć, zwróć uwagę na kilka ważnych czynników, o których piszemy poniżej.

04 kw. 2017
jak stać się mądrzejszym

Regularne czytanie newsów na portalach plotkarskich czy bezmyślne przeglądanie Facebooka nie sprawią, że staniesz się mądrzejszy. Do tego potrzeba wysiłku i zaangażowania w wypracowanie sobie zwyczajów, które pozwolą wzbogacić umysł. Poniżej znajdziesz listę 15 nawyków, które pomogą Ci zbliżyć się do tego celu.

15 st. 2017
jak zrealizować noworoczne postanowienia

Pierwszy miesiąc Nowego Roku kalendarzowego to dla wielu z nas okres planowania i wyznaczania sobie celów na najbliższe 365 dni. Jak w tym roku podejść do noworocznych postanowień, by początek 2018 roku nie rozpocząć od moralnego kaca? O 4 prostych zasadach, które skrupulatnie przestrzegane prowadzą do sukcesu, piszemy poniżej.

13 gru. 2016
kariera zawodowa

Wielu ludzi traci czas próbując zmierzać w różnych kierunkach. Czują presję, by nieustannie pracować, ale brakuje im skuteczności w działaniu. Ci, których nazywamy ludźmi produktywni robią inaczej. Wiedzą, że produktywność to nie to samo co tempo, z jaką wykonujemy pracę i skupiają się na konsekwentnym zmierzaniu do określonego celu. Wiedzą kim są i kim chcą być. O 15 rzeczach, które ludzie produktywni robią inaczej niż większość społeczeństwa przeczytacie poniżej.