Rozwój

27 st. 2023
praca nowa ścieżka kariery

Dziś nikt nie ma gwarancji stałej pracy. Wiele firm, by dopasować się do potrzeb rynku pracy przeobraża się w większe podmioty albo zmienia strukturę zatrudnienia. Wiele z nich rywalizuje w środowisku międzynarodowym i przenosi swoje fabryki tam, gdzie koszty pracy są niższe. Obok potrzeb rynku, zmianę pracy lub kariery wymusza także zapotrzebowanie na dane kwalifikacje. Pracowników niektórych profesji potrzeba więcej, innych mniej. Powstają nowe zawody, a inne tracą na znaczeniu. Musimy, więc być cały czas w gotowości, by móc dopasować się do wymagań rynku pracy - w przeciwnym razie możemy z niego wypaść.

03 st. 2023
Stres, presja czasu i kultura długich godzin

Duża liczba pracowników do wyboru sprawia, że wzrastają żądania w kierunku kandydatów do pracy. Firmy szukają pracowników wykształconych, ale również doświadczonych. Obok kompetencji twardych, czyli specjalistycznych umiejętności potrzebnych do wykonywania konkretnego zawodu, liczą się również umiejętności społeczne i interpersonalne, przydatne w każdym zawodzie. Najbardziej pożądanym na rynku pracy typem pracownika jest tzw. „plug and work”, czyli w dosłownym tłumaczeniu „włącz i pracuj”. 

12 gru. 2022
Wady i zalety mediów społecznościowych

Portale społecznościowe i social networking to najbardziej dominujący styl komunikacji w historii świata. Wszechogarniający i ważny z punktu widzenia dzielenia się treściami. Łatwość obsługi, szybkość i zasięg powodują, że media te niejako stały się częścią naszego codziennego życia podobnie jak radio, gazeta czy telewizja. Żadne konwencjonalne media nie są w stanie tak sprawnie, szybko i na taką skalę dzielić się informacjami jak narzędzia do tworzenia sieci społecznych takie jak Twitter czy Facebook. 

15 cz. 2022
Studia podyplomowe

Studia podyplomowe są coraz popularniejszą metodą podnoszenia swoich kompetencji i uzupełniania posiadanej wiedzy o nowe umiejętności. To ciekawa forma kształcenia dla kandydatów posiadających kwalifikacje co najmniej pierwszego stopnia. Rosnąca popularność kierunków podyplomowych wynika przede wszystkim z chęci nadążenia za zmieniającym się rynkiem pracy. Jeśli rozważasz kwestię swojej przyszłości i chciałbyś zainwestować w swój rozwój, koniecznie przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat studiów podyplomowych.

16 kw. 2021
multitasking i zdrowie

Niestety istnieje nadal silne przekonanie, że pracownicy nastawieni na wielozadaniowość robią więcej, a zatem są bardziej cenni dla zespołu. Może to sprawiać, że osoby poszukujące zatrudnienia nastawiają się na konieczność wykonywania wielu zadań, projektów jednocześnie, a już zatrudnieni poświęcają swoje zdrowie, aby osiągać dobre wyniki w pracy.

03 kw. 2020
segregowanie-informacji

Każdego dnia zalewani jesteśmy falą różnorodnych informacji. W zaskakującym tempie rośnie ilość internetowych zasobów informacyjnych. Stwarza to konieczność ustalenia i wprowadzenia w życie racjonalnych kryteriów, które z morza informacji pozwolą wybrać te najcenniejsze, a odrzucić te, które wprowadzają w błąd, są zbyt stronnicze lub zwyczajnie błędne. W jaki sposób moższesz weryfikować przydatność informacji w Internecie?

01 lt. 2020
potrzeba bycia cały czas na bieżąco

Co kilka minut logujesz się na skrzynkę mailową w poszukiwaniu nowych wiadomości? Kilkanaście razy dziennie sprawdzasz konto na serwisach społecznościowych, bo boisz się, że kiedy jesteś wylogowany coś Cię omija? Obsesyjnie porównujesz się z innymi i zastanawiasz się czy Twoje życie jest równie ciekawe? Uważaj, możesz być FOMO.

25 wrz. 2019
sukces zawodowy

Moda na studiowanie trwa w najlepsze. Presja otoczenia jest tak silna, że mało kto zastanawia się nad alternatywną drogą rozwoju zawodowego. Współczesny rynek pracy jest jednak bardzo brutalny. Dyplom ukończenia studiów wyższych, jako jedna z głównych zalet zapisanych w CV to zdecydowanie za mało.

17 kw. 2018
sposoby na inwestowanie w siebie

Inwestycja w siebie jest zdecydowanie najbardziej dochodowym biznesem w życiu człowieka. To gwarancja przyszłych korzyści zarówno na gruncie osobistym, jak i zawodowym. O tym, jakie kroki warto podjąć, by stać się osobą bardziej kreatywną, przeczytacie w tym artykule. Można robić naprawdę niesamowite rzeczy ze swoim życiem. Trzeba tylko chcieć.

23 st. 2018
realizacja celów

Pierwszy miesiąc nowego roku to zawsze czas wyznaczania nowych celów w różnych dziedzinach życia: zdrowia, finansów, relacji i wielu innych. Początkowy zapał może jednak szybko ostygnąć, a w jego miejsce pojawić się żal i zniechęcenie. Jeśli chcesz tego uniknąć, zwróć uwagę na kilka ważnych czynników, o których piszemy poniżej.