Zawalcz o siebie

Świat stoi przed Tobą otworem, wystarczy tylko…

 

Słyszałeś bądź słyszysz to zdanie już od dłuższego czasu. Problem w tym, że  nic takiego nie ma miejsca. Zamiast perspektyw słyszysz ”kryzys”, który krzyczy do Ciebie/na Ciebie ze wszystkich mediów. Żadnych konkretów, za to same ogólniki, które jak wytarte asy wyskakują z rękawa naprędce organizowanych spotkań eksperckich.

 

Czy łatwo pozwolisz sobie odebrać marzenia, szanse, możliwości…?

 

Do góry głowa:) Masz jeszcze trochę siły. Po co tracić ją na narzekanie, lamenty, zabawę w „biedny ja”. Zrób z niej dobry pożytek. To jedyna inwestycja, która zawsze się zwraca.

Zawalcz o siebie. Nie czekaj aż ktoś, czy coś zwiąże Ci ręce. Siła jest w Tobie. Nikt lepiej niż Ty nie wie, co potrafisz, czym się pasjonujesz, jak bardzo jest to dla Ciebie ważne. Nikt po za Tobą nie ma takiej determinacji i motywacji, aby zrealizować to, co jest dla Ciebie istotne.

Nikt poza Tobą nie widzi szans jakie niesie Twój pomysł dla innych, dla Ciebie. Jak może być innowacyjny, trafny, przyjazny, pożyteczny, szokujący, uniwersalny…

Nie możesz zmienić rzeczywistości, zawsze jednak możesz zmienić myślenie o niej.

Tak jak rama wyznacza przestrzeń dla obrazu, tak i czas w którym żyjesz może być dla Ciebie wytyczną, do której się odnosisz. To przestrzeń, na której się skupiasz. Konkret i Twój pomysł na siebie, który wpiszesz w ramę tego, co Cię otacza lub chcesz by Cię otaczało. Najlepsze dzieło, na jakie Cię stać mentalnie, intelektualnie, w które włożysz serce i wiarę, że się uda.

Spróbuj, nic nie tracisz, a zyskać możesz więcej niż Ci się wydaje.

Pomyśl. Czym chciałbyś się zajmować… A potem namaluj swój " obraz tak, jak Ty go widzisz, czujesz, odbierasz…

Stwórz najlepszą wizytówkę siebie. Wypełniając płótno, kartkę, inną przestrzeń własnym pomysłem na siebie.  Bądź jak najlepszy z najlepszych, dbająco szczegóły i krok po kroku realizuj swoje dzieło.

 

Potrzeba tworzenia

Pomyśl. Pozwoliłbyś budować ekipie twój dom bez planu? Chciałbyś aby ekipa fachowców kierowała się własnymi przekonaniami, co do tego jak powinien wyglądać Twój dom? Chciałbyś, aby ślepy los decydował, o tym gdzie i jak masz mieszkać? Pozwoliłbyś obcej osobie decydować o tym, co dla Ciebie jest ważne?

To, co rozkręca naszą wyobraźnię do szukania konkretnych rozwiązań to potrzeba tworzenia. Zlepek marzeń, pragnień, chęci, wiedzy, zainteresowań, postaw, wartości…, którymi się kierujemy w życiu.

Wizja stanie się rzeczywistością wtedy, gdy się do niej przygotujesz, zaplanujesz i z całą determinacją wcielisz w życie, nie zwracając uwagi na przeszkody, które się pojawiają. Te przeszkody mogą być formą drogowskazów, które pozwolą Ci wybrać lepiej niż byś to mógł zrobić bez nich. Doszlifowują ostatecznie Twoje dzieło do perfekcji,  o której marzyłeś zaczynając swoją przygodę.

 

Wybór jak zawsze należy do Ciebie...

Popatrz. Wiekszość udoskonaleń ostatnich choćby lat jest spowodowana dbałością o środowisko. Międzynarodowe, krajowe rozporządzenia, zakazy, surowe przepisy otworzyły nową erę w budownictwie, motoryzacji, technologii... Dały ramę do czegoś, co dla wielu z nas jest już częścią  życia codziennego.

Odważ się  zawalczyć o siebie. Stwórz własny "obraz" w ramie czasu, w którym funkcjonujesz.  W ramie zasobów jakimi dysponujesz.  W ramie wartości i przekonań jakimi się w życiu kierujesz. W ramie tego, kim jesteś.

 

Marzena Krzewińska z Inspirujący Partner

 

Kategoria rozwój: