Do sukcesu nie ma windy! - Trzeba iść po schodach.

Pierwsza zasada życia. Jeśli chcesz wieść życie na wysokim poziomie RÓB rzeczy, których się boisz, bo to one dają największe efekty

Każdy widząc kogoś, kto ma pieniądze, kogoś, kto może sobie pozwolić, na dobry samochód, wycieczki, dobre ciuchy, sprzęty itd. Widzi tylko efekty – tylko to, co ten człowiek ma i posiada. Nikt nie widział jego dążenia do tego (abstrahując od osób, którym dali wszystko rodzice :D ). Nikt nie widział ścieżki, nie przeżywał z tym człowiekiem lęków, załamań, wznoszenia się i opadania. Często nie zdajemy sobie sprawy ile trzeba włożyć w to pracy, wysiłku, czasem pocierpieć. Każdy widzi tylko EFEKTY! Więc pamiętaj – droga na szczyt jest kręta, wyboista, zawsze pod górkę – ale jeśli już wejdziesz na szczyt – widoki są wspaniałe!

Lęk jest nieodzownym elementem życia. Jednak lęk możemy podzielić na ten dobry – który pcha Cię do przodu i ten zły – destruktywny, niszczycielski.

Jest wiele rzeczy, których człowiek się po prostu boi. Często jest tak, że lęka się wykonania czynności, której jeszcze nigdy nie robił – np. skorzystanie z nowego lepszego programu do obróbki zdjęć, - bo nigdy na nim nie pracował, bo nie zna angielskiego, mimo, że program jest lepszy i wydajniejsze niż poprzedni. Pokonaj lęk – naucz się podstawowych słówek z j. angielskiego, posprawdzaj w google, działanie programu. Jak już przezwyciężysz strach – zobaczysz, że to wcale nie jest takie trudne. A efekty – lepsze zdjęcia, lepsza grafika. Same plusy.

A może jesteś handlowcem? Jeździsz do klientów? Nie radzisz sobie źle, ale jednak nie zarabiasz tyle ile byś chciał? Masz ułożony skrypt rozmowy z klientem, wiesz, że coś jest nie tak, ale boisz się go zmienić. I znowu ten lęk. Strach przed nowym. Boisz się, że nie zadziała. Że stracisz parę dni, gdzie możesz sprzedawać. Taki tok myślenia również jest zły. Dokonując zmian w swoim życiu zawodowym, przekraczasz pewną niewidzialną granicę. Wychodzisz przed szereg. Zmieniasz się, dojrzewasz, ewoluujesz. Często na początku zmian musimy ponieść straty – tak jak w tym wypadku. Musisz przećwiczyć nowy styl rozmowy, nowy sposób. Wtedy dojdziesz do perfekcji. Najpierw trzeba zasiać, a później zbierać plony. Zazwyczaj, kiedy wprowadzasz zmiany twoja efektywność spada do póki zmiany nie zaczną być naturalne, więc, najpierw tracisz zyski, ale kiedy już zmiany staną się naturalne i przestaniesz myśleć czy wykonujesz wszystko poprawnie twoje wyniki wzrastają o 20 % lub 40 % i w długotrwałym terminie twoje zyski rosną i wchodzisz na inny poziom. Musisz pokonać lęk, zainwestować w siebie.

A może masz dzieci? Dzieci uwielbiają się bawić, a Ty stoisz z boku i obserwujesz. Przecież nie wejdziesz na trampolinę z dzieckiem. W końcu masz swoje lata, a jak ktoś zobaczy będzie wstyd. Jak nie podołasz dziecko będzie się śmiać – znowu rodzi się strach. Przychodzą nam do głowy negatywne myśli, bo zwyczajnie się boimy. Przełam się. Dzieci uwielbiają się bawić z rodzicami, wujkami, ciociami. Wejdź do jego świata, zacznij się wygłupiać i szaleć. Zobacz, jakie to przyjemnie. Obudź w sobie wewnętrzne dziecko.

A może jesteś w związku, od którego oczekujesz coś więcej, ale lęk właśnie lęk nie pozwala Ci nawet na rozmowę z Partnerem? Boisz się przedstawić mu/jej swoich oczekiwań. Boisz się rozmowy, bo nie wiesz, co przyniosą zmiany. Choć wiesz, że to będą zmiany na lepsze. Nie wychodzisz z inicjatywą i tkwisz, a życie płynie jakby obok. Pora zrobić krok. To jest czas – czas na zmiany. Zdajesz sobie sprawę, że przez lęk, przez strach przed wyznaniem Partnerowi swoich pragnień zaczynają się nieporozumienia, kłótnie wyrzuty i zdrady? Ludzie zamiast walczyć o siebie w związku szukają rozładowania swoich emocji na innych lub z innymi... Po czasie oczywiście żałują. Nie potrafią dać sobie rady z porażką. A wystarczy rozmowa. Tylko albo aż. Także – do dzieła!

Lęk jest wpisany w naturę człowieka, ale lęk idzie bardzo łatwo pokonać, Np. zmiana pracy. Ilu z Was pracuje na stanowiskach, które nie przynoszą Wam ani pieniędzy, ani samorealizacji, ani satysfakcji? Pora to zmienić – boicie się prawda? Tak to już jest – każda zmiana w życiu to lęk – to strach. Co będzie dalej, a jak się nie uda. Nagle do głowy przychodzi nam tysiąc negatywnych myśli, które powodują lęk i strach. Pamiętaj! – to Twoje własne myśli nakręcają strach, nasilają lęk! Czasem te myśli są aż abstrakcyjne. I tu kłania nam się opcja pozytywnego myślenia, motywacji.

Zacznij myśleć w pozytywach. Tylko pozytywne emocje, myśli – zmniejszą lęk. Pamiętaj! – Droga, którą wybierasz zawsze jest dobra! Bo to jest Twój wybór i jest on właściwy. Musisz nią kroczyć pewnie i zawsze do przodu z podniesioną głową. To jest Twój czas, To jest Twoje życie!

Jeśli potrzebujesz wsparcia w procesie zmian życiowych, lub nie wiesz, która droga jest dla ciebie dobra skontaktuj się z nami. Zaproponujemy tobie indywidualny LIFE COACHING, który wprowadzi cię na nowe tory, odkryje twoją indywidualną drogę, którą będziesz podążać z ogromnym wsparciem, bez strachu, bez lęku z pozytywnym nastawieniem na przyszłość.

PAMIĘTAJ !!! ponad 80% ludzi osiągających wyznaczone cele i sięgających po sukces korzysta z profesjonalnego COACHINGU – tym CZŁOWIEKIEM możesz być i TY!!!

Kategoria zarządzanie: