Edutainment przyszłością edukacji?

edutaiment

Edutainment to nowe podejście do edukacji. Jego nazwa powstała z połączenia dwóch angielskich słów - education i entertainment. Pierwszoplanowym celem edutainmentu jest nauka. Natomiast zabawa jej towarzysząca powinna być zachętą i atrakcją.

Wywołanie u odbiorców pozytywnych emocji wpływa na jakość kształcenia. Można nie zdawać sobie nawet sprawy, że chłonie się wiedzę. Typowe formy nauki kojarzą się często z przykrym obowiązkiem, a dobrze byłoby odwrócić to myślenie na nauka = zabawa. Odchodzenie od często praktykowanego "wkuwania" na rzecz edukacji opartej na aktywnym udziale i zaangażowaniu w znaczącym stopniu zwiększa skuteczność nauczania czy szkolenia. Podejście pokazuje, że można wykorzystywać najnowsze technologie w bardzo pozytywny i pożyteczny sposób. Do najczęściej stosowanych form edutainment należą między innymi case study, gry strategiczne i fabularne.

Co dla najmłodszych?
Jednym z ciekawszych pomysłów wykorzystania edutainment w praktyce są Magiczne Kolorowanki 3D oraz Karty PopUp 3D Wydawnictwa Piętka. Jest to nowoczesne podejście do nauki – mieszanka technologii, garści informacji z rozwijaniem umiejętności artystycznych. Ludzie, niezależnie od wieku, szybciej i chętniej uczą się rzeczy, które ich ciekawią czy fascynują.  

Magiczna Kolorowanka 3D to produkt ułatwiający dzieciom naukę zwierząt. Zabawa polega na pokolorowaniu obrazków. Następnym krokiem jest pobranie darmowej aplikacji z Google Play lub Apple App Store na urządzenie mobilne działające z systemem iOS lub Android. Kiedy spojrzymy na kolorowankę przez ekran urządzenia zobaczymy trójwymiarowe animacje. Użytkownik może korzystać z wielu funkcji, między innymi poruszać się zwierzęciem, karmić je, robić zdjęcia, słuchać tekstu i grać. Karty PopUp 3D działają na tej samej zasadzie. Do wyboru jest pięć zestawów - dinozaury, zwierzęta, zwierzęta morskie, owady i ptaki, po dziesięć kart w każdym. Dodatkowo posiadają podstawowe informacje o zwierzęciu i miejscu jego występowania.

Zalety edutainmentu
Nauka poprzez zabawę jest bardzo efektywnym sposobem kształcenia. Sprawia, że błyskawicznie zapamiętuje się informacje i je utrwala. Dodatkowo jej wysoka efektywność jest rezultatem faktu, że odbiorcy nie są świadomi, że się uczą - uczą się "mimochodem".

 

Additional uncaught exception thrown while handling exception.

Original

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.134' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1513005013 [:db_condition_placeholder_0] => 1200 ) in statistics_exit() (line 73 of /home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module).

Additional

PDOException: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 INSERT command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.134' for table 'watchdog': INSERT INTO {watchdog} (uid, type, message, variables, severity, link, location, referer, hostname, timestamp) VALUES (:db_insert_placeholder_0, :db_insert_placeholder_1, :db_insert_placeholder_2, :db_insert_placeholder_3, :db_insert_placeholder_4, :db_insert_placeholder_5, :db_insert_placeholder_6, :db_insert_placeholder_7, :db_insert_placeholder_8, :db_insert_placeholder_9); Array ( [:db_insert_placeholder_0] => 0 [:db_insert_placeholder_1] => php [:db_insert_placeholder_2] => %type: !message in %function (line %line of %file). [:db_insert_placeholder_3] => a:6:{s:5:"%type";s:12:"PDOException";s:8:"!message";s:433:"SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1142 UPDATE command denied to user 'edulider_baza'@'10.0.78.134' for table 'node_counter': UPDATE {node_counter} SET daycount=daycount + 1, totalcount=totalcount + 1, timestamp=:db_update_placeholder_0 WHERE ( (nid = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_update_placeholder_0] => 1513005013 [:db_condition_placeholder_0] => 1200 ) ";s:9:"%function";s:17:"statistics_exit()";s:5:"%file";s:55:"/home/edulider/www/modules/statistics/statistics.module";s:5:"%line";i:73;s:14:"severity_level";i:3;} [:db_insert_placeholder_4] => 3 [:db_insert_placeholder_5] => [:db_insert_placeholder_6] => http://edulider.pl/informacja/edutainment-przyszloscia-edukacji [:db_insert_placeholder_7] => [:db_insert_placeholder_8] => 54.82.112.193 [:db_insert_placeholder_9] => 1513005013 ) in dblog_watchdog() (line 154 of /home/edulider/www/modules/dblog/dblog.module).