Angielski w podróży - przygotowanie do wyjazdów za granicę

Od ponad 10 lat Unia Europejska stoi przed nami otworem. Podróżowanie stało się dużo łatwiejsze i coraz częściej decydujemy się na wakacje poza granicami kraju. Wyjeżdżamy nad Morze Śródziemne, a także w inne, bardziej odległe zakątki Świata. Chociaż bardzo często decydujemy się na wyjazd organizowany i nie musimy martwić się o zakwaterowanie oraz inne ważne kwestie, czasem stajemy w obliczu konieczności porozumienia się z tubylcami. Niektórzy wprawieni w europejskich wojażach świetnie porozumiewają się językiem migowym, znajdziemy też takich, którzy przed wyjazdem uczą się przydatnych zwrotów w danym języków. Jednakże, wcale nie musimy machać rękom i literować wszystkich polskich wyrazów, ani też walczyć z trudną wymową danego języka. Mamy przecież angielski, który jest językiem światowym.

W każdym zakątku Świata znajdziemy przynajmniej jedną osobę biegle władającą angielskim. W krajach takich, jak Indie, Tajlandia, Hiszpania, czy Grecja też wszyscy znają podstawowe zwroty w języku angielskim. Dlatego przed podróżą czy to w celach rekreacyjnych, czy biznesowych, warto jest skupić się właśnie na języku angielskim.

Ale przecież angielski jest trudny i trzeba się go uczyć nawet kilka lat!

Oczywiście nie można temu zaprzeczyć, ale czy w momencie wyjazdu na wycieczkę potrzebujemy wiedzy na temat struktur gramatycznych? Czy musimy znać skomplikowane słownictwo, idiomy, frazy, przyimki, odmianę czasowników? Przecież na miejscu nie będziemy wymieniać swoich poglądów odnośnie do sytuacji na arenie politycznej. Oczywiście pod warunkiem, że nie jesteśmy politykami. Jednak w przypadku zwykłej wycieczki potrzebna nam będzie wiedza na temat podstawowych kwestii, jak: rozmowa w sklepie, restauracji, na lotnisku, pytanie o drogę.

Jak nauczyć się takich zwrotów?

Wiele osób uważa, że najlepszym sposobem jest używanie słowniczka ze zwrotami, ale czy naprawdę chcemy spędzić wakacje z nosem w książce, pośpiesznie szukając odpowiedniego zwrotu? Dużo lepszym wyjściem będą krótkie lekcje angielskiego, które skutecznie przygotują nas do wyjazdu.

Gdzie takie znaleźć?

Oczywiście możemy zgłosić się do najbliższej szkoły językowej, ale tutaj zwykle kurs prowadzony jest od podstaw, w oparciu o konkretne materiały i jeśli planujmy wjazd w najbliższym czasie, to raczej nie możemy liczyć na dobre efekty. Warto, więc zwrócić uwagę na taki portal, jak edueduonlie.pl, który oferuje swoim klientom kurs Angielski W Podróży”. Ten szybki i wygodny kurs przez Internet to wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą nauczyć się komunikacji w języku angielskim.

Co będę wiedział po takim kursie?

Serwis edueduonline.pl oferuje na prawdę ciekawy i intensywny kurs, po zakończeniu którego jesteśmy w stanie:

  • Zapytać o drogę nieznajomego;
  • Kupić bilet na autobus, pociąg, samolot;
  • Zamówić taksówkę;
  • Przeprowadzić krótką rozmowę telefoniczną;
  • Zarezerwować pokój w hotelu lub stolik w restauracji;
  • Zamówić jedzenie;
  • Zrobić niezbędne zakupy, podczas których z łatwością zapytamy o cenę, rozmiar, rodzaje produktów, a także możliwość obniżenia tej ceny;

Nasze wakacje nie muszą opierać się na machaniu rękami, czy nerwowym przewracaniu stron w słowniku. Nawet osoby, które nigdy nie miały styczności z językiem angielskim, po przejściu takiego kursu będą w stanie porozumieć się z innymi osobami. W tym przypadku konstrukcje gramatyczne odgrywają dużo mniejszą rolę i ich znajomość jest drugorzędna.