Szkolenie online – jak działa i dlaczego warto?

Konieczność spędzania większości czasu w domu to świetna okazja do podwyższenia swoich kompetencji lub rozwijania zainteresowań. Można to zrobić za pomocą szkoleń online w czasie rzeczywistym. To, bez wątpienia, jeden z najefektywniejszych sposobów nauki zdalnej. Na czym polega? Jakie korzyści wynikają z przyswajania wiedzy w ten sposób? Wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu.

E-szkolenia w czasie rzeczywistym – na czym polegają?

Szkolenia w czasie rzeczywistym opierają się na technologii transmisji strumieniowej. Każdy uczestnik kursu, na zadeklarowany wcześniej adres mailowy, otrzymuje link do platformy internetowej, na której będzie mógł oglądać transmisję online. Co ważne, żeby uczestniczyć w szkoleniu, wystarczy mieć dostęp do internetu. Nie jest wymagane posiadanie żadnego specjalnego oprogramowania. Zalecane jest jedynie korzystanie z jednej z przeglądarek: Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari. Kiedy szkolenie się rozpocznie, wszyscy uczestnicy mogą na bieżąco oglądać i słuchać tego, co dzieje się na sali, a dodatkowo, śledzić treści, które są wyświetlane na komputerze prowadzącego. Wszystkim kursantom jest także udostępniony chat online, na którym można zadawać pytania. Jeśli w kursie bierze udział niewielka grupa osób, uczestnicy mogą komunikować się – zarówno z trenerem, jak i miedzy sobą – za pomocą mikrofonu. Ofertę Academy of Business można znaleźć tutaj: https://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/kategoria/online,41/

Kursy online w czasie rzeczywistym – zalety rozwiązania

Jakie zalety wynikają z uczestnictwa w kursach online, które są przeprowadzane w czasie rzeczywistym?

 • Brak konieczności posiadania dodatkowego oprogramowania
 • Możliwość bezpośredniego kontaktu z wykładowcą
 • Możliwość komunikowania się z pozostałymi uczestnikami kursu
 • Większa samodyscyplina, niż w przypadku typowych szkoleń e-learningowych
 • Brak ponoszenia kosztów dojazdu do miejsca szkolenia i zakwaterowania
 • Niższy koszt, w porównaniu do szkolenia stacjonarnego
 • Dostęp z dowolnego miejsca – domu, hotelu, plaży

Tym samym, e-szkolenia w czasie rzeczywistym są wiernym odzwierciedleniem szkoleń w formie stacjonarnej. Tym samym, korzystanie z nich, to najlepszy sposób na efektywną naukę, która pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Nie tylko w czasie rzeczywistym – rodzaje kursów online

W internecie można szkolić się na wiele sposobów. Dzięki nowoczesnym narzędziom, można z dowolnego miejsca na świecie korzystać z transmisji na żywo, nagrań, materiałów i ćwiczeń w przystępnej do edukacji formie. Jakie są najpopularniejsze rodzaje e-szkoleń w EY Academy of Business?

 • Webinary

W webinarach, po wcześniejszym zarejestrowaniu, można wziąć udział w czasie rzeczywistym. Jednak, jeśli nie ma takiej możliwości, można również obejrzeć nagranie w innym, dowolnym momencie.

 • i-learning IFRS (inteligent learning)

To program, który posiada moduł dla HR, poprzez który można monitorować postępy i rezultaty uczestników szkolenia.

 • e-learning

EY Academy of Business udostępnia wiele tematów, opracowanych w formie autorskich szkoleń przez trenerów.

Szkolenie online – jak się do niego przygotować?

Edukacja przez internet to coraz popularniejszy sposób zdobywania wiedzy. Jak przygotować się do e-szkolenia, by nauka była jak najbardziej efektywna?

 • Warto wcześniej zainstalować zalecaną przez szkoleniowca przeglądarkę, a także sprawdzić, czy mikrofon i głośniki działają poprawnie.
 • Dobrze jest znaleźć sobie miejsce, do którego nie będą docierały żadne rozpraszacze, a w najbliższym otoczeniu pozostawić jedynie te rzeczy, które przydadzą się podczas nauki.
 • Wszelkie ćwiczenia najlepiej wykonywać w czasie rzeczywistym, to pomoże w skupieniu i maksymalnym wykorzystaniu czasu przeznaczonego na szkolenie.
 • Warto być aktywnym. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, dobrze jest od razu zadać pytanie prowadzącemu.

Grafika: pixabay.com