Jak pobudzić mózg do pracy ?

Nie chciałbyś mieć większej kontroli  nad swoim mózgiem?

Od generowania nowych pomysłów i spotkań do kalkulowania liczb i copywritingu istnieje wiele różnych sytuacji, w których bardziej skoncentrowane i poprawione funkcje poznawcze okazałyby się korzystne. Można byloby to robić w krótszym czasie oraz tworzyć jeszcze lepsze, unikalne rozwiązania problemów, dzięki lepszej koncentracji naszego mózgu.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele różnych sposobów na poprawienie mocy mózgu, zwłaszcza jeśli jesteś gotowy zrobić kilka rzeczy konsekwentnie przez dłuższy okres czasu. Zbadajmy osiem sposobów, które mogą wspierać Twoje zdrowie mózgu.

1. Ćwiczenia
Wszyscy wiemy, że powinniśmy regularnie ćwiczyć. Jednak większość przedsiębiorców prowadzi zajęty tryb zycia i nie zawsze może znaleźć czas, aby dopasować się do aktywności fizycznej. Sztuczka polega na tym,  że nie możesz sobie pozwolić, aby nie ćwiczyć, jeśli chcesz żyć dłużej, zdrowiej i mieć bardziej produktywne życie.

Ćwiczenia nie tylko przynosza korzyści zdrowiu i poznaniu mózgu, ale również poprawia pamięć. W dłuższej perspektywie może nawet chronić mózg przed zwyrodnieniem.Jest to wystarczający powód, aby rozpocząć ćwiczenia już dziś.

Podobne: Dlaczego jedzenie, spoczynek i ćwiczenia są kluczem do sukcesu

2. Pij kawę
Wielu ludzi zaczyna swój dzień z filiżanką kawy i okazuje się, że ten rytuał mógłby w krótkim czasie przynieść korzyść z funkcji poznawczych.

Kofeina, oczywiście, pomaga utrzymać czujność. Może to również pomóc Ci skupić się na powtarzających się i żmudnych zadaniach, a nawet zwiększyć inteligencję, w tym czas reakcji i rozumowanie.

Oczywiście, efekty kawy nie są trwałe. Może to sprawić, że Twój mózg będzie pracował skuteczniej, dopóki kofeina nie zacznie się przyswajać.

3. Światło słoneczne
Światło słoneczne i ćwiczenia mogą czasem iść w parze. To głównie zależy od tego,na jakiej pókuli świata  żyjesz, ile światła słonecznego jest dostępnych w różnych porach roku i jak realistyczne jest spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Zbyt mało światła słonecznego nie jest dobre dla twojego mózgu. Wyższe poziomy witaminy D w Twoim systemie pozwalają lepiej działać, a nawet spowolnić starzenie się mózgu.

Zbyt wiele promieni słonecznych może być złe dla skóry, ale jeśli nie  jest ich wystarczająco dużo, funkcje mózgu mogą cierpieć. Oczywiście, zawsze możesz zażywać suplementy witaminą D, jeśli stwierdzisz, że nie możesz wychodzić na zewnątrz tyle, ile byś chciał. Pamiętaj, aby przyjmować suplementy z umiarem.

4. Zbuduj silne więzi
Jeśli czujesz się samotny, może to doprowadzić do pogorszenia psychologiczno-poznawczego, ponieważ uczucia mogą mieć negatywny wpływ na sen, zwiększyć ciśnienie krwi, przyczynić się do depresji, a nawet obniżyć ogólny stan zdrowia.

Większość przedsiębiorców wie, jak komunikować się i budować relacje. Najważniejszą rzeczą jest zbudowanie w Państwa otoczeniu silnego systemu wsparcia, który umożliwi utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego w dłuższym okresie.

5. Medytuj
Medytacja jest obecnie tematem wielu przedsiębiorców, a jego zalety są trudne do dyskusji. Medytacja nie tylko zmniejsza poziom stresu, ale również zapobiega zaburzeniom związanym z wiekiem, takim jak choroba Alzheimera lub otępienie.

Mówi się o znaczeniu samoopieki. Biorąc zaledwie 10 do 15 minut na dzień, aby ćwiczyć medytację, może wydłużyć czas myślenia i obniżyć czas stresu.

6. Śpij dobrze
To może być kolejny twardy orzech do zgryzienia. Wczesny ranek i późna noc, stres lub podniecenie, które towarzyszą budowaniu i rozwijaniu działalności gospodarczej mogą mieć niepożądane skutki dla  snu.

Do utrwalania pamięci i uczenia się potrzebny jest sen. Jeśli nie masz wystarczająco dużo snu, objętość szarej materii w płycie czołowej może zacząć spadać. Płyta czołowa podtrzymuje i kontroluje pamięć roboczą oraz funkcję wykonawczą, dzięki czemu jest szczególnie ważna.

 

7. Olej z orzechów włoskich
Orzechy włoskie są najlepszą nutą dla zdrowia mózgu. Mają znaczne stężenie DHA, typu kwasu tłuszczowego Omega-3. Między innymi udowodniono, że DHA chroni zdrowie mózgu u noworodków, poprawia wydajność poznawczą u dorosłych i zapobiega lub poprawia spadek funkcji poznawczych związany z wiekiem. Jedno z badań pokazuje nawet, że matki, które mają wystarczającą ilość DHA, mają mądrzejsze dzieci. Tylko ćwierć filiżanki orzechów włoskich stanowi prawie 100% zalecanego dziennego spożycia DHA

Kategoria edukacja: