Kurs rysunku żurnalowego- artystyczny pomysł na oryginalną odzież

rysunek zurnalowy

Każdy kto chciałby rozwinąć swoje artystyczne możliwości, oderwać się od codziennych obowiązków i zaprojektować dla siebie oryginalną odzież może skorzystać z kursu rysunku żurnalowego. W trakcie zajęć można nauczyć się jak przelać swoje pomysły na papier, poznać zasady kompozycji ubioru, zasady i techniki rysunku żurnalowego.

Dla kogo kurs

Kurs rysunku żurnalowego przeznczony jest dla wszystkich chętnych osób zainteresowanych modą, jak mówi pani Grażyna Majewska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, która prowadzi kurs: Dla osób, które chcą i potrafią odnaleźć piękno w otoczeniu. Uczestnikiem/uczestniczką  zostanie osoba, która poszukuje własnej drogi, poprzez którą wyrazi siebie. Pokaże swoją odmienność i indywidualizm, wyrazi wrażliwość i ekspresję. Osoby pełne emocji, które chcą się nimi podzielić, bo poprzez rysunek i ubiór wyrażamy właśnie poprzez nasze emocje. Kreska w rysunku, czasami spokojna i miękka, a czasami przeciwnie - twarda, ostra i niespokojna mówi nam o osobowości człowieka. Odzwierciedla jego emocje i mówi nam o jego wewnętrznym świecie. Uczestników kursu rysunku żurnalowego określiłabym jednym słowem – indywidualiści.

Mężczyźni na kursie

Z możliwości kursu rysunku żurnalowego obecnie korzystają tylko kobiety, którzy być może projektowanie ubrań uważają za damskie zajęcie: Do chwili obecnej, chęci uczestniczenia w kursie rysunku żurnalowego nie wyraził żaden mężczyzna. Może wiąże się to z tym, iż projektowanie mody i związany z nim rysunek żurnalowy, nie są popularne wśród mężczyzn, a nawet uważane przez nich za domenę kobiet. Chociaż patrząc na sukcesy jakie w świecie mody odnoszą projektanci to jest to słuszne przekonanie- komentuje p.Majewska.

Dlaczego warto zapisać się na kurs

Uczestnictwo w zorganizowanych zajęciach z rysunku żurnalowego nie tylko pomaga rozwinąć zdolności rysunkowe, ale również przelać swój pomysł na oryginalną odzież na papier. Ucząc się rysunku żurnalowego można rozwinąć wyobraźnię i wrażliwość. Odmienna perspektywa patrzenia na świat to cenna umiejętność dla indywidualizmu każdego człowieka. Poprzez rysunek i inne dziedziny uprawiania lub obserwacji sztuki, nabywa się swoistą umiejętność odczuwania piękna. Rysunek żurnalowy pomaga w przyswojeniu umiejętności komponowania całości ubioru. Uczy smaku, który pozwala nam zestawiać z gustem poszczególne elementy ubioru.Zagłębienie się w świat ołówka i kartki pozwala oderwać się od codzienności. To właśnie na kartce papieru powstaje pierwszy zarys przyszłej odzieży. Jeżeli wykonany przez nas rysunek podoba się nam i przynosi nam zadowolenie, tym chętniej przystępujemy do realizacji zaprojektowanej przez nas odzieży- dodaje prowadząca.

W kierunku sprawnego rysowania ubiorów

Długość okresu nauki rysunku żurnalowego jest zależny od wielu różnych czynników. Wszystko wiąże się z chęcią i pasją. Przede wszystkim należy dużo rysować, aby "ćwiczyć rękę". To prowadzi do odnalezienia własnego stylu. U osób, które miały do czynienia z rysowaniem, wypracowanie własnego stylu nie będzie procesem długotrwałym. Natomiast dla kogoś, kto dopiero zaczyna może być to okres trwający nawet dwa lata. Rysunek żurnalowy rządzi się własnymi prawami. Może być bardzo lekki, wręcz szkicowy, ale może być też wypracowany w szczegółach. Warunkiem jest wzbudzenie zainteresowania u  odbiorcy. W przypadku projektanta odzieży u przyszłego pracodawcy- twierdzi Majewska.
 

Kwestie organizacyjne

Szkolenia realizowane są na poziomie podstawowym i zaawansowanym i trwają zazwyczaj od dwóch do trzech godzin zegarowych. Minimalna ilość zgłoszeń potrzebnych do organizacji kursu w wersji standardowej to 4. Istnieje również możliwość organizacji kursu na życzenie dla osób prywatnych lub firm. Oferta kursu jest wtedy dopasowywana do potrzeb klienta. Zajęcia specjalne są organizowane przy minimalnej ilości uczestników szkolenia wynoszących 6 osób. Organizatorzy są otwarci na różne formy współpracy. Również osoby, które mogą się pochwalić zdolnościami artystycznymi oraz mają ochotę zorganizować ciekawy kurs są mile widziane.

Każdy kto chciałby zrealizować swoje artystyczne wizje, poznać innych ciekawych, kreatywnych  ludzi może skorzystać także z innych dostępnych kursów jakie oferuje firma.

nazwy-kursow-artystycznych

Opisy każdego z kursów można znaleźć tutaj: http://www.kursyartystyczne.pl/oferta

Twórcze i prowadzone w miłej atmosferze – takie są zajęcia realizowane w ramach kursów artystycznych. Tych, którzy chcieliby zobaczyć efekty pracy, jakie można osiągnąć na kursie zapraszamy do obejrzenia naszej galerii:http://www.kursyartystyczne.pl/galeria. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kursie rysunku żurnalowego!  


*Artykuł opracowany został w oparciu o materiały promocyjne i wywiad z firmą KURSY ARTYSTYCZNE.