Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Dlaczego angielski jest ważny?

Język angielski jest "językiem świata" od dziesięcioleci. Prawie niemożliwym jest znaleźć kraj, w którym nauka języka angielskiego nie stała się normą. Niektórzy chcieliby pielęgnować jedynie swój ojczysty język. Jednakże korzyści płynące z nauki i dobrego opanowania języka angielskiego są znaczące i trudno jest je zlekceważyć, bowiem to jeden z elementów wykształcenia współczesnego człowieka.

Podróżowanie

Gdy chcesz podróżować, musisz się jakoś komunikować. Jeśli nie znasz języka kraju pobytu, po prostu spróbuj mówić po angielsku. Ale co będzie, jeżeli ni w ząb nie potrafisz wypowiedzieć słowa? Może się to skończyć totalną katastrofą. Porozumiewanie się pseudo-językiem migowym może wystarczyć w sklepie spożywczym albo kiosku. Jednak przy bardziej skomplikowanych czynnościach, czy specyficznych sytuacjach życiowych nie poradzimy sobie. Warto zwrócić uwagę na muzułmańskich kupców w Egipcie, Tunezji, czy Turcji. Bardzo często znają podstawowe zwroty w językach turystów, więc niejednokrotnie mogą nas zaskoczyć polskim "dzień dobry". Są dobrzy w swoim fachu dlatego cenią sobie naukę języków.

Prasa, publikacje, internet

Olbrzymia ilość publikacji medialnych, gazet, stron internetowych jest w języku angielskim. Jeśli jesteś głodny informacji ze świata, zawsze możesz nabyć gazetę lub włączyć międzynarodowy portal internetowy, żeby je zdobyć. Jednakże pełne zrozumienie takiej lektury wymaga trochę wprawy i umiejętności językowych. Ucząc się samemu najprawdopodobniej szybko się zniechęcisz i zrezygnujesz z tej czynności na rzecz innej, bardziej wygodnej i rozrywkowej. Tym samym, odkładając naukę międzynarodowego języka na później, rezygnując z wiedzy jaką możesz posiąść i możliwości na rynku pracy, które mogą być ogromne.

Angielski, a praca

Los emigrantów jest szczególnie zależny od biegłości w języku angielskim. Zwłaszcza jeśli będą oni w pracy korzystać z niego jako jedynego medium komunikacji. Porozumiewanie się z szefem i współpracownikami to kluczowa umiejętność niemal w każdym zawodzie, w każdej branży. Dla tych osób, które chcą mieć przewagę nad innymi w poszukiwaniu wymarzonej pracy dobre opanowanie języka angielskiego to absolutna konieczność. Wielu pracodawców wymaga przynajmniej komunikatywnej znajomości angielskiego, aby przystąpić do procesu rekrutacji. Co więcej, na przykład w powiecie kłodzkim, gdzie występuje bardzo wysokie bezrobocie (około 30%) wielu młodych ludzi decyduje się na wyjazd za granicę kraju. W dzisiejszych czasach niemal każdy zna chociaż parę brytyjskich słów, więc kursy językowe, to wielka szansa na zajęcie czołowych pozycji w wyścigu o lepsze jutro.

Reasumując, współcześnie angielski to język międzynarodowy, którym posługuje się niemal każda wykształcona osoba z młodego pokolenia. To język, który otwiera wiele możliwości do pracy zagranicą jak i pozwala ubiegać się po najciekawsze oferty w kraju. Wiele publikacji, czasopism i stron internetowych jest anglojęzycznych, aby dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców.

----------------------------------------------------------------

Autor: Kamila, lektor http://angielskiklodzko.pl

Kategoria edukacja: