Często możemy spotkać się ze zadaniem, że im szybciej zaczniemy się uczyć angielskiego, tym lepsze uzyskamy rezultaty. Właśnie dlatego wielu rodzicom zależy, aby ich dziecko miało kontakt z językiem obcym już w ciągu pierwszych lat swojego życia. W jaki sposób możemy oswoić je z angielskim i pomóc w jego późniejszej nauce?
Angielski jest najczęściej uczonym językiem obcym, również wśród najmłodszych. Dzisiaj jego znajomość postrzegana jest już nie jako dodatkowy atut, ale standard. Z angielskim mamy do czynienia w różnych sytuacjach – od tych zawodowych, na przykład w kontaktach z obcojęzycznymi klientami, poprzez pobyt na wakacjach w innym kraju, a skończywszy na obcowaniu z szeroko pojętą kulturą.
Generalnie, na naukę języka angielskiego nigdy nie jest za późno, co udowadniają takie szkoły www.lincoln.edu.pl/, które w swojej ofercie posiadają również kursy dla osób starszych, ale im prędzej się zacznie, tym lepiej. Osłuchanie z angielskim, szybkie poznawanie słówek i konstrukcji gramatycznych, powoduje, że język „wchodzi w krew”.
Jak uczyć angielskiego dzieci? Wszystko zależy od wieku. Obecnie już w przedszkolach organizowane są zajęcia nauki języka angielskiego, ale możemy zacząć jeszcze wcześniej. Wiele szkół językowych ma takie właśnie oferty – nauka dla kilkulatków, która polega głównie na zabawie z wykorzystaniem angielskich słówek czy piosenek. Maluch w przyjemny dla niego sposób uczy się wtedy języka i przygotowuje do podjęcia zwykłych lekcji angielskiego w szkole.
Oczywiście, także razem z dzieckiem możemy zdobywać nowe kompetencje językowe. Gdy nie znasz angielskiego za dobrze, warto zapisać się na kurs, na przykład do lincoln.edu.pl. Z dzieckiem możemy oglądać bajki po angielsku, czytać angielskie książeczki czy grać w gry komputerowe. Wtedy zdobywanie nowych umiejętności będzie dla niego jeszcze skuteczniejsze.
Podsumowując, angielski dla dzieci to dobry wybór – możemy zacząć od kursów skierowanych już do kilkulatków lub też pomagać maluchowi w nauce w domu, aby już w przedszkolu mógł pochwalić się znajomością wielu słówek.