Masz poczucie, że obecnie wykonywany zawód nie jest szczytem twoich marzeń? Czas poświęcony swojej pracy uznajesz za stracony? Odnosisz wrażenie, że posiadasz predyspozycje, których w żaden sposób nie możesz wykorzystać wykonując swoją profesję? Poniżej znajdziesz trzy proste kroki, które wprowadzone w życie, pomogą ci zdobyć pracę twoich marzeń.
Czym jest praca marzeń dla ciebie?
Już sama chęć zapoznania się z treścią danego artykułu sugeruje, że nie jesteś w pełni zadowolony ze swojej obecnej pracy. Tym samym warto się zastanowić nad tym, czy przykładowo: nie byłbyś szczęśliwszy wykonując swój zawód w innym wymiarze godzin, zmieniając stanowisko, czy pracując w innej profesji? Prawdziwe szczęście nie wynika z okłamywania samego siebie, że na aktualnym stanowisku jest wszystko w porządku, podczas gdy twoje myśli zdążają w kierunku portali z ogłoszeniami o pracę. Zapewne już samo zdefiniowanie stanowiska twoich marzeń sprawi, że poczujesz się lepiej. Świadomość, że istnieje szansa na to, że zaczniesz robić to, czego zawsze wewnętrznie pragnąłeś, napełni cię radością. Dodatkowo uznając swoją aktualną pracę za stan przejściowy, odczujesz znaczną ulgę. Pierwszym prawdziwym krokiem w stronę pracy twoich marzeń, nie jest ogólnikowe rozmyślanie o zmianach, ale dokładne określenie, jakie zajęcie jest w stanie cię uszczęśliwić. Pomocne może okazać się spisywanie myśli na kartce. Następnie przystąp do określenia wymagań, jakie są stawiane kandydatom starającym się o dane stanowisko. Znając umiejętności, których musisz nabyć, aby zdobyć wymarzoną pracę, nie pozostaje nic innego jak przystąpić do działania.
Praca marzeń i nowe umiejętności
Bywa, że odkrycie wymagań, jakie stawiają pracodawcy wobec aplikantów na konkretne stanowisko, zamiast motywować, osłabiają chęć do działania, dając potencjalnemu kandydatowi poczucie bezradności i smutku. Tym samym, drugim krokiem do osiągnięcia szczęścia w pracy, będzie przezwyciężenie trudności pojawiających się podczas nabywania nowych umiejętności. Niech cel, który ci przyświeca, będzie punktem przewodnim twoich działań. Postaraj się opracować konkretny plan zdobywania wiedzy. Nie bierz za dużo na siebie w za krótkim czasie. Metoda małych kroków wydaje się być tutaj jak najbardziej skuteczna. W miarę nabywania nowych umiejętności, dokonuj ewaluacji własnych osiągnięć. Systematycznie sprawdzaj czy osiągnąłeś pierwotnie zamierzone cele. W sytuacji, gdy realne osiągnięcia odbiegają od założeń, zastanów się nad zmianą taktyki lub ponownie przeanalizuj swoje cele.
Zdobycie pracy marzeń - pasja i entuzjazm
Ostatni krok wydaje się być najbardziej oczywisty, ale jednocześnie najtrudniejszy. Bezpośrednia walka o pracę marzeń, okazuje się często bardzo skomplikowana. Osiągnięcie ostatecznego sukcesu, zależy od wielu czynników: stworzenia odpowiedniego CV i listu motywacyjnego, poinformowania swoich bliskich o nowych planach, poszukiwania odpowiednich ogłoszeń, chodzenia na rozmowy kwalifikacyjne. Są ludzie, dla których dane kroki to łatwizna. Istnieje jednak również spore grono osób, które poszukiwanie pracy kwalifikują do jednych z najgorszych życiowych doświadczeń. Bez względu jednak na to, do którego grona należysz – twoja pasja i entuzjazm wobec nowego zawodu, mogą okazać się kartą przetargową w walce o nowe stanowisko.
Szczęście nie wynika z posiadania bogactwa, a z wykonywania pracy, którą uwielbiasz. Weź sprawy w swoje ręce i nie bój się odkryć swoich pasji. Poznaj wymagania rynku pracy i rozglądnij się za stosownymi szkoleniami. Walcz o pracę swoich marzeń z podniesioną głową, bez względu na wiek i zawód. Pamiętaj wygrywają tylko ci, którzy podejmują się walki.
Komentuj przez Facebooka