Ucz się języka w praktyce w szkole językowej No Problem

szkoła językowa No Problem

W dobie Internetu, szybkich zmian cywilizacyjnych i nieograniczonych możliwości podróżowania znajomość języka angielskiego stała się umiejętnością konieczną, by móc sprawnie funkcjonować w otaczającej nas rzeczywistości. Wiele placówek oferuje nam możliwość nauki tego języka, ale tylko niektóre potrafią skutecznie do tego zmotywować. Bez wątpienia godna polecenia jest szkoła językowa No Problem.

Wyróżnia się ona tym, że nie tylko przekazuje nam-słuchaczom niezbędną wiedzę, ale przede wszystkich objaśnia i uświadamia mechanizmy charakterystyczne dla języka angielskiego. W No Problem dowiesz się jak posługiwać się językiem obcym w sytuacjach prywatnych i biznesowych.

Dlaczego warsztaty?

Szkoła językowa No Problem to placówka, w której nauka języka angielskiego realizowana jest formacie warsztatowym, czyli znacznie skuteczniejszym od klasycznego kursu. W trakcie standardowego cyklu zajęć przekazywana jest przede wszystkim wiedza gramatyczna, przez co takie zajęcia są zazwyczaj nużące. Warsztaty natomiast, jako metoda aktywna pozwala realnie zaangażować uczestników w zdobywanie wiedzy, dzięki czemu nauka jest znacznie szybsza i bardziej efektywna. Uczestnicy warsztatów nie tylko zgłębiają wiedzę, ale również dzielą się swoimi spostrzeżeniami językowymi.

Angielski nareszcie tak jak chcesz

Kluczowe znaczenie odgrywa umiejętność dopasowania się do rzeczywistych oczekiwań słuchacza. W szkole językowej No Problem indywidualizacja zajęć widoczna jest na każdym etapie, o czym świadczy:

  • przypisanie do danego poziomu językowego, poprzedzone rozmową wstępną w trakcie której badany jest poziom zaawansowania słuchacza.
  • format - zajęcia prowadzone są w ultra małych, bo jedynie 4-osobowych grupach. Pozwala to każdemu uczestnikowi pracować nad swoim warsztatem językowym z osobami, które są na tym samym poziomie.
  • materiały. Szkoła nie korzysta z ogólnie dostępnych podręczników. Tworzy i dopasowuje materiał w taki sposób, aby zmaksymalizować skuteczność kursu pod kątem mówienia.

Dodatkowo, kameralna atmosfera sprawia, że znacznie łatwiej i szybciej można przełamać barierę w mówieniu. To szczególnie istotne dla osób posiadających wystarczającą wiedzę gramatyczną, wyniesioną ze szkół państwowych, które nie czują się komfortowo w rozmowach z obcokrajowcami. Zajęcia warsztatowe, w grupie 4 osobowej łączą zalety zajęć prywatnych (korepetycje) z zajęciami grupowymi (interakcja) jednocześnie zachowując równowagę w intensywności i interakcji.

nauka języka angielskiego

Bogata i różnorodna oferta

Wśród osób, które chcą uczyć się języka angielskiego są zarówno takie, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem angielskim jak i te, które zgłębiają jego tajniki od lat. Niektóre z nich czują potrzebę poznania specjalistycznego słownictwa, inne kształcenia w języku ogólnym. Szkoła językowa No Problem bierze pod uwagę różne oczekiwania swoich słuchaczy. Do nich dopasowuje program zajęć, zapewniając ich uczestnikom możliwość nauki na wszystkich poziomach zaawansowania, w języku ogólnym jak i specjalistycznym, m.in. technicznym, turystycznym, zawierającym słownictwo medyczne czy farmaceutyczne.

W szkole językowej No Problem przeprowadzane są kursy dla osób indywidualnych i grup biznesowych. Każdy słuchacz ma możliwość wybrania odpowiedniego formatu dla siebie, warsztatowego lub indywidualnego.

W pierwszej z form czyli warsztatowej nacisk położony jest na intensywną naukę mówienia, szybkiego i poprawnego formułowania zdań, zapamiętywania najczęściej używanych słów i zwrotów, wymowy oraz poprawnego akcentowania.

Format solo skierowany jest do osób, które chciałyby popracować nad swoimi umiejętnościami językowymi indywidualnie z lektorem. Ilość oraz częstotliwość spotkań jest uzależniona od celu, których chce osiągnąć uczestnik. W indywidualnym toku nauki istnieje możliwość kształcenia w języku ogólnym, technicznym czy w biznesie zarówno w siedzibie szkoły jak i u klienta.

Warsztaty biznes to format, w którym jego uczestnicy pracują z doświadczonymi lektorami, a nauka języka jest rozszerzona o elementy języka ogólnego i dedykowane materiały dopasowane do branży klienta. W trakcie warsztatów biznes następuje koncentracja głównie na mówieniu, rozumieniu, pokonywaniu bariery językowej, strategii skutecznej komunikacji, poprawnej wymowy. Warsztat może być również wzbogacony o komponent e-learning.

warsztaty-jezykowe

Wiedza i doświadczenie trenerów

W szkole językowej No Problem pracują tylko wykwalifikowani trenerzy z długoletnim doświadczeniem - egzaminatorzy Telc A1-C2 oraz TELC dual, dlatego zapewniają uczestnikom zajęć merytoryczne przygotowanie do egzaminów Telc, Toeic, Cambridge. Wykształcenie kierunkowe sprawia, że wykwalifikowana kadra trenerska skutecznie pomaga swoim słuchaczom w naturalnym formułowaniu myśli, uczy wymowy oraz intonacji. Selekcjonowanie zagadnień sprawia, że także gramatyka jest nauczana praktycznie, tj. omawiane są tylko te zagadnienia, które naprawdę są niezbędne do wykorzystania w życiu codziennym. Dzięki temu słuchaczowi będzie znacznie łatwiej mówić swobodnie po angielsku, poczuć się pewniej i zacząć myśleć w tym języku.

W szkole językowej No Problem już od samego początku kładzie się nacisk na praktyczną naukę, z autorskimi materiałami, opracowanymi na bazie wieloletnich doświadczeń. Szkoła jest cały czas na bieżąco z aktualnymi trendami, wykorzystuje do nauki treści z codziennych gazet, nagrań, piosenek, filmów.

Dołącz i bądź na bieżąco już dziś

Jeśli chcesz opanować język angielski, zadzwoń, napisz i umów się na spotkanie. Placówka mieści w Lublinie, przy ulicy Lipowej 4a. Można też śledzić aktualności na G+: .https://plus.google.com/+noProblemWarsztatyJ%C4%99zykaAngielskiegoLublin/posts oraz Fb https://www.facebook.com/szkolanoproblemlublin, i być cały czas na bieżąco.