Nauka języka angielskiego przez Skype, czyli nowe możliwości w zasięgu ręki dzięki Qwerty

nauka angielskiego przez Skype

W świecie nieustannych zmian biegłość językowa uważana jest za jedną z najważniejszych umiejętności, przydatnych współczesnemu człowiekowi. Dzięki wielu alternatywnym drogom rozwoju,  jakie daje dziś Internet, nie jesteśmy jednak skazani na tradycyjne studia. Możemy wykorzystać nieograniczone możliwości, dostępne dzięki nowoczesnym technologiom, w tym naukę języka angielskiego przez Skype.

Dlaczego Skype?

Jeszcze nigdy przyswajanie różnych umiejętności nie było tak proste jak dziś. Współcześnie możemy się uczyć na odległość właściwie wszystkiego, czego tylko zapragniemy. Same wirtualne kursy, kupowane na płytach, (nawet te najlepiej przygotowane) nie dają nam jednak motywacji porównywalnej z tradycyjnymi zajęciami z lektorem, z wyznaczonym ściśle harmonogramem nauki.

Tu właśnie z pomocą przychodzą nam nowe technologie, takie jak komunikator internetowy Skype. Pozwala on na połączenie zalet kursu tradycyjnego (motywowanie) z zaletami zajęć odbywających się online: wygoda, komfort i nauka w wybranym przez siebie czasie: bez konieczności dojeżdżania do miejsca, gdzie odbywa się kurs.

W ten sposób żadne zajęcia, tak jako to czasem bywa w przypadku tych stacjonarnych, nie przepadają. Nauka odbywa się w  godzinach, które odpowiadają kursantowi i są ustalane bezpośrednio z korepetytorem (nauczycielem). Indywidualne spotkania pozwalają na naukę w swoim tempie, w czasie, który uznamy za najbardziej odpowiedni. To rozwiązanie bardzo ekonomiczne, ponieważ nie są wymagane żadne książki, chyba że uczestnik kursu zdecyduje inaczej. Dodatkowy atut to fakt, że podczas nauki języka angielskiego przez Skype kontakt wzrokowy nie jest wymagany, co niweluje w znacznym stopniu stres związany z lękiem przed popełnieniem błędu.

Skype i szkoły językowe

Sama możliwość nauki przez Skype to nie wszystko. Mamy różne potrzeby i preferencje. W gąszczu ofert można jednak znaleźć prawdziwe perełki takie jak szkoła Qwerty: http://www.korkiangielski.pl/, która oferuje kusy języka angielskiego przez Skype. Dlaczego warto się zdecydować na naukę angielskiego online właśnie ze szkołą Qwerty – o tym poniżej.

1. Szkoła, która daje wybór

Alternatywne formy nauki: Możliwość wyboru pomiędzy kursem języka angielskiego online (przeprowadzonym na danym poziomie zaawansowania) a korepetycjami online, w których uwaga skupia się na wybranych przez słuchacza zagadnieniach.

Możliwość wyboru sposobu nauki: kursant sam decyduje czy chce uczyć się angielskiego online indywidualnie, czyli sam na sam z korepetytorem czy w grupie i dzięki temu obniżyć koszty kursu.

Różne poziomy zaawansowania i różne cele: Szkoła swoją ofertę kieruje zarówno do tych osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w kierunku zdobycia podstawowych umiejętności językowych, jak i tych, którzy chcą szlifować swoje zdolności i dążą do płynności językowej.

Kształtowanie wszystkich umiejętności językowych: mówienia, pisania, czytania.

Różne grupy wiekowe i tematyczne: kursy dla dzieci i dla dorosłych, dla osób indywidualnych i dla firm, a język angielski ogólny i w biznesie.

Nauka języka angielskiego, ale także: niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego i francuskiego.

2. Szkoła, która uczy nowocześnie

angielski online

Skype, jako komunikator stanowi główne narzędzie współpracy, dzięki któremu nauka może się odbywać, ale nie jedyne. Ucząc się różnorodnie dajemy sobie bowiem większe szansę na utrzymanie naszej uwagi przez dłuższy czas na wysokim poziomie, bo zajęcia stają się przez to ciekawsze. Sprzyja to przyswajaniu nowych umiejętności. Materiały multimedialne pozwalają bowiem zaangażować w pracę większą ilość zmysłów. Nauka języka angielskiego przez Skype w szkole Qwerty stanowi ramę dla innych działań interaktywnych i wykorzystania nowoczesnych narzędzi, takich jak:

  • Dysk Google (dokumenty Google) - umożliwiają wspólną pracę ucznia i nauczyciela przez Internet na dokumentach oraz arkuszach kalkulacyjnych, które są wykorzystywane jako tablica szkolna

angielski online

  • Youtube, Video etc. -materiały multimedialne, które pozwalają w toku nauki pobudzić wyobraźnię kursanta.
  • Inne strony edukacyjne – dają świeże spojrzenie na naukę języka angielskiego.
  • Wirtualne tablice, obrazki i plansze - pomagają w szybszym zapamiętywaniu słownictwa oraz reguł gramatycznych.

3. Szkoła, która ma podejście do kursanta

  • Kadrę szkoły Qwerty tworzą wykwalifikowani lektorzy, dla których nauczanie języka to największa pasja.
  • W szkole materiał do lekcji jest przygotowywany specjalnie przez lektora dla ucznia pod jego wymagania.
  • Dla wygody kursanta na stronie udostępniony jest zawsze aktualny terminarz. Dzięki niemu ustalanie terminu zajęć z nauczycielem staje się łatwiejsze i szybsze.
  • Każdy chętny może uczestniczyć w darmowej lekcji próbnej. W trakcie jej trwania sprawdzany jest poziom znajomości języka obcego kursanta. Pomaga to w lepszym zrozumieniu potrzeb uczestnika zajęć  i  dopasowania poziomu trudności nauki do posiadanych umiejętności.

Znajomość języków obcych ułatwia codzienne życie

U progu nowego roku definiujemy różne postanowienia noworoczne. Stawianie na sprawność językową to najlepsza inwestycja, ponieważ umiejętności językowe nie ulegają dezaktualizacji. Angielski ułatwia nasze codzienne życie, daje większe szanse na lepiej płatną pracę, wyjazd za granicę bez obaw, że nie będziemy mogli się płynnie porozumiewać się z innymi, czytać angielskie strony internetowe, wysyłać maile. Jeśli zastanawiacie się jak uczyć się języka angielskiego nowocześnie to postawcie na  zajęcia przez Skype, takie jakie oferuje szkoła Qwerty. Dzięki temu nauka przestanie być przykrym obowiązkiem, ale zabawą, bo będzie ciekawsza, a przy tym efektywniejsza.