Tanie kursy i szkolenia – jak je znaleźć?

tanie kursy online

Jeśli chcesz zadbać o swój rozwój osobisty, dbając przy tym o swój portfel. Poznaj sposoby i rozwiązania które Ci w tym pomogą. Darmowe kursy i szkolenia? To możliwe!

Tanie kursy 

Szukasz miejsc w którym możesz zdobyć wiedzę, ale sprawdzając cenę odpuszczasz? To prawda czasem za kurs trzeba słono zapłacić. Czy tanie kursy, tanie kursy językowe oraz tanie kursy online z założenia muszą być słabej jakości, ze słabym prowadzący oraz nigdzie nieliczącym się certyfikatem (jeśli w ogóle jest). Niekoniecznie, powstaje coraz więcej takowych, dzięki wsparciu funduszy wojewódzkich oraz pochodzących z Unii Europejskiej. Wystarczy poszukać, a może okazać się, że za dosłownie kilkaset złotych (czasem jeszcze taniej) będziesz mógł być uczestnikiem kursu na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, z prowadzącym z tzw. najwyższej półki i liczącym się certyfikatem. Jak to możliwe? Oprócz funduszy, które mają wyrównywać szans oraz popularyzować wiedzę, czasem inicjatywy podejmują uczelnie wyższe (zarówno państwowe, jak i prywatne), które organizują tanie kursy z prowadzącymi (ze swojej kadry).   

Tanie kursy językowe

Kolejnym przykładem mogą być kursy językowe, jeśli jesteś zatrudniony, zapytaj swojego pracodawcę o możliwość podjęcia kursu językowego. Ponieważ czasem są organizowane tanie kursy językowe dla firm (płatne częściowo przez pracownika lub całkowicie darmowe). To doskonały sposób na rozwój swoich zdolności językowych. Innym rozwiązaniem mogą być platformy wymiany umiejętności, w których za kilka złotych możesz nauczyć się jeżyka obcego, nawet od native speakera!  

Kursy online z certyfikatem za darmo

Jeśli szukasz kursów online bez certyfikatu, z pomocą przyjdzie Ci YouTube – wielu ekspertów oraz specjalistów w różnego rodzaju dziedzinach prowadzi własne kanały na których zamieszcza videocasty – wystarczy poszukać. Jeśli szukasz innego rozwiązania (kursy online z certyfikatem za darmo), zrób dobry research na forach i blogach tematycznych, a na pewno znajdziesz coś dla siebie, spełniającego Twoje wymogi. Szukasz innych rozwiązań? Sposoby na oszczędzanie nie tylko na rozwoju osobistym (tanie kursy) znajdziesz na blogu o oszczędzaniu Finagoo: www.finagoo.pl