Jak zdobyć zawód z perspektywą na dobrą pracę?

W ciągu ostatnich dwudziestu lat szkolnictwo wyższe w naszym kraju przeżywało prawdziwy boom. Liczba studentów z około pół miliona na początku transformacji, wzrosła do niemal dwóch milionów w pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku. Stopniowo jednak ilość osób studiujących zaczyna maleć i nie jest to wyłącznie sprawa niżu demograficznego.

Alternatywa dla studiów

Coraz więcej absolwentów szkół średnich zaczyna zdawać sobie sprawę, że ukończenie studiów i uzyskanie tytułu magistra nie daje gwarancji znalezienia dobrej pracy. Dotyczy to szczególnie osób po kierunkach humanistycznych, co do których używa się niezbyt eleganckiego określenia „nadprodukcja”. Nic dziwnego, że coraz większym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć szkoły policealne, które z jednej strony stają się ciekawą alternatywą dla studiów wyższych, z drugiej już dawno przestały być symbolem niepowodzenia i mniejszego zła jeśli chodzi o dalszą edukację.

W takich placówkach, jak Szkoła Policealna GoWork.pl można w relatywnie krótkim czasie podnieść swoje kwalifikacje lub zdobyć konkretny zawód, dzięki czemu szanse na zatrudnienie znacznie wzrosną. Dzisiejszy rynek pracy zgłasza bowiem coraz większe zapotrzebowanie na fachowców z określonymi umiejętnościami i pewnym doświadczeniem. Tymczasem studia wyższe, preferujące raczej wiedzę teoretyczną i bardziej ogólną, nie mogą zapewnić swoim słuchaczom praktyki w stopniu wystarczającym dla nabycia potrzebnych umiejętności i doświadczeń.

Dla kogo szkoła policealna?

Kontynuacja nauki w szkole policealnej to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą zdobyć konkretny zawód w krótkim czasie, co nie oznacza, że po skończeniu tego typu szkoły muszą w ogóle zakończyć edukację. Wręcz przeciwnie – zdobycie fachu umożliwiającego podjęcie pracy pozwala na dalszy rozwój. Mając zapewniony byt można spokojnie kontynuować kształcenie na przykład na wymarzonym kierunku studiów. Taki chociażby zawód, jak higienistka stomatologiczna czy technik masażysta, to pierwszy krok do ukończenia stomatologii czy innego kierunku medycznego.

Szkoła Policealna GoWork.pl w Lublinie, podobnie jak inne tego typu placówki, będą też dobrym wyborem dla tych, którzy nie dostali się na studia i nie chcą tracić czasu, jak również dla osób, które myślą o zdobyciu nowego zawodu. Wbrew pozorom nie jest to problem niszowy, tym bardziej, że współczesny rynek pracy coraz częściej będzie wymagał przekwalifikowania. Czy nam się to podoba, czy nie, mobilność i elastyczność, także w sferze kształcenia, staje się symbolem naszych czasów. Można się zatem spodziewać, że właśnie szkoły policealne i inne formy doskonalenia zawodowego, będą zyskiwać na znaczeniu.

Atrakcyjne profesje

Publiczne i prywatne szkoły policealne dysponują coraz ciekawszą i szerszą ofertą w tym zakresie. Chętni mają do wyboru kierunki medyczne, kosmetyczne, przyrodnicze, ekonomiczne, administracyjne, mechaniczne, IT i inne. Większość placówek stara się wychodzić naprzeciw zapotrzebowaniu współczesnego rynku pracy, uwzględniając także popyt na fachowców w danej dziedzinie za granicą.

Przykładem atrakcyjnego, przyszłościowego zawodu jest higienistka stomatologiczna, który nabyć można w GoWork.pl. Współpracując z lekarzem stomatologiem wykonuje szereg ważnych zabiegów profilaktycznych i technicznych. Jeśli zaś chodzi o pracę, bez trudu znajdzie zatrudnienie w gabinetach stomatologicznych, klinikach i poradniach, gabinetach profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w szkołach i przedszkolach. Atrakcyjne oferty pracy czekają na higienistów stomatologicznych i absolwentów innych kierunków także za granicą.

Jeśli chcesz zdobyć atrakcyjny zawód z perspektywą dobrze płatnej pracy, Szkoła Policealna GoWork.pl w Lublinie Ci to umożliwi. Kliknij http://policealna.gowork.pl/oddzial/lublin i wybierz najlepszy dla siebie kierunek lub skontaktuj się z nami pod nr telefonu 533 898 761. Możesz także odwiedzić nasz oddział w Lublinie na ul. Przechodniej 4.