Jak zostać pracownikiem Galla Collezione?

produkcja mebli tapicerowanych

Firma Gala Collezione, której siedziba znajduje się w Lisim Ogonie k. Bydgoszczy, istnieje od 2001 roku, będąc jednym z największych producentów mebli tapicerowanych w kraju. Region kujawsko-pomorski, gdzie zlokalizowane są cztery zakłady produkcyjne (w Lisim Ogonie, Chełmnie, Tucholi i Gniewkowie), od lat słynie z tradycji meblarskich. Jest to marka, której zależy na tworzeniu mebli pięknych, funkcjonalnych, nadających wnętrzom indywidualny charakter. 

Firma obecnie zatrudnia ponad 700 specjalistów, w dziedzinach takich jak modelowanie, tapicerowanie, klejenie, szycie, montowanie szkieletów tapicerskich oraz krojenie skór oraz pianki poliuretanowej. Jakie wymagania muszą spełniać pracownicy firmy i w jaki sposób odbywa się rekrutacja? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak dołączyć do zespołu Gala Collezione.

Kandydaci chcący znaleźć informacje na temat prowadzonej rekrutacji, powinni zadzwonić do firmy, napisać maila na adres praca@galameble.com lub wysłać aplikację poprzez formularz dostępny na stronie internetowej firmy www.GalaMeble.com. Warto co jakiś czas zajrzeć do zakładki PRACA, gdzie znajdują się aktualne informacje o prowadzonych rekrutacjach. Informacje o wolnych wakatach zamieszczane są również w portalach internetowych zajmujących się publikowaniem ofert pracy. Gala Collezione wymaga od swoich przyszłych pracowników przede wszystkim predyspozycji i zdolności manualnych, ale także chęci do pracy, zaangażowania i pozytywnego usposobienia. Firma najczęściej prowadzi rekrutacje na stanowiska produkcyjne - poszukuje głównie tapicerów i szwaczki. Dzieje się tak, ponieważ w tym obszarze marka rozwija się najszybciej i posiada najwięcej zamówień zarówno z kraju, jak i zza granicy. Praca w szwalni czy tapicerni wymaga wyjątkowych zdolności manualnych, wyobraźni i dbałości o szczegóły, ponieważ większość czynności przy produkcji mebli tapicerowanych wymaga pracy ludzkich rąk.

Firma chętnie zatrudnia osoby z wieloletnim doświadczeniem, ale nie jest ono konieczne. Daje szansę również tym, którzy pragną zmienić branżę i nauczyć się nowego zawodu. Takim osobom, a także młodym ludziom będącym na początku swojej kariery zawodowej, firma oferuje kilkumiesięczny program szkoleń i nauki zawodu. Pod okiem doświadczonych instruktorów zdobędą oni praktyczne umiejętności, niezbędne w przyszłej pracy. Proces rekrutacji zazwyczaj kończy się na jednym spotkaniu. Osoba chętna do pracy zapraszana jest przez firmę do wybranego zakładu produkcyjnego, gdzie sprawdzane są kwalifikacje, doświadczenie i motywacje. Przedstawiane są jej również warunki zatrudnienia oraz pokazywane jest przyszłe stanowisko pracy. Osoby starające się o pracę na stanowiska tapicera lub szwaczki, bez względu na doświadczenie lub jego brak, przechodzą krótki, praktyczny test zdolności manualnych, prowadzony pod okiem instruktora. Jeżeli kandydat pomyślnie przejdzie proces rekrutacji, może od razu podpisać umowę i rozpocząć pracę w firmie Gala Collezione.